Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam ctg-n és a baba...

Ma voltam ctg-n és a baba pulzusa 160-180 között volt! A doki azt írta a papírra tachycardia! Eddig 2szer volt ilyen eredmény és 2szer normális! Ez bajt jelent? Baja lehet a picinek?

Figyelt kérdés
Nagyon félek,mert eddig uh-n is mindíg normális volt a pulzusszám most meg 2szer is magas volt a ctg-n a pici pulzusszáma!Én is egy kicsit idegesebb voltam mert a múltkori eset után pont ettől tartottam,hogy nehogy megint ugy jájak mint 1 hete!UGYE NINCS BAJ A BABÁVAL????
2009. nov. 11. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Nem tudom, hány hetes terhes vagy, de szerintem ezzel a pulzusszámmal semmi baj nincs ! A babáknak mindig ilyen magas a pulzusuk, ha mozognak közben, akkor főleg.
2009. nov. 11. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Ez sokmindennel járhat!A nővéremet épp ezért császározták meg, mert a baba pulzusa magas volt, és így a vérnyomása is felment.A császár nem akkor volt mikor tachycardiát állapítottak meg, hanem mikor eljött a szülés ideje!Akkor nem engedték simán szülni!Sem neki, sem a kislányának semmi baja!Nekem ez a tapasztalatom, ennyit tudtam segíteni!
2009. nov. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szülés közben is ráteszik a pocira a ctg-t és majd ott kiderül, ha rendben lesz minden akkor nem császároznak.

Félő, ha nagyon felmegy a baba vérnyomása, valami baja lesz, ezért szoktak rögtön császározni.

Nálunk a szívhang teljesen elment egy kis időre.

De szerencsére visszajött.

Azt hittem ott halok meg, ha valami baja lesz a kicsimnek, akkor ott úgy éreztem, mindegy mi csak legyen valami. Ott nem fogsz azon gondolkodni, hogy így a császár úgy a császár!

Jó babavárást és könnyű szülést kívánok!

2009. nov. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Az én fiamnak majdnem mind a három Nst-n magas pulzusszámai voltak, az elsőn ( itt izgultam a legjobban ) 150-190,a másodikon és a harmadikon is 130-190 között mozogtak az értékek. Nekem azt mondták, hogy ez nem baj, mert nagyon sokat mozgott a babó a vizsgálat alatt és mozgás közben az a jó ha ilyenek az értékek. Ne izgulj!
2009. nov. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
37 hetes vagyok!A ctg alatt a kislányom nagyon be volt pörögve egyfolytában mozgott!Még a szülésznő is mondta hogy nagyon virgonc a baba!Akkor azért lehetett ilyen a pulzusszám?De akkor miért mondták azt hogy tachycardia?Most akkor ez a szó mit jelent?
2009. nov. 11. 21:28
 6/7 anonim ***** válasza:
28%
Tachycardia az gyorsult szivverést jelent.180ig normálisnak számit.Ha a doktor kórosan magasnak találta volna,veszélyesnek,akkor téged mostanra már megcsászároznak.Bizz a dokidban.
2009. nov. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elöttem nagyon jókat írtak!Kimondottan a jelentését itt találod!

[link]

2009. nov. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!