Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dilemmában vagyok: hol aludjon...

Dilemmában vagyok: hol aludjon a babánk?

Figyelt kérdés

3 szobás lakásunk van.

A hálónkat és a babaszobát egy fal választja el, tehát közel van. Vettünk légzésfigyelőt is. A babaszoba full be van rendezve, mindene megvan bent.

Nem szeretném, ha közénk szokna, de úgy érzem, nem fogok tudni külön szobában aludni tőle eleinte :-(

Mit javasoltok?

-mózesben aludjon velünk egy szobában az első néhány hétben/hónapban? (akkor is használhatom a légzésfigyelőt? De akkor az éjszakai tevékenységek körülményesek, pl. pelenkázáshoz is mászkálni kell át a szobácskájába)

-vagy menjek át én a picink szobájába éjszakára? (ott kéznél lenne minden) De akkor mi lesz apával? Nem tesz rosszat a kapcsolatunknak, ha otthagyom?

A hálónkba nem fér a kiságy.

Mit javasoltok?? Ti mit tennétek?


2011. máj. 3. 19:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

:-) hasonlóan jártam, hát a babával fantasztikus kapcsolatunk lett és nagy boldogság volt számomra vele aludni, de még az apjának is. DE... mindketten vagy felváltva horkolunk, így az apja egy idő múlva átmenekült tőlünk, vagy a sírásra kelt fel, ami ugyan rövid idő volt, de ő már nehezen aludt vissza...aztán szép lassan alábhagyott a láng kettőnk közt, ezért utólag belátom, máshogy kellett volna.

Néggyerekes anyuka azt tanácsolta, én aludjak matracon a kicsivel vagy a kicsi szobájában és ha elaludt, vagy a cicizés után visszaaludt, átmehetek a hálóba. Tán ez jó ötlet.

2011. máj. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én az együtt alvás híve vagyok...igaz pici a lakásunk(1.5 szoba),a kisszoba apa dolgozó szobája, szóval nem volt sok választásunk.De nem bántam meg!Nem tudtam volna, még most se tudnám külön tenni, lassan 7 hónapos.

Persze ez babától is függ, van olyan, aki jól viseli, van aki egyáltalán nem!Na a mi fiunk azóta alszik nagyon jól, mióta hajnalban átveszem hozzánk.Mikor leszoktattam az éjszakai cicizésről, még nagyon sokszor felkelt, volt hogy 3tól reggelig fél óránként keltem fel hozzá beadni neki a cumit.

Na ebből hamar elegem lett, fogtam, és betettem magunk mellé, ahol utána reggelig aludt!Én nem hiszem, hogy oda szokik, mert azóta is mindig máskor kel fel éjjel...van, hogy 2kor(de ez nagyon ritkán van),általában 5-6 között valamikor.Nem szokta meg, hogy eleinte 3kor átvettem, sőt!

Az elmúlt 2 napban fél6kor vettem át magunkhoz, és 7ig visszaaludt, ami nagy szó nálunk!:)

De mondom, ez babától is függ...mi azért sem csináltunk belőle gondot, mert az első 6 hétben baromi keveset aludtunk, szóval ez így neki is jó, nekünk is:)

Este 8körül teszem le a kiságyba, apával még van egy csomó időnk egymásra, egyáltalán nem romlott meg a kapcsolatunk.

Amúgy meg anyum 5 gyereket nevelt fel, ő mondta, hogy mi is sokat közöttük aludtunk.Ha babaként nem, akkor kisgyerekként tuti átmentünk:)

2011. máj. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én is 3 szobásban lakom és pont egy fal választ el a leendő babaszobától. Azt már most tudom, hogy én külön fogom őt altatni, anno babysitterkedtem és láttam, hogy milyen jól működött a gyerekeknél és jól aludtak, nem volt probléma, így szokták meg. Persze légzésfigyelőt és baba őrzőt én is fogok használni így minden lélegzetét hallom és biztonságba tudhatom. Itt egy link olvasd el szerintem érdemes elgondolkodni rajta, de a döntés a tiéd.

