Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8. hétben vagyok, és most...

8. hétben vagyok, és most kezdődik a hányinger, de egész nap. Ez normális? Nem az elején kellett volna?

Figyelt kérdés
2011. máj. 8. 12:10
 1/8 kisnita ***** válasza:

Persze normális, mindenkinél máshogy van.

De általában úgy szokott lenni, hogy 6-8. héten kezdőik és a 12-13. héten vége van.

Nekem szerencsére nem volt semmi ilyen. Egy picit álomkóros voltam kb a 14.-től a 16. hétig, de kibírható volt. Szép terhességem volt szerencsére :)

Ne aggódj, minden okés, remélem hamarosan elmúlnak a rosszulléteid! :)

2011. máj. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálam 7. héttől kb a 5. hétig tartott a non-stop hányinger. Szagokat megéreztem, egyből hányás. De néha olyan váratlanul, hogy szégyenkeztem miatta. Rettentően rossz volt. Reggel 1-másfél óra az ágyban, mire kibírtam mászni belőle. Volt, hogy egész nap szédültem, volt, hogy tök jól el voltam.

14. héttől meg 24 órából 20 órát képes voltam aludni.

Dokim a hányós korszak közepétől kiírt táppénzre és kijárási tilalmam volt otthonról. (Összeesés, szédülés, stb miatt)

Kb. a 17-18. hétnél már semmit se éreztem, de vissza nem mehettem dolgozni. Teletömtek B6 vitaminnal, ettől egyből fel is jött jó pár kiló.

Nincs semmi bajunk, jól vagyunk.

Ja, és hozzá kell tennem, hogy a terhesgondozóban nálunk az éppen ügyeletes 'bohóc' (felülvizsgáló orvos) közölte 10. hét környékén, hogy mennyek el terheléses EKG-ra, meg még 1-2 vicces dolgot mondott.. Azóta nem vagyunk 'puszi pajtik' a büfészakos orvossal.

2011. máj. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
bocsi, elejéről kimaradt az '1', tehát 15. hétig
2011. máj. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia! Normális sajnos. Én 15hetes vagyok és még mindíg hányok. Zavarnak a szagok, sok mindent nem tudok megenni.

Fogytam 5kg-t. Vegyél a patikában Ipecacuanha 9CH-t. Nekem ez jött be legjobban, nem drága és homeopátiás, nekem a körzeti doki ajánlotta.

2011. máj. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is azt hittem, hogy a hányinger a fogantatás után jön, de nem jött. Gondoltam, szerencsés vagyok.

Aztán a doki kérdezte úgy a 8. héten, hogy volt-e már hányinger, mondom nem.

Erre másnap elkezdődött :-)

2011. máj. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is kb. ekkor kezdődött, még dicskedtem is a páromnak, milyen stramm kismama vagyok, én nem rinyálok!Hogyne!23 h km létemre a szagokat, és a sülthúst még mindig nem bírom, nekem volt álomkór, szédülés, sírás-rívás, hiszti, vega lettem, attól vashiányos, olyan négy hónapig tartott.Semmi fűszeres, csak a barna kenyér, csak gyümölcslé vagy víz.Most a fehérhúsra próbálok visszaállni, régen a kedvencem volt:-(.

Még annyi, hogy az Elevittől folyton émelyegtem, akkor áttértem Gravidára, az jobb volt, mert bizonyos vitaminokat és ásványi anyagokat kisebb dózisokban tartalmaz.

2011. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljesen normális nekem a 10.héttől a 16.hétig tartott.Naponta 2-szer hánytam,de remélhetőleg te szerencsésebb leszel.
2011. máj. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Énis 8 hetes vagyok és 3-4 napja kezdődtek a hányingerek elég durva módon. Amikor reggel felkelek jóideig nem bírok kikelni az ágyból csak a fejemet hajtom le az ágy mellé ha véletlen hánynék. Napközbe is sokszor rámjön, remélem minél hamarabb elmúlik mert márt így pár nap alatt elegem van a folyamatos rosszullétekből. :)
2011. máj. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!