Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Összegyűjtjük, hogy mit nem...

Összegyűjtjük, hogy mit nem szabad terhesség alatt enni? Én leírom amit tudok, s kérlek javítsatok, vagy egészítsetek ki! És kérdéseim is volnának.

Figyelt kérdés

- toxoplazmózis miatt nyers tojás, nyers hús, kolbász, füstölt sonka. (Akkor a téliszalámit sem lehet, vagy azt hőkezelik? egyéb felvágottakat lehet, pl párizsi, stb?)


- laktózis miatt lágy sajtok, pl camembert (a medve sajt, és a márvány sajt, meg a sajtkrém is idetartozik?)


- sok cola, sok kávé, szénsavas italok,alkohol, cigi


2011. máj. 6. 18:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

ezeken kívül én nem tudok mást...

szerintem felváottakat lehet.

én ettem párszor tükörtojást és egyszer camambert-t is. a medve-sajt és a sajtkrém nem tartozik ide. a márványsajtot nem tudom.

sokszor ittam kólát és néhányszor alkoholt is(bort, kis pezsgőt) szénsavasat is ittam sokszor.

2011. máj. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi!

És a szalámi hova tartozik? nagyon kívánom

2011. máj. 6. 18:36
 3/19 anonim ***** válasza:

Nahát. Ez a felvágottas csoda nekem fura. Lehet, hogy így van, bár hál' istennek, nekünk semmi bajunk nincs belőle. Le is kopogom.

Sajtkrémet is ettem kb. 2×, eddigi 7 és fél hónap alatt, attól se lett bajunk, ez is lekopogom.

KV, kóla, cigi, alkohol .. egyikkel sem élek.


Amúgy a link: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

2011. máj. 6. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mi az a laktózis? A google nem adja ki.
2011. máj. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Szerintem egyél nyugodtan. Ne vedd ennyire komolyan, mármint nem kell túl aggódni a dolgot. Nem lesz semmi bajod. Alkohol, cigi, nyers tojás, nyers hús. Ennyi! Akkor szoptatás alatt meg nem eszel majd semmit? Mert akkor tényleg oda kell figyelni.
2011. máj. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Sajtokat.tojást,kolbászt,sonkát mindig ettem és nem lett tőle semmi bajom, a babának sem. Inkább ezeket ettem,mint a mindenfélét tartalmazó felvágottakat.
2011. máj. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nyugodtan eheted a téliszalámit,a felvágottakat,bármit ami jól esik és nem vagy rá allergiás,a nyers húst azt kerülni kell,de amúgy bármi.Én is ettem mindent.kolbászt,füstölt sonkát is,tojást főzve,sütve,ittam kólát,mert csak attól nem hánytam az elején,fekete teát iszom folyamatosan,mert imádom!
2011. máj. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ezek szerint csak a lágy penészes sajtot, a nyers húst, tojást, kolbászt kerüljük

2011. máj. 6. 18:51
 9/19 anonim ***** válasza:
Kolbászt is ehetsz nyugodtan!
2011. máj. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Tojást pedig sütve, főve eheted!
2011. máj. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!