Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Összegyűjtjük, hogy mit nem...

Összegyűjtjük, hogy mit nem szabad terhesség alatt enni? Én leírom amit tudok, s kérlek javítsatok, vagy egészítsetek ki! És kérdéseim is volnának.

Figyelt kérdés

- toxoplazmózis miatt nyers tojás, nyers hús, kolbász, füstölt sonka. (Akkor a téliszalámit sem lehet, vagy azt hőkezelik? egyéb felvágottakat lehet, pl párizsi, stb?)


- laktózis miatt lágy sajtok, pl camembert (a medve sajt, és a márvány sajt, meg a sajtkrém is idetartozik?)


- sok cola, sok kávé, szénsavas italok,alkohol, cigi


2011. máj. 6. 18:28
1 2
 11/19 Kerria ***** válasza:
szerintem a téliszalámitól nem lesz bajod! Irigyellek, én rá se birok nézni a húsokra ... sajnos nem vagyok kívánós, így a hányinger miatt, de próbálok napi 4-5ször étkezni keveset, mondjuk sokat ha akarnék se tudnék...
2011. máj. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnő, hogy májkrém, márványsajt és bármilyen pástétomokat sem lehet. Ja meg csak pasztörizált tejet lehet. Mondta, hogy kolbászt + szalámit se egyek, de én azt ettem már sokszor, meg camambertet is ettem, pedig azt is mondta, hogy ne. A krémsajtokat lehet!

És eddig úgy tűnik semmi bajom/baja nem lett egyiktől sem.

2011. máj. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Jlzusom,ne parázzatok már rá ennyire a semmire.Maradjunk annyiban,hogy nyers húst,nyers tojást ne egyen senki.Meg ne igyon,ne cigizzen,egy csésze kávénál ne igyon többet naponta,és ne igyon energiaitalt max alkalmanként 1-2 kortyot.
2011. máj. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A védőnő szerint levegőt sem lehet venni!:))Szerintem sem kell ezt ennyire túlpörögni! Nyilván nem fogok tatár bifszteket enni, a tojást meg nyersen eddig sem ettem meg!
2011. máj. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Hááát lányok, akkor nekem csoda hogy a gyerek túlélte a pocakos létet...

Nincs ez picit túl bonyolítva? Ne hogy már téli szalámit ne lehessen enni....


És mit gondoltok, 100 éve, mikor nem volt hűtő, ezért ugye megfüstölték a kolbászt, sonkát, mit ettek a nők? Nem pick virslit szétfőzve, azt elárulom...


Nálunk az elején a hányinger miatt a kóla jött be, lám egészséges, pedig volt, hogy többet ittam 2 decinél...

Sőt, reggelente még egy kávét is iszok. Mivel a terhesség alatt megemelkedhet a vérnyomás, ezért nem ajánlják,de ha nincs ilyen gondod, akkor kávét is ihatsz.


Ne egyél nyers húst, és a feldolgozásnál is figyelj, hogy ahol volt nyers hús, oda már ne tegyél mást, most el alaposan előtte.

Ne egyél nyers tojást, mindig jól főzd meg, süsd meg. De abból is csak akkor lehet baj, ha egyébként is baj lenne belőle. Tehát ha egy egészséges, friss lágy tojást eszel, nem lesz egyel kevesebb keze a babának. :)


Szeretem a mű dolgokat, de energia italt még nem terhesen sem jutna eszembe inni.

2011. máj. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Mindent lehet enni csak mértékkel. Nem lesz semmi bajod egy egy tojástól vagy sajttól. Sőt ha megkívánod annál rosszabb ha nem eszel. Nem kell annyira túlzásba vinni ezt a tiltó listát én 28 hetes vagyok és megeszek mindent, mégis tökéletesek az eredményeim és a baba is szépen fejlődik.
2011. máj. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan anyukát,aki terhesen többször is evett tatárbifszteket, és mégis egészséges babája született. Pedig abban a hús és a tojás is nyers.

Ma nagyon sok a tiltás,de nem feltétlen kell hozzá igazodni.

2011. máj. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem hiába mondják azt az öregek, hogy: 'Azt egyed édes lányom, amit megkívánsz! Abból hátrány sosem lesz!'

Én betartottam. Tök jól érzem/érezzük magunkat. Bajunk nincs, jól vagyunk mind a ketten.

Ha már rég a Rubint Réka és a védőnő TOP10-es 'Fitt kismama' programját követném, elvetéltem volna.

Nem is tudom, hogy hányszor 'ugrottam össze' a védőnővel azért, mert rinyált, hogy feljött rám akár 1 kg is.

Orvosom meg egyenesen megtiltotta, hogy diétázzak bármikor is, mert többet ártok a magzatnak vele.


Ha jól esik, akkor eszel, ha nem, akkor nem. Nem fog megállni az élet a konyhában azért, mert terhes vagy.

2011. máj. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

Kedves utolsó válaszoló, mi sem a kalóriák miatt nem esszük meg ezeket, hanem a fertőzésveszélyek miatt.

2011. máj. 9. 08:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!