Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Láztól baja eshet az embriónak?

Láztól baja eshet az embriónak?

Figyelt kérdés

pár hetes terhes vagyok - az orvos még nem látta az embriót, jövőhéten megyek kontrollra- szeretném tudni, hogy a 38 fokos láz árthat-e a kicsinek?

4 éve nem voltam lázas, erre reggelre elkezdett rázni a hideg, fájt a torkom és belázasodtam. vettem be algopirint - remélem ez se árt neki- iszonyatosan aggódom!


2011. márc. 18. 07:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs tartósan 38 fölött, hanem sikerül alatta tartani, akkor semmi gond nem lesz a babával.


Ha a gyógyszer nem segít, csinálj hűtőfürdőt, vagy ha nincs kádatok, akkor törülközőkkel priznicet, az biztosan leviszi! Legrosszabb esetben 2-3 óránként kell ismételni.


Gyógyulj mihamarabb, menj el orvoshoz is, és jó babavárást!

2011. márc. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! fél óránként - óránként mérem a lázam, 37,6 eddig. Szerintem csökkent megint. Gyógyszert se nagyon merek bevenni, elég ez az egy algopirin, majd borogatok