Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap lesz az első NST-ém,36....

Holnap lesz az első NST-ém,36. hetes terhes vagyok, lesz valami mintavétel is, mit is jelent, honnan veszik és mire jó?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem ekkor a hüvelyből vettek mintát tenyésztésre, hogy megnézzék nincs-e valamilyen fertőzésem. Ha lett volna, akkor még ki lehetett volna kezelni szülés előtt, nehogy baja legyen tőle majd a babának a szüléskor.
2011. szept. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
annyi, mint a rákszűrés, streptococcust keresnek, ha van, akkor antibiotikumot fogsz kapni vajúdás közben, hogy a baba ne kapja el, amint áthalad a szülőcsatornán
2011. szept. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 sine.lacrimna válasza:

NST=nonstress test

a baba szívhangját figyelik nyugalmi állapotban.

Mintavétel nincs.A pocakra raknak két érzékelőt és amikor megmozdul a baba neked be kell nyomni egy gombot.

Ennyi.

Nyagyon édes hallgatni ahogy ver a kis szíve:-)

2011. szept. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A nst-n nincs mintavétel, de ettől még az orvos megvizsgálhatja, és csinálhat mintavételt a hüvelyből.
2011. szept. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett nyomnom semmit nst-n, a gép figyelte a magzatmozgásokat és a méhösszehúzódásokat is. Kiírta a számokat, a doki ellenőrizte, hogy eleget mozog-e, milyen a szívverése, és nekem milyen a méhtevékenységem olyankor.
2011. szept. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a kérdező két külön dologról beszél, az egyik az nst, a másik pedig a strepto szűrés, csak nem tudta, hogy ezek nem függnek össze. Tehát nst lesz most már heti rendszerességgel, a szűrés pedig egy alkalommal, azt a 36. héten csinálják mindenhol, hogy szülésig meglegyen az eredmény.
2011. szept. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
így már értem:)csak azt nemtom mi az a fertőzés,mitől van,és az eredmény ott helyben meglesz?
2011. szept. 20. 15:53
 8/8 anonim ***** válasza:

A fertőzés bármitől lehet, ilyenkor még érzékenyebb a női szervezet a fertőzésekre sajnos. Nekem várnom kellett az eredményre vagy 2 hetet, a lényeg az volt, hogy még szülés előtt kiderüljön, ha baj van. Bár a dokim azt mondta, hogy ha egy kis gyanúja is van a fertőzésnek, akkor antibiotikumot ad szüléskor, és nem lesz semmi baj.

Úgyhogy ha nincs meg az eredmény, az sem feltétlen baj.

2011. szept. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!