Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hetes vagyok. És már érzek...

14 hetes vagyok. És már érzek keményedéseket. Elég sűrűn. Nem gond?

Figyelt kérdés
Van h sokáig pihentetem a kezem a picin, és bekeményedik a méhem. Vékony vagyok nagyon látszik már a pocim, de idegesít ez a keményedés. Nem görcsölök, de van h rendesen fáj. 2.gyerkőc, és az elsőnél is végig keményedtem. Nem lett koraszülés, és nem is szedtem magneB6-ot. Tanácsok?
2009. márc. 6. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Keményedésre csak magne B6, ill. más magnézium-készítmény jó, ugyanis izomlazító, nem hiába szedik 2.-3. trimeszterben a lábikragörcs elkerülésére, enyhítésére.


Nekem rendszeresen kell szednem.

2009. márc. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyanígy voltam. 14 hetesen - volt, hogy csak épp feküdtem - és éreztem, hogy bekeményedett. Most a 20. hétben vagyunk.

Azt olvastam, hogy ugyebár a méhünk naponta nagyon sokszor (ha jól emlékszem több ezerszer - de ebben a számban nem vagyok teljesen biztos) - összehúzódik. Tehát ez alaphelyzetben természetes. De ha a szervezetünkből hiányzik a megfelelő Magnézium-adag, akkor nem tud rendesen működni az izomrendszerünk, és görcsbe rándulnak az izmaink.

A férjem nőgyógyász nagybátyja (akinél én magam is születtem... valamikor régen :)) azt tanácsolta, hogy szedjek Magne B6-ot. Lehet akár napi 3x2-t is. Én szedtem 2x1-et. De nincs gond.

És azt is olvastam, hogy ha nincs vérzésed és nem fordul elő naponta többször a görcs, akkor nincs gond.

De ha teljesen meg akarsz nyugodni, említsd meg a dokidnak. Én is ezt tettem. Ő meg megnyugtatott, hogy az akár még a fronthatástól is lehet.


Örömteli babavárást!

Ne aggódj! :)


20 hetes kismami

2009. márc. 7. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hétfőn fölhívom a védőnőmet, megkérdezem mekkora adagban javasolja a magneB6-ot! És 18-án megyek a dokimhoz, tőle is tanácsot kérek!

Mégegyszer köszi!

2009. márc. 8. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!