Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16 éves vagyo és terhes. Mik...

16 éves vagyo és terhes. Mik az esélyeim a baba megtartásásra?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nem osztást szeretnék hanem segítséget. Terhes vagyok ( 7+) és szeretném megtartani, sajnos ezzel csak én gondolkodok így.Az egész család ellenem van, a baba apukájával együtt. Egyedül anyukám érti meg az én fájdalmam és ő szívesen felvállalni, hogy gyámja lesz a picinek csak nagyon fél. Anyukám már egyszer rákos volt és pont most hagyják abba annak a kezelését. Attól fél nagyon anyukám, hogyha felvállalná a picit és az apuka mégis meggondolná magát és szeretné a gyereket akkor pereskedni kéne a gyerekért és abba újra belebetegedne anyukám, így nem nagyon meri felvállalni a kockázatot. Mit tegyek? Én az abortuszba belebetegednék vagy összeomlanék.
2011. máj. 4. 16:30
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
5%
16 eves vagy vetezsd el!!!!!
2011. máj. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
78%

Lesz egy édes kisbabád, szeretettel neveled, segítenek a szüleid. Apuka nem veheti el, sehogy.

Édesanyád a feladattól megerősödik -érzi, hogy szükség van rá!

2011. máj. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
és apukáddal mi a helyzet? ha veletek él akkor nem hiszem hogy bárki is elvenné tőled a babát. mindenesetre azt mondom, hogy nagyon gondold meg mit csinálsz. ha a gyerek apja sem akarja a babát akkor nehéz lesz egyedül nevelned, továbbtanulni egyelőre nem tudsz suli befejeztével munkába kell állnod hogy el tudd tartani a kicsit (azt nem várhatod hogy majd a szüleid tartják el)
2011. máj. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
80%
Attól, hogy az anyukád lenne a gyermek gyámja, még te lennél az édesanyja. A gyámhatóság pedig nem veszi el a gyermeket az anyjától, csak akkor, ha az bizonyítottan veszélyeztetve van. Az pedig senkit nem érdekel a gyámhatóságon és a bíróságon, hogy hány éves az anyuka. Az apuka sem érvelhet a koroddal, hiszen ha a szexhez felnőttnek tartott akkor nincs mit szólhatna. Itt csak rajtad és anyukádon múlik, hogy a baba megszülethet-e vagy sem. Egyébként abortuszra senki sem kényszeríthet.
2011. máj. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
75%
Ha ti el tudjátok tartani, akkor hajrá. Hiába pereskedne, semmi esélye sincs, hogy elvegyék tőled.
2011. máj. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Szüleim elváltak. Apám teljesen ellenem van. Képtelen vagyok elfogadni az abortuszt. Tegnap voltam uh-n, megmutatták a picit a szívhangját és én ezek után nem vagyok képes arra, hogy elvetessem. Ha megszülhetném akkor 1 éves hagynék ki aztán folytatnám az iskolát.
2011. máj. 4. 16:42
 7/44 anonim ***** válasza:
17%

Én nem akarlak ki osztani,csak segíteni. Nézz meg párat a Tini mami című sorozatból (MTV-n megy,és valós). Nagyon nehéz lesz felnevelned a kicsit,pláne úgy,hogy senki sem akarta őt. Elhiszem,hogy az abortusz nagyon nehéz dolog neked,de gondolj bele,hogy a gyermeknek mennyire lenne jó élete. Arra is gondolhatnál,hogy esetleg nevelőszülőkhöz adnád,de úgy,hogy tudja Te vagy az anyja. Ha megtartod a kicsit,nagyon nehéz idők várnak rád,sokkal nehezebb lesz a tanulás,lehet,hogy be sem fejezed az iskolát. Eltartani is nehéz lesz,pláne úgy,hogy az apja nem is akarta őt. Én sok sikert kívánok hozzá! És aki itt le akar cs*szni,annak üzenem,hogy azzal rohadtul nem segít!

Egy veled korú lány voltam.

2011. máj. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy sose lehet tudni, hogy elveheti-e tőlem a baba apja. Amikor kicsi voltam és szüleim váltam akkor sokat pereskedtek értem és öcsémért és végül mégis apám kapott meg pedig nem voltam veszélyeztetve, sőt még meg is mondtuk testvéremmel, hogy anyukámnál szeretnénk élni de hidegen hagyta a bíróságot az érzéseink. Ezért is félek nagyon. Ha anyukámtól elvettek engem akkor tőlem a picit? Nem szeretném ha neki is ilyen élete lenne mint amilyen nekem volt.
2011. máj. 4. 16:45
 9/44 A kérdező kommentje:
Láttam már pár részt a tini mamikból. Sosem gondoltam, hogy könnyű lesz, mert nem.Nagyon nehéz lesz.Ha viszont elvetetném sosem bírnám megbocsájtani senkinek sem, minden nap azon gondolkodnék, hogy mi lett volna ha megtartottam volna...
2011. máj. 4. 16:48
 10/44 anonim ***** válasza:
56%

Ne az anyukád kontójára vállald a babát, hanem a saját felelősségedre! Ha aztán mégis kapsz segítséget, (remélhetőleg fogsz), annak örülj, és köszönd meg. De jól gondold végig, mit jelent, ha ilyen fiatalon gyermeket vállalsz! A kisbaba alaposan átrendezi az édesanyja életét. Muszáj az első helyre kerülnie a fontossági sorrendben, előrébb az alvásnál, tanulásnál, szórakozásnál, mindennél. Hogyan szerzel majd szakmát? Mit jelent a baba a további kapcsolataid szempontjából?

Szóval ne ringasd magad rózsaszín fantáziákba, mert igen kínos lesz felébredni, és az egésznek a gyerek issza meg a levét. Az elköteleződésed, ha vállalod a gyermeket örök életre, de minimum a következő húsz évre szól.

Megértem, hogy elborzasztónak találod az abortusz gondolatát. Ha azonban úgy érzed, hogy nem tudod felnevelni a gyermekedet, örökbe is adhatod. A titkos örökbeadáson kívül létezik nyílt örökbefogadás is, ahol adott személy javára mondasz le a gyermekről és meg is ismerkedhetsz az örökbefogadóval. Kapcsolatot sajnos/természetesen nem tarthattok a továbbiakban, de az örökbefogadást szervező alapítványon keresztül hírt kaphatsz a gyermekről.

Nem le vagy rábeszélni akarlak bármire, csak gondold végig a lehetőségeket, és ne sodródj, hanem dönts, aztán pedig vállald a következményeket. A te életed, a te gyermeked bármennyire segítőkész az anyukád.

2011. máj. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!