Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most melyikre készüljek? Ma...

Most melyikre készüljek? Ma vagyok 32hetes de most voltunk uh-n és ott baba méret alapján 33+6napos vagyok? SOS

Figyelt kérdés
juli egyre vagyok kiirva de méret alapján ma azt mondták juni 18 a szülés várható időpontja.most teljesen összezavarodtam.melyikre készüljek?8 vagy 6hetem van??
2011. máj. 6. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:

A szülés kiírt időpontja, plusz, minusz 2 hét a szülés tényleges időpontja. De olyan is van, aki 3 héttel hamarabb szül. A betöltött 36. héttől már nem koraszülött, teljesen normális dolog akár ennyivel korábban szülni.A kiírt időpont után 10. nap pedig ált. megindítják a szülést, nem várnak tovább. Szóval ebben az 5 hétben várható a baba.

Az uh méret alapján szerintem nem nagyon lehet jósolni, mert az csak becslés. Nekem mindkét fiamat 4 kg fölöttire írta az uh, az első 3030 g, a második 3750 g volt. Az uh-k alapján nekem is azt írták, hogy 2 héttel nagyobb, de az első 10 nappal korábban született, a második 4 nappal később beindított szüléssel.

Szóval nem lehet tudni.

Hogy minden rendben legyen, készülj úgy, hogy akár 2 héttel korábban szülsz, készülj fel erre lélekben, és készülj el mindennel eddigre. Viszont ha már kész vagy a szülésre, ne gondolj rá sokat, ne sürgesd, mert akkor csak azért sem akar kibújni :)


Sok sikert, szép szülést kívánok

2011. máj. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ó, ez még változhat is:)

32 hetesen azt mondták, július 9-én szülök, 37 hetes uh-n meg azt, hogy július 26-án:D


15-re voltam kiírva, és 19-én megszületett spontán.


Vagyis ezen ne aggódj, 37 hetes korodra legyen kész minden, és pihenj,. pihenj:)

Könnyű szülést!

2011. máj. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ez úgy van, hogy mikor elmész az első uh-ra, pontosan meg tudják állapítani mennyi idős terhes vagy.

utána ahogy nő a baba, úgy változik, hasonlít a szülőkre :) ha mondjuk magasak és vékonyak vagytok, valószínű a babátok is magasabb lesz.

te most is 32 hetes vagy csak a babád picit nagyobb mint a "nagykönyvben" meg van írva :) ez semmit nem jelent!

lehet előbb születik, lehet túlhordod, ezt nem egy uh méréssel állapítják meg.

készülj úgy, hogy 36. héten összepakolsz és addigra beszerzitek a babás cuccokat.


egyébként a babám 36. heti uh-on 3,5 kg volt. 4 héttel később 3 kilósan született. ennyire pontos... ;)

2011. máj. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az uh méret alapján én júli végén, aug. elején szültem volna (pont mikor a dokim szabin volt, így nagyon izgultam, ő nem, mert mondta, hogy az uh adatai nem mérvadóak ilyen szempontból, egyik baba nagyobb, a másik kisebb) amúgy szeptember 15-re írt ki, 12-én szültem. Szóval neki lett igaza, nem az uh-nak.

Természetesen én is össze voltam készülve már július végére, bőrönd, gyerekszoba kész, már csak a szendvicset kellett betenni a szatyorba :) így nem ért volna váratlanul, ha mégis előbb szülök. Te is készülj össze, és akkor már nem kell ezen aggódnod.

2011. máj. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!