Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Augmentin 625 antibiotikumot,...

Augmentin 625 antibiotikumot, és Canesten kúpot lehet egyszerre használni? 21 hetes.

Figyelt kérdés
2009. márc. 8. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia.Sztem a kettőnek nincs köze egymáshoz mind a kettő máshol hat,de sztem ezt dokitól kellene megkérdezni,nehogy esetleg a kettő üsse egymást.Jobbulást.17hetes km.
2009. márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumok, válogatás nélkül kiölik a szervezetből a jó és rossz baktériumokat egyaránt. A hüvelyben lévő jótékony baktériumokat is megölik amik a hüvely védelmét szolgálják és ez gyakran hüvelygombásodáshoz vezet. Ezért hogy ezt megelőzzék az antibiotikum mellé a nőgyógyászok gyakran alkalmaznak hüvelykúpot is. Én szinte mindig így kaptam a leírtak miatt, antibiotikum mellé a hüvelykúpot.
2009. márc. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumok valoban befolyásolják a huvelyben találhato baktériumokat, de a Canesten kúp is "rombolo" hatásu, vagyis az is fertozésre van, nem regenerálásra. Ettol fuggetelnul egymást nem befolyásolják, a canesten csak a huvelyben hat, esetleg az Augmentin még gyengítheti a huvely mikroflóráját. Szerintem fogyassz a kura alatt és után joghurtot (akár sima, akár Activia), ill. az orvos ajánlhat kúpot is, amely kimondottan a huvelyflorára van hatással (Gynoflor) és felerositi a fertozés vagy antibiotikumkúra után.
2009. márc. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!