Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg igaz-e, hogy a 3. -ik...

Tényleg igaz-e, hogy a 3. -ik baba után más automatikusan csak gyest kapnék?

Figyelt kérdés
Ma hallottam a játszótéren,hogy aki egymás utánba szüli a gyereket annak hiába van munka viszonya és meg az évei az csak gyest kap.Igaz-e?Én nem szeretnék 4-5 évet a gyermekeim között és a kicsi(második gyermekem)most 2 éves és szeretnék a 3-ik szülinapja előtt megszülni a 3-ik gyermekemet ezért érdekel.
2011. ápr. 28. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a 2. gyerek születése előtt azt mondták, hogy van jogviszonyom, de nincs munkabérem, ezért a minimálbérből számolták ki a GYED-et. Szerintem ez most is ugyanúgy igaz, mert a GYED, GYES biztosított jogviszony. Hacsak azóta ki nem találtak valamit.
2011. ápr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
off: kedves elsőtől kérdeznék. Leírnád, hogy pontosan mennyi idő van a két gyermeked között?
2011. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem igaz.


Az első válaszoló által említett minimálbér alapján történő számítás csak akkor van, ha az igénylés előtti évben nagyobbrészt (6 hónapot meghaladóan) gyesen volt az anyuka.


Az ellátásokat így számolják:

Az igénylés előtti évben 180 bérezett nap alapján. Ha nem volt, megnézik, hogy miért nem volt. Ha azért mert az anyuka nagyobbrészt gyeden volt, akkor a szerződés szerinti bére, ha nagyobbrészt gyesen, akkor pedig a minimálbér lesz az alapja a tgyásnak és a gyednek.


Amennyiben él a munkaviszony, úgy nem fordulhat elő automatikusan a csak gyes, az kizárólag két esetben fordulhat elő: 1. nem volt 365 biztosításban töltött nap szülés előtt két éven belül (a tgyás, gyed és a gyes is annak minősül, ha volt mögötte munkaviszony), vagy 2. nem élt a munkaviszony szüléskor/igényléskor.

2011. ápr. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Fú nagyon megkönnyebbültem,akkor ez is csak játszótéri "pletyka".

Köszönöm szépen.

2011. ápr. 28. 20:34
 5/7 anonim ***** válasza:
A 2-nak: 1. vagyok. Huh, ez elég bonyolult, már akkor sem értettem. 20 hónap van a 2 gyerekem közt. Úgy értem, hogy a minimálbér az alapja, hogy valami minimiálbér kétszeresének a 70 %-a, vagy mennyi, amiből kiszámolják, tehát nem a munkabérem. Ez így is a maximum, ami kapható. Előtte 10 éve folyamatosan dolgoztam, a 2. szüléskor is megvolt a munkaviszonyom. Viszont a TGYÁS is ennyi volt, ez volt a nagyobbik baj, mert a munkabérem alapján sokkal több lehetett volna. Nekem még azt mondták, hogyha megszakítom a GYED-et és elmegyek táppénzre, akkor megint elég jó TGYÁS-t kaptam volna. De ezt én végülis nem tettem meg. Ez azóta lehet, hogy változott, most ezen szigorítottak. De én most így 96-98 ezer körüli GYED-et kapok nettóban gyerekkedvezménnyel együtt.
2011. ápr. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Elsőnek: akkor te még tavaly vagy korábban igényelted a gyedet igaz?

A tavalyi szabályozás szerint (januárban változott) ha nem volt 180 bérezett napod, akkor a gyedet az akkori minimálbér kétszeresének figyelembevételével kellett megállapítani.

Azóta ez annyiban változott, hogy ez a bekezdés kikerült a törvényből, és a helyére bekerült a kedvezményszabály.

2011. ápr. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, és akik azt mondták, több lesz a tgyásod, mint a táppénzed, tévedtek, mert a tgyás nak akkor van maximuma, ha nem volt 180 bérezett nap. A táppénz meg nem bérezett nap, (csak a szabi, betegszabi, és a munkanap) így akkor is lett volna maximuma, ugyanannyi, mint a gyednek.
2011. ápr. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!