Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 2hete szültem, de halva...

Ani1979 kérdése:

2hete szültem, de halva született a babám,4x magára tekerte a köldökzsinórt. Az orvos azt mondta minimum 6hónap múlva lehet újra probálkozni. Mivan ha nem várom meg a 6hónapot? TUDOM FURCSA KÉRDÉS DE SZERETNÉK ÉRTELMES VÁLASZT KAPNI.

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 07:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
68%

Kérdés, hogy természetes úton szültél-e.Ha igen, sztem semmi akadálya.Ha császárral,akkor valóban jobb várni.Én császáros voltam, a dokim szerint 6 hónap múlva lehetne elkezdeni próbálkozni a kistesón.

Azért gondolom hogy hüvelyi szülésnél nincs akadálya,mert több testvérpárt ismerek, akik között kb. 1 év van, vagyis pár hónapos baba mellett esett teherbe az anyukájuk.

Ez a dolog testi oldala.A lelki oldalát is meg kellene vizsgálni.fel vagy készülve egy újabb terhességre?De ezt neked kell tudnod,szorítok hogy a következővel minden rendben legyen!

2010. júl. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
26%
nem akarlak bántani, sajnálom a babádat, de keress fel egy pszichológus, 2 héttel egy halva születés után, nem normális dolog, ha ilyeneken gondolkodsz, kérj segítséget :(
2010. júl. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom azért mondta a doki a 6 hónapig, hogy regenerálódjon a szervezeted, ő tudja látta a méhed milyen állapotban van, lehet ha hamarabb teherbe esnél nem bírná a szervezeted kihordani a babát mert egy terhesség szülés nagyon legyengíti. Halgass a dokira, ő tudja a dolgát, bár gondolom nehéz bízni ezek után benne.
2010. júl. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
71%
A mi nőgyógyászunk még vetélés után is 6 hónap várakozást javasol az újabb terhesség előtt. Szerinte ennyi kell a testi és lelki felépüléshez. A természetes szülés is megviseli a szervezeted, nemcsak a császározás. Van aki nehezebben épül fel egy hüvelyi szülés után, mint a császár után (pl a barátnőm is így volt, az első babája császárral született és sokkal hamarabb rendbe jött utánna, mint a második szülése után, ami hüvelyi úton volt) Helyre kell állnia a szervezetednek, hogy ki tudd hordani a következő babát. Ha túl hamar próbálkozol, elvetélhetsz, vagy koraszülés lehet a vége.
2010. júl. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem hallgass a dokidra.


Gondolom megszeretnél mindent adni a gyerkőcnek, azt a pár hónapot meg simán ki lehet bírni. Gondolj bele, hogy most fizikálisan rendbe kell jönnöd ahhoz, hogy a legjobb körülményt tudj teremteni a kis jövevénynek, nemde? HA nem vársz vele, akkor előfordulhat, hogy rosszul hegesedik a méhed és elvetélsz, vagy esetleg a megszületendő gyerkőcnek valami gondja lesz...

2010. júl. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
47%
azért kell megvárni a 6 hónapot, hogy a méhed és az egész hasad regenerálódjon. Ha nem várod meg, akkor esetleg izomszakadás keletkezhet a hasadban, amit csak műtéti úton lehet helyrehozni. Amúgy nincs is sok esélyed rá, hogy 1-2 hónapon belül helyreálljon a ciklusod és legyen peteérésed.
2010. júl. 12. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
60%

A 6 hónap a méhed regenerálódása után van. Biztos kevesebb időt javasolt volna, ha nem egy teljes terhességet hordasz ki, de várjatok. Biztos szörnyű lehetsz, nagyon vágysz egy babára, újra érezni szeretnéd, szeretnéd pótolni, de lelkileg is kell neked, nektek egy is idő, n essetek egyből egymásnak. legyetek, kettesben, emésszétek meg a történteket, majd fél év múlva próbálkozzatok, ha akkor is így fogjátok érezni, hogy minél előbb szeretnétek babát.

A fél év tán azért s kell, mert ha nem regenerálódik teljesen a méhed, vetéléshez, koraszüléshez is vezethet. Ha fél év, akkor fél év, nem olyan hosszú idő az.

2010. júl. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
64%

Lehet, hogy hosszú időnek tűnik, de ki kell, hogy várjátok. Helyre kell jönnöd testileg-lelkileg, hogy készen állhass ismét egy Baba fogadására.

Nagyon sajnálom ami Veletek történt.

Szabad megkérdeznem, hogy hanyadik terhességi hétben történt ez a szörnyűség?

2010. júl. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, szerintem is várd meg a 6 hónapot. Tudom, hogy nehéz, és minél hamarabb szeretnél egy kisbabát, de nemcsak testileg, lelkileg is regenerálódnod kell. 6 hónap nem olyan hosszú idő, ezalatt próbáld feldolgozni, hátha kevésbé lesz rettegés a következő terhesség. Kitartás, és türelem, nemsokára babázhatsz! Kívánok neked mihamarabbi problémamentes terhességet, könnyű szülést, és sok boldogságot.

07.20 - szerintem ez teljesen természetes reakció, hogy szeretne újra babát. Nem is értem, mi volt ezzel a problémád.

2010. júl. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
59%
ez nem természetes, az ok, hogy szeretne újra babát, de ilyen tárgyilagossággal közölve 2 héttel egy baba elvesztése után ez nem egészséges és segítségre szorulna, mert aki így beszél egy halva születésről, az vagy szociopata (nyilván ez nem valószínű) vagy egyszerűen annyira elnyomja az érzelmeit, hogy abból hosszabb távon hatalmas lelki gondjai lesznek...lehet megint lepontozni
2010. júl. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!