Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 és fél hetes vagyok, már...

22 és fél hetes vagyok, már vagy 3 napja szinte egész nap mozog, rúgdos a baba. Nektek is ilyen aktív volt?

Figyelt kérdés
2009. márc. 6. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:
de jo neked:) gratulalok!biztosan fantasztikus erzes lehet.én még csak 17 hetes leszek, rám még csak várnak az ilyen csodalatos dolgok.amugy hanyadik hetben erezted eloszor a mocorgasat kedves kerdezo, es milyen erzes volt?
2009. márc. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia.


Én először 3 pici rúgást egymás után 16+0nál éreztem, pont 4hónapos terhesen. Ez úgy történt, hogy már jó 1-1.5 hete éreztem olyat, mintha egy nehéz valami, egy vasgolyó vagy hasonló nagyon lassan egyik helyről elmozdulna kb. 5cm hosszan egy másik irányban. Mások ezt ahhoz hasonlítják, mintha gáz mozdulna el, buborékolás. De én ilyen "nehéz érzésnek" mondanám inkább. Na meg reggelente ha oldalamon fekve keltem fel és átfordultam másik oldalamra, akkor azon az oldalon ahol addig feküdtem, lent a méhemnél, köldök alatt, volt egy teniszlabda nagyságú kemény dudor. :) De tényleg kidudorodott nagyon. :D Mikor először tapintottam meg, az jutott eszembe, hogy uram Isten daganatom van! :D hihi


Na 16+0nál éreztem először a 3pici rúgást egymás után vagy 2 másodperces különbséggel de úgy hogy hanyattfekve tapogattam a hasamat, és három ujjamat egymás mellé szorítva óvatosan megnyomkodtam a hasam picit (nem jobban, mint mikor a szonográfus az uh-készüléket belenyomja a hasadba) és totál meglepődtem mikor éreztem hogy belülről mintha valaki az ujjával megfricskázott volna. :D hihi, nem lehet semmivel összekeverni, majd meglátod! Nálam is első baba, de tudtam, hogy ez ő volt.


Rá egy újabb héttel gyalogoltam a ház előtt és meg kellett állnom, mert éreztem megint ezt a fricskázást. :D Ez volt 17hetesen, és ez volt az első alkalom mikor úgy éreztem a babát, hogy nem kellett a hasamra tenni a kezem. Ezután egyre gyakoribb lett az, hogy nem kellett tapogatni a hasamat, hanem anélkül is éreztem. Sőt még akkoriban 17-18 hetesen volt egyetlen egy olyan nap, mikor egész nap bulizott többször. De más napokon inkább csak reggel ébredéskor vagy hajnalban, illetve késő este mocorgott.


Most meg 22 és fél hetesen esküszöm kirúgja a hasfalamat és már köldök feletti magasságban is szokott mocorogni. Kb. két hete ha nézem a csupasz hasamat, akkor látszik ahogy hullámzik, vagyis inkább berezeg a bőröm, nagyon vicces. Már webkamerán is sikerült megmutatnom 1-2 embernek. :D

2009. márc. 6. 20:08
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 19 hetes vagyok, múlt hét pénteken éreztem először a babám, azóta nincs megállás! :) Amikor szívhanghallgatóval hallgatózunk, akkor is nagyon mókás, ahogy mozgolódik. A 18 hetes ultrahangon is állandó mozgásban volt, szóval nálunk is nagyon aktív a Pöttöm. :)
2009. márc. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Esküszöm néha olyanokat rúg vagy üt, pl. ha az oldalamon fekszem, mint most, hogy olyan érzés, mintha valaki jól oldalba bökne és még néha "meg is ugrok" !!!! Állandóan megy az ugibugi, hajnalban, reggel, délelőtt ,kora délután, este, akár éjjel is, ha pont ébren vagyok és észreveszem. Ha buszon ülök, vagy félig a hasamon félig oldalamon alszom, akkor is beindul a parti. :D
2009. márc. 6. 20:18
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!Én most 34 hetes kismama vagyok,és nekem is ilyen korán kezdődtek az aktív mozgások a babámnál. :D Félidősen már igazi kis bajnoknő volt a kislányom a pocakban.Most a 34-ik héten meg már sokszor fáj a rúgása,mert ilyen 35-40-et rúg egymás után sorozatban.De azért nagyon bírom ahogy ficánkol a pocimban. :D Most már képes olyan aktív mozgásra,hogyha az apukája odahajol hallgatózni akkor fülön rúgja.:)))Örülj neki,és élvezd a kis aktív pocilakód jelentkezéseit!Boldog babavárást kívánok neked!

Egy 34 heteske

2009. márc. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Neked is!
2009. márc. 6. 22:17
 7/8 anonim ***** válasza:

En is 34hetes vagyok,szinten kislany, es szinten nagyon aktiv. ar ketszerfordult meg, es mind ketszer vissza is fordult. Nem tetszik neki a fejenallas. Minden egyes rugasa a vaginamat celozza, egy kicsit kellemetlen, de minden egyes mozgasat elvezem.Foleg mikor a feneket, vagy a fejet fesziti neki a mehfalnak, es szoszerint kidudorodik a pocim.

De a kezecskejevel is eleg sokat hadonaszik.

Az utobbi idoben ejszaka aktivabb.

2009. márc. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem vagy egyedül ezzel a dologgal. Nekem már a 17. héttől erősen mozgott a bébi. Most már annyira aktív, hogy apuci is érzi és állítólag látja is, ahogy ki dudorodik a pocimból valami, mindig találgat, hogy ez most a lába volt, ez most a feje... Még jó, hogy jobban észleli mint én :P

Nekem az éjjel olyan aktív volt, hogy nem tudtam elaludni. Csak akkor maradt nyugton ha háton feküdtem, de háton meg nem tudok aludni... Szóval most elég fáradt vagyok :D

Minden jót!

21,3 hetes

2009. márc. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!