Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fogászati röntgen, lehet...

Fogászati röntgen, lehet ebből baj?

Figyelt kérdés
Még csak 3 hete foganhatott a baba, pozitívat teszteltem, több napja késik. Viszont kb két hete voltam fogászati panoráma röntgenen. Rám tettek egy nagy ólom (azt hiszem) kabátot. Lehet baj a röntgenből? Utána volt egy tömés érzéstelenítővel, és még vissza szeretnék menni, mert még egy tömést ki kell cseréltetni feltétlen, de röntgen már nem kell szerencsére. Kismamák, tudtok valami okosat mondani? Előre is köszönöm.
2010. júl. 23. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is csináltak terhességem alatt fogászati röntgent, én is csak ilyen ólomköpenyt kaptam. Semmi baja nem lett a gyerekemnek, teljesen egészséges már majdnem 4 éves :)
2010. júl. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem az előrehaladott terhességem miatt már nem csináltak röntgent, amikor kellett volna. Voltam viszont gyökérkezelésen 3 alkalommal, injekciót kaptam, de azt mondták, hogy mivel az helyileg hat, így nem lesz baja a babáknak...

Szerintem ne aggódj, ilyen fiatal terhességnél még talán csak éppen beágyazódott, vagy az sem, lehet, hogy semmilyen sugárzás nem érte!

2010. júl. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem 1 hetes volt a babuci amikor a fejemről készített röntgent.Még nem tudtam,hogy babás vagyok és kötényt sem tettek rám.Amikor kiderült nagyon sok orvost megkérdeztem/genetikust, kettő nőgyógyászt,gyermekorvost/de mindenki azt mondta,hogy semmi baja nem lesz a babánk.

Nyugodj meg te is!Boldog babavárást!

14 hetes km

2010. júl. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én ugyanígy jártam ahogy te. Még nem tudtam, hogy terhes vagyok, és voltam fogröntgenen. (sőt előtte még tüdőszűrőn is) Egészséges 4 hetes kisfiam van. :) Ne aggódj, ilyen korai terhességnél nem lesz gond.
2010. júl. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Nektek is jó babavárást és babázást kívánok.

2010. júl. 24. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!