Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36. heti UH eredmény. Kicsit...

36. heti UH eredmény. Kicsit aggódok, nagyon pici a baba?

Figyelt kérdés

Az UH-n azt motdták, csak 34 hetesnek felelünk meg.

BPD: 89

OFD: 107

AD1: 84

AC: 284

Femur: 70,4

HC: 309,7

Súly: 2344 gramm

Nem lesz így nagyon pici a baba? Az AC aggaszt, az elég kevésnek tűnik. Vélemények?


2011. máj. 5. 12:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Még valószínűleg 1 kilót hízni fog, így lesz egy 3300 g-os babád. Az miért kicsi?
2011. máj. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De az sem baj, ha pici a babád.

Amúgy egyrészt lehet, hogy nem akkor fogant, mint gondoltátok, de az is lehet, hogy a súlybecslés nem jó.

Nekem majdnem hasonló adatai voltak a lányomnak (picit volt nagyobb csak). 40 hét 3 napra született meg végül 3330 grammal.

Ja, és azt sem tudhatod mikor születik...mert aztán lehet, hogy még 6 hétig bent marad.

2011. máj. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem valószínű sajnos, hogy 6 hétig bent marad, mert 30. hét óta 3-as a lepényem, ezért is aggódok egy kicsit, hogy nem fejlődik rendesen?! 30. heti UH-n tökéletesek voltak az eredmények, 30 hetesnek felelt meg. Egyébként az áramlás, és a magzatvíz is rendben van.
2011. máj. 5. 13:07
 4/9 krisztivan ***** válasza:
Ne aggodjál mert nincs miért!Lesz egy tökéletesen formás egészséges kisbabád.Még 1 kg biztos hogy ráhízik és igy lesz pont jó súlyban.
2011. máj. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az én babám adatai 36 hetesen:

BPD: 85 mm

TAD: 89 mm

AC: 285 mm

Súly: 2400 gr

Nekem 32 hetesen mondták, hogy túl picike a babám, kb. 3 héttel volt akkor elmaradva. Csak 1400 gr volt és mindig azzal ijesztgettek, hogy túl kicsi a feje. A BPD-je akkor 72 mm volt. Kaptam 10 infúziót, utána meg hetente többször jártam a kórházba ellenőrzésre. Meg gyógyszert kellett szednem.

Azt mondta a dokim, hogy a lepény keringésével van gond. Meg ne aggódjak, általában 3 kg feletti súllyal születnek meg. Végül 3250 gr-osan született meg. (Mondjuk nem tudom, hogy ha nem kapok infúziót, meg gyógyszert, akkor vajon hogy fejlődött volna. Így utólag jobb, hogy odafigyeltek ránk, csak akkor rossz volt az a helyzet, főleg, hogy két ovisom már volt itthon.)

Ja, és nagyon csinos a buksija! Igazi kis hölgyem van!

2011. máj. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. A szülésznőm mondta, hogy az a lényeg, hogy 2500 gr fölött legyen a súlya, mert az alatt, koraszülöttnek számít, ha időre születik, akkor is. Úgyhogy szerintem ne aggódj, annyi biztosan lesz. Idekinn meg majd megnő. Meg talán könnyebb is megszülni. Én már szültem 4200 gr-os babát is és az volt a legfájdalmasabb szülésem.
2011. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én ugyanezen aggódom. Nem értem,mi alapján számolnak a dokik. 29+3 hetesen a dokim mindent megfelelőnek talált, 1140g-ra becsülte a kislányunkat. Egy napra rá voltunk 4D-n, ott a doki azt mondta,hogy 1040g és két héttel fiatalabbnak, tehát 27+3 hetesnek mondta a babát. Kiírva júni.21.-re vagyok, 4D szerint júli.6. Úgyhogy a méretét én is picinek találom. Holnap megyek a dokimhoz, remélem szépen gyarapodott a picikénk!

33 hkm

2011. máj. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 krisztivan ***** válasza:
Én jobban "örültem"volna egy kicsit kisebb súlyú babának.Ha már 3kg körüli lesz akkor tökéletes.Nem kellene ilyen botorságokon(bocsi a szóért)aggódni.Szépen fejlődik,és ez a lényeg.Én szültem egy 4430gr és 61cm -es babát.Háá....t,birtam volna jobban a kisebbet.
2011. máj. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igaziból azon nagyon csodálkoznék, ha 4 kg-os babát szülnék, mivel a férjem, meg én is 2500gr körüli súllyal születtünk. Most sem vagyunk túl "nagyok". Kicsit meg is nyugodtam, hogy akkor minden rendben.
2011. máj. 5. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!