Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aug.4-re vagyok kiírva és...

Aug.4-re vagyok kiírva és fogalmam sincs, hogy milyen ruhákat vegyünk majd a picinek?

Figyelt kérdés
Még meleg lesz, benne leszünk a nyárba, de túl sok nyári holmit sem vehetek, mert rögtön utána jönnek a hidegek. Akik augusztusban szülnek/szültek ti miket vesztek a picinek és mekkora méretből mennyit?
2011. ápr. 28. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:

62' méret :

pamut body h. újjú 5 db

pamut body r. újjú 5 db

újjatlant ne.


rugi pamut h. újjú 5 db

újjatlan rugi 5 db

sapka szobai és kinti viseletre fülvédős is legyen közte.

kocsikabát 1 db



vastag rugit - plüss- csak 68-asban

télre kell majd overall és bundazsák de azt ráértek ősszel megvenni most alig lehet kapni.


56-' ost ne vegyél csak ha kicsi lesz a baba v. 1-2 db-ot a rugi body kombinációból.

2011. ápr. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Augusztus másodikára vagyok kiírva a második lánykámmal és én is sokat gondolkodom a ruha témán.

Első csajszim őszi baba, így róla van már egy jó adag ruci, amit csak néhány nyári darabbal kell kiegészítenem... de én sem szeretnék túlzásokba esni!

Augusztusban még lehetnek igazán meleg napok, de az esték és éjszakák már azért bizony hűvösek szoktak lenni, így gondolni kell tényleg mindenféle variációra ;-)


Mindenkinek mások az igényei és azt is ki kell tapasztalni, hogy Neked melyik ruhakombináció tetszik majd leginkább... van aki a rugikat szereti, van aki a talpasnadrág+felső kombinációkat... első gyerkőcnél én a mászás időszakáig a rugikat szerettem inkább!

De nem rizsázom itt feleslegesen, hanem megpróbálok egy kiindulásnak használható listát pötyögni Neked :-D


Kb. ennyi cuccal szerintem már egész jól lehet boldogulni és menet közben meglátod, hogy ha kell még vmiből több:

- 5-6 hosszú ujjú body

- 5-6 rövid ujjú body

- 3-4 pamut hosszú ujjú rugi

- 2 plüss hosszú ujjú rugi

- 3-4 pamut ujjatlan rugi

- 1-2 plüss ujjatlan rugi

- 4-5 pár zokni

- 1-2 napozó

- 1 nyári kalap

- 1 vékony/pamut füles sapi

- 1 pamut pilóta/újszülött sapi

- 1-2 kardigán/kocsikabát

(- talán kimenősnek 1-2 talpasnadrág+felső szett)

- esetleg már előre vehetsz egy 62-es vékony átmeneti overált is... jól jöhet igazán hűvös napokon és őszre meg biztos kell is majd ;-)


Amúgy az első gyerkőcöm születése előtt nekem is mindenki azt mondta, hogy ne vegyek 62-esnél kisebb cuccokat, amit meg is fogadtam... erre megszületett a lányom 2900grammal és 50centivel... eszméletlenül lógtak rajta a 62es darabok, úgy nézett ki, mint egy kis ágrólszakadt... volt olyan rugi, amiből félig kibújt, ahogy kapálózott :-D

Így Apának kellett még 56os ruhákat beszereznie, amíg mi kórházban voltunk!

Ezért én azt tanácsolom, hogy érdemes figyelembe venni az utolsó uh. eredményeket, mert azokból lehet kb. tudni, hogy mekkora baba érkezik (persze ott is van kb. 10%+-,de kiindulásnak azért jó alap.)

A héten volt is egy kérdés, hogy az 56/62-es méreteket meddig használták az átlagos születési paraméterekkel rendelkező bébik... itt azért látszik, hogy nem 2 hétig jó csak az 56os méret:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Nem tudom milyen ruhákat és hol szeretnél vásárolni, de ha nem haragszol meg, akkor adok egy pár tippet lelőhelynek:

- magyar ruhák magyar gyerekekre szabva, szuper minőségben és megfizethető áron:

Leo-poldi: [link]

Scamp: [link]

- bodyt és pamut rugit sokszor veszünk a Tescoban is

- Takko

- még a C&A-ban is találok néha jó cuccokat

...és a van a közeledben Háda turi ott is vannak nagyon jó darabok!


Szép babavárást, jó egészséget és könnyű szülést kívánok Neked :-)

2011. ápr. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
<embed src="http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Noémi&year=2011&month=8&day=4&babycount=1" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="120" height="180"></embed>
2011. máj. 4. 22:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az utolsó válaszoló vagyok!

Bocsi, de nem értem a kommentedet :-)

2011. máj. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jaj ne haragudj, csak egy linket próbáltam :P

Egyébként köszönöm szépen a tanácsodat, megfogadjuk. Vettünk már 2-3 56os méretű bodyt, hátha kicsi lesz a jövevény, de úgy vagyunk vele, inkább 62esekből vásárolunk be. Gratulálok neked is a babához és boldog babavárást :D

2011. máj. 5. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!