Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha szulesnel atmetszik A...

Ha szulesnel atmetszik A GATAT, VEGBEL IZMOT, akkor nem lesz a kesobbiekben gond a szeklet vissza tartassal?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 28. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:

nem metszik át, nyugi! azért vágnak, nehogy annyira szétrepedj, hogy átszakadjon!

ami meg sérül, kriston tornával és kitartással pár hónap alatt helyre hozható :)

2011. ápr. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nézz utána és rájössz hogy nem.

Teljesen más. A gátmetszésnek csak a neve az.

2011. ápr. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
eppen ezen a forumon olvastam,hogy valakinek meg 2evvel utana is problemaja van a vegbel izom atvagasa utan....
2011. ápr. 28. 23:06
 4/8 anonim ***** válasza:
nekem vagtak, de nincs semmi gondom, pedig nem is tornaztam :)
2011. ápr. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha a végbél izmot átvágják (bár lehet, hogy tévedek) szerintem az nem normális dolog.
2011. ápr. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem átszakadt a gátam teljesen. Nagyon-nagyon gyors szülésem volt, mire beértünk a kórházba már bő 4 ujjnyinál tartottam pedig csak 1 órája éreztem meg az első fájást. (2. gyerek)A doki a kórház mellett lakott, mire beért és felhúzta a kesztyűjét, már megvolt egy tolófájás, a másodikra jött ki a 4300 g-mos fiam. Nem volt idő vágni, így végigrepedtem. Az izom is elszakadt. A végbélnél nagyon fájt az öltögetés, évek telt el és mai napig ha nagydolgom van, akkor oda sürgősen mennem kell, mert nem működik megfelelően az izom. Bár megszületett közben a 3. gyerek.

Gátmetszésnél ez az eset nem fordul elő!

2011. ápr. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A gátmetszés azért van, hogy a végbélnyílás ne repedjen. Ettől még előfordulhat, hogy valaki a vágás mellett is reped. Engem három gyerkőcnél vágtak, negyediknél a gyorsaság miatt repedtem. Repedt a végbélnyílás is. Még friss az élmény és bizony ott gyógyul a leglassabban. Egyszer a hígabb széklettel nekem is voltak gondok. A szülészeten akkor én voltam az egyetlen aki így járt a szülésnél. Ez a pillanatnyi statisztika, 30-ból egyet jelent. :) Tehát végbélizmot nem vágnak.
2011. ápr. 29. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy ne vágnak bele a végbeledbe!

A gátat pont azért vágják, hogy a végbél ne repedjen be. SZándékosan csak nagyon béna doki vághatja át!


De ennyire senki nem béna, nyugi. SZüléskor a gát elődomborodik, normál állapotban 1-2 cm, szülésnél meg vagy 10-15, és ebbe a 10-15 cm.ben vágnak kb 4-5 cm-t!

A vágás meg sem közelíti a végbelet, plusz általában ferdén vágnak, hogy ha mégis reped, akkor se a végbél felé repedjen.

2011. ápr. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!