Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai terhesség + HPV =...

Korai terhesség + HPV = biztos vetélés vagy beteg gyerek?

Figyelt kérdés
HPV 33 van,azt mondta doki ez nem vészes, szedjek rá e vitamint,ha nem dobja ki a szervezetem,kifagyasztja.Ha talán teherbeesnék mielőtt a HPV eltűnik belőlem,az veszélyes a babára vagy ki tudom hordani és megszülni úgy,hogy semmi baja nem lesz?
2009. márc. 9. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az a döntő amit a doki mond. Nem hiszem, hogy ezek így függenek össze, az esetleges problémákért nem valószínű, hogy a HPV lenne a felelős.
2009. márc. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván ha valamit árthatna a babának, akkor a doki elvileg már most kezelné, vagy mikor eléred a 12.hetet. Nem kell izgulni, a dokid tud a hpv-ről. Ha szükségét látja, akkor szülésig/szüléskor kezelni fogja.
2009. márc. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja én most még nem vagyok terhes.Tudtommal.Csak HA teherbe esnék,akkor lehetne-e baj,arra gondoltam.
2009. márc. 9. 23:33
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindegy, hogy most terhes vagy, vagy nem. A dokid tud a hpv-ről. Ha olyan veszélyes lenne (gondolom szóltál neki, hogy babát terveztek???), akkor már most kezelne, meg már mondta volna neked feltételes módban, hogy mi lenne, ha... Ha félsz, hívd fel és kérdezz rá, vagy a köv. vizsgálatnál. Szerintem nem ártana amúgy, de orvost kérdezz, mert egy laikus úgysem tudja neked megmondani biztosra.
2009. márc. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Igyál ezüst kolloidot és nem lesz semmi bajotok.Olvass utána a neten.
2009. márc. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!


hpv nem okoz sem vetélést,sem beteg babát. terhesség alatt védve van,max császáros szülés,mert akkor fertőződhet meg. Nekem is hpv-m van ,és természetes őton szültem, a babám teljesen egészséges.

2009. márc. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálam tavaly márciusban állapították meg a HPV pozitivitást és volt egy leep műtétem is a következő hónapban. Már májusban zöld utat kaptam a babához. Igaz volt egy befejezett terhességem szeptemberben az elejétől fogva üres petezsák miatt, de ez nem a HPV miatt volt. Jelenleg 9 hetes vagyok és március végén lesz szövettan, remélem jó lesz az eredmény. Ha esetleg mégsem, akkor újra kellene egy HPV szűrés és ha az pozitív, császárral lehetne csak szülnöm. Ami nálam amúgy is esélyes, mert még egy szembetegségem is van. :-) Szóval ne ijedj meg, nem lesz komolyabb probléma. HPV pozitivitás miatt lehet egészséges kisbabád!
2009. márc. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És ezek szerint még az sem törvényszerű,hogy HPVsen csak császár,lehet hüvelyi úton is szülni.Örülök.

Ek még csak bennem fogalmazódott meg a babaprojekt,doki nem tud róla és védekezünk is még,tehát csak a "nem tervezett" esetére tettem fel a kérdést,

2009. márc. 10. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!