[link]

2011. máj. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

2.vagyok, szerintem ez a cikk kicsit szélsőséges.Nálunk sem úgy volt, hogy eleve ott altattuk, hanem ha már nagyon nem bírtam, akkor átvettem.És mi a kezdetektől nem aludtunk hajnalban, ez meg így tök jól működi.

Van egy ismerősünk, akiknél a 3.lány iszonyat rosszul alszik éjjel.Én meg vagyok róla győződve, hogy azért, mert a 2 nővére együtt alszik, ugye apa anya is együtt alszanak, ő meg egyedül külön egy szobában, azt hiszem 1-1.5 éves.Szerintem tuti érzi, hogy egyedül van!

De mondom, ez babafüggő!Én azt mondom, hogy figyeld a babád igényeit, és úgy csináld, hogy mindenkinek jó legyen!Ha úgy veszed majd észre, hogy kell a picidnek,hogy köztetek aludjon, akkor ne kínlódj csak azért, mert elhatároztál valamit az elején!

Az egyik barátnőm nemrég szült, a babájuk éjjel egyszer anya hasán, egyszer apa hasán aludt.Nekik így volt jó, most 4 hónapos a pici és szépen alszik a kiságyban, de eleinte szüksége volt a közelségre!

Figyeld a picid igényeit:)

2011. máj. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szóról szóra úgy volt, ahogy írod. Dilemma, hogy hol aludjon. Végül úgy döntöttem, hogy mellettem mózesben, légzésfigyelővel.

Na, a légzésfigyelő nem feküdt fel rendesen, állandóan beriasztott. Így telt az első két éjszaka, én szinte végig ébren voltam, lestem a babát, hogy lélegzik, nem húzta e fejére pelust, stb?

Második éjszaka után megelégeltem, fáradt és ingerlékeny voltam. Beköltözött a baba a saját ágyába a saját szobájába. Soha semmi probléma nem lett belőle, szereti az ágyát és a szobáját. Én is nyugodtan alszom a férjemmel.

Annyit azért megtettünk, hogy egy kamerát tettünk az ágya fölé, a monitor pedig az én ágyam mellett van. Ha nyöszörög, csak ránézek, hogy mi a baj, ha szükséges megyek, ha csak forog, akkor hagyom. Sokszor látom, hogy tapogat a cumija után, nem találja, csak ez a baj. Gyorsan átmegyek, visszaadom neki és már alhatunk is tovább.

Én azt javaslom, aludjon a Ti babátok is a saját helyén, így később sincs probléma a visszaszoktatással.

2011. máj. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
két szobánk van,az egyik gyerekszoba,a másik a miénk.Első naptól külön alszik a fiam,soha nem aludt egy percet sem mi szobánkban.Nekem nem okozott gondot átmenni megszoptatni,vagy ha beteg volt.most már 20 hónapos nagyfiú,nagyon régóta egyedül alszik el,két hónapos kora óta átalussza az éjszakát.nekem az a tapasztalatom,hogy jobb,ha külön van,így mi is ő is jól alszik
2011. máj. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nálunk a külön szoba vált be hosszútávon, az első két hónapban nála aludtam. Nem viselte meg apát, ő is azért izgult, hogy minden oké legyen a picivel. (6 hétig amúgy sincs szex)
2011. máj. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Kezdetektől fogva külön szobában alszik a lányom. Ráadásul nem is szomszédos a mi szobánkkal, kb. 5 méterre van tőle. De még sosem volt ebből gond. Éjjel felkelünk, és átmegyünk hozzá. Pláne, mióta tápszeres, és a konyhában megcsináljuk úgyis a tápszert,a konyha meg félúton van a két szoba között. :)
2011. máj. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A kisfiam az elejétől fogva a saját szobájában alszik. Én megyek hozzá szoptatni,altatni,simizni,mikor mi kell. A légzésfigyelő (+bébiőr) pedig teszi a dolgát. Nem tudok vele aludni,mert folyamatosan rá figyelek. Így nem tudom kipihenni magam. A párom dolgozik,így az sem volt megoldás,hogy a mi szobánkban aludjon. Napközben lent van velem a nappaliban és ott is alszik.
2011. máj. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


ezt én is kérdeztem, de sokkal nem lettem okosabb... :-)

2011. máj. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!