Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Hogy vettétek rá a...

Kismamik! Hogy vettétek rá a párotokat, hogy legyen baba?

Figyelt kérdés
Lehet hogy nem ide kellene írnom, de hátha van itt olyan kismama akinek nehezen ment, hogy "rábeszélje" a párját a babaprojektre.Egyáltalán érdemes-e hatni rá ha magától nem szeretné akkor lehet, hogy nem is kell "erőltetni" a dolgot.Az én párom 42 éves én 28 vagyok.Nem volt még egyikőnknek sem családja.Én már nagyon szeretnék gyermeket, de apukája egy kicsit elzárkózik tőle.Hozzátartozik, hogy még csak egy éve vagyunk együtt.Mi a véleményetek?Nagyon el vagyok kenődve!!
2011. ápr. 29. 14:51
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Alapvető kérdés, hogy egyáltalán hogy áll a gyerekvállaláshoz.

Most nem, de később igen, vagy később sem. Ha most nem, akkor mi az oka?

Ha később sem, akkor neked kell mérlegelni, hogy mi, ill. ki a fontosabb: legyen gyereked, vagy a jelenlegi párod.

2011. ápr. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is 41 évesen lett apa. :) Pedig már 15 éve együtt voltunk akkor. Megmondtam neki, hogy ha ennyire nem akar legalább egy közös gyereket, akkor váljunk el szépen, barátsággal, és engedje, hogy nekem teljesülhessen a vágyam (mással). Annak ellenére mondtam ezt neki, hogy imádom a mai napig! De akkor úgy éreztem, emiatt képes lennék elhagyni.


Hálistennek meggondolta magát, és a 3. próbálkozós hónapban sikerült is. :) Hát jó nézni, milyen szerelemben vannak a 3 éves lányával :))

2011. ápr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

nálunk ugyanez volt. férjem ódzkodott tőle, én meg már nagyon szerettem volna. Mondogattam neki, de mindhiába (féltette a szabadságát, meg túl sok lesz az álmatlan éjszaka). Aztán egyszer csak terhes lettem (becsúszott babánk lett) Na ott én sírtam, hogy most mi lesz? Ő meg nyugtatgatott. Azóta is nagy a szerelem a lányával :)

Úgy gondolom, hogy a férfiak nem szeretnének addig babát, amíg egyszer nem lesz :)

2011. ápr. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Én nem ilyen helyzetben vagyok de azért ha nem gond megosztom veled a véleményem.Szerintem erőltetni sosem szabad semmit de azért a párod korából ítélve azért neki már itt lenne a családalapítás ideje.Te azért még nem vagy elkésve de megértelek mert pont jó korban vagy.Nem tudom mennyit beszéltetek erről a témáról de szerintem ülj le vele és mond el mit szeretnél.Ha igazán komolyak az érzéseitek akkor nem számít,hogy csak egy éve vagytok együtt.Mi májusban leszünk egy éve együtt de júniusban érkezik a babánk.Igaz picit későbbre terveztük de a párom nagyon boldog volt amikor megtudta,hogy terhes lettem,bár én elmondtam neki nem azért szeretném ezt a picit,hogy őt magamhoz láncoljam.Csak ha ő is tiszta szívből akarja de ő azt mondta ne is mondjak ilyeneket.Most sok izgalommal de boldogan várjuk a baba érkezését.Én 23,ő 30 éves.Kitartást neked és kívánom minden úgy alakuljon ahogy szeretnéd.
2011. ápr. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Sokat beszélünk a családról ő is sokat emlegeti meg mostanában kérdezte is hogy csináljunk gyereket, persze csak félig viccből.Szóval tudom, hogy szeretne családot.Félek, hogy inkább velem van a baj.Azt mondja hogy neki 1000%-ban biztosnak kell lenni a dolgában.És szerintem nem biztos bennem.Az irántam való érzelmekben kételkedik.Erre is azt mondta hogy nem így van.Akkor szerintetek mit tegyek?Olyan tanácstalan vagyok.Ha megfenyegetem hogy ha nem akar gyermeket akkor elhagyom az nekem olyan kikényszerített valami lenne.Szeretném ha ő határozna és belső késztetést érezne és nem kikényszerített dolog lenne.Félek hogy akkor elhagyna egy idő után.Jaj, de összetett és nehéz dolog ez.Nem tudom hogy mi lenne rá a gyógyír.Valaki?
2011. ápr. 29. 15:12
 6/33 A kérdező kommentje:
Utólsónak is köszönöm.Nagyon boldog babavárást kívánok!!!:-)
2011. ápr. 29. 15:14
 7/33 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk szerencsére nem kellett rávenni!:) Körülbelülre megbeszéltük az esküvő után, hogy mikor jöhet a gyerek! Ebben mindketten egyetértettünk! Most az első hónapban össze is jött!
2011. ápr. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
Nálunk a férjem csak jóval később szeretett volna gyereket mint én! Aztán terhes lettem védekezés mellett én jobban megijedtem mint ő! Azonnal odavolt érte, azóta 20 hónapos a kisfiunk és a második babánkat várjuk aki már tervezett volt! 3 gyermeket szeretne, pedig azelőtt még 5-6 évet várni akart a gyermekvállalással... .)
2011. ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Még valaki?
2011. ápr. 29. 15:19
 10/33 anonim ***** válasza:

Én még nem vagyok kismami, csak már nagyon szeretnék az lenni és már több mint 1 éve próbálkozunk, de sajnos nem sikerül! :(( Eleinte az én párom se akart babát, de szerencsére nem sokáig gondolta ezt így és már jó ideje ő is nagyon szeretné, egyre jobban és egyre csalódottabb, hogy hónapról hónapra nem jön össze! :(

Szerintem sokat hatott rá az, hogy a húgának született babája és sokat játszik vele, szerintem ettől kaphatott kedvet!

Környezetetekben nincs olyan ismerős akinek babája van, mert akkor szerintem minél többet legyetek ott és hátha kedvet kap a te párod is!

És mi az, hogy az apukája elzárkózik tőle? Neki mi köze hozzá? Itt rólatok van szó, nem pedig hogy az apukája mit gondol!!

A párod ha most nem akar gyereket, később meg már minek, hisz 42 éves! Te pedig pont megértél arra, hogy ideje teherbe esned! Beszélgess el vele erről és mondjad neki, hogy ez mennyire fontos egy nő számára, hiszen a legcsodálatosabb dolog ez, megélni a terhességet, ez nem maradhat ki az életedből neked sem! Ne hagyd magad! Ha meg nem érti meg, akkor hagyd ott és keress egy olyan férfit, aki hozzádvaló korban és mindenhogyan!

2011. ápr. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!