Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rövidebb méhszáj 14 hetesen?...

Rövidebb méhszáj 14 hetesen? Így mire számíthatok a végéig? Fáj a derekam és néha görcsöl a köldököm környékén.

Figyelt kérdés
Szerintetek lehet ahhoz köze, hogy nagy dohányos voltam a terhesség előtt és teljesen leraktam? Amúgy is ingerültebb voltam, de cigi nélkül már borzalmas.
2011. máj. 1. 10:03
 1/1 anonim ***** válasza:
Nekem az első terhességem alatt 17 hetesen már rövidebb volt, 2000 volt az értékem. A 37. héten szültem, a 33. hétig nem változott a 2000-es érték. Ez genetikailag is lehet így, van, aki már eleve így is kezdi a terhességet. Mindenesetre azért oda kell figyelni, és ha keményedgetsz vagy görcsölsz, akkor magnéziumot szedj. De nekem a magne b6, magnerot és társai nem váltak be, azokban nagyon kevés a magnézium. Béres Magnéziumot (250 mg Mg), aztán pedig Magnézium Citriciit (500 mg Mg) szedek 3*1-et, néha 3*2-t,ha többet keményednék. Így most, a harmadik terhességemnél is, 25 hetesen még tökéletesek az eredményeim (c:3000). A dohányzás abbahagyása annyiban befolyásolhatja a dolgot, hogy folyamatosan feszületebb lehetsz, ami hozzájárulhat a gyakoribb keményedéshez, feszüléshez. Figyeld magad, mennyit keményedsz, és aztán beszéld meg az orvosoddal, mennyi magnéziumot szedj. (De egyik sem receptköteles, tehát orvos nélkül is vehetsz.)
2011. máj. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!