Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a bruttó jövedelmem 84000ft...

Ha a bruttó jövedelmem 84000ft akkor mennyi táppénzt kell kapjak. Mert nem tudom, hogy jol kapom-e?

Figyelt kérdés
Kérlek titeket ne százalékot irjatok.
2009. márc. 6. 17:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen úgy!!!!!!!!!!!
2009. márc. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Már csak azt nem értem, hogy másnak miért vonnak!? Nekem nem vonnak már semmit belőle, kivéve a biztosítás, amit a cég által kötöttem, de mást nem! Tartós táppénzen vagyok már, azt mondták azért. Ti még nem vagytok tartós táppénzen? Vagy ez nálatok nem így megy?
2009. márc. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom hogy van ez? De itt olvastam már olyant is hogy valaki írta neki kérnie kellett hogy vonják a dolgokat!
2009. márc. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Annak a válaszolónak üzenem, aki veszélyeztetett és nem 100%-ot kap, hogy annak járj utána. Sajnos én még nem vagyok babás, de olyan helyen dolgozom, ahol beteg gyerekek vannak és két kolléganőm is veszélyeztetett, egyik vetélés, a másik a súlya miatt és 100%-ot kapnak pótlékok nélkül!
2009. márc. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Amúgy 12 hetesen lettem veszélyeztetett de senki nem mondta hogy eztán 100% ot kapok!De megfogom kérdezni a védőnőmet!!!
2009. márc. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Már annyiszor leírták ide, több alkalommal én is, hogy a táppénz mértéke 60% vagy 70%. Teljesen mindegy, hogy veszélyeztetett terhes vagy-e vagy sem. Mégpedig abból kiindulva logikusan, hogy ez az ellátás egy keresetpótló juttatás! 100 % táppénz egyetlen egy esetben van, mégpedig az üzemi baleseti ellátás esetén. Tehát csak és kizárólag az a kismama kaphat 100 %-os táppénzt, aki üzemi balesetet szenvedett. (katonákról, pénzügyőrökről most nem írok, ők más tészta) A táppénzből adóelőleget vonhatnak, attól függően mennyi a jövedelmed. Abból megállapítani hogy most mennyi a fizud, a táppénzed összegét megállapítani nem lehet. A tápppénzt fő szabály szerint a megelőző év rendszeres és nem rendszeres pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapot képező jövedelem alapján számolják ki. Való igaz, akinek van nem rendszeres jövedelme pl. 13. havi fizetés, jutalom, túlóra stb. az érezheti úgy, hogy 100 %-ot kap, annál is inkább, mert nem vonnak belőle járulékot sem. (többek között én is ebben a cipőban járok)
2009. márc. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.Eddig a legtöbb amit kaptam az 46ezer volt.Majd utána kérdezek.
2009. márc. 7. 09:22
 18/18 anonim válasza:
Sziasztok!Én rosszabb helyzetben vagyok.63000 a bruttó és 6 óraban vagyok bejelentve.2 honapja táppénzen vagyok még nem kaptam semmit.
2009. márc. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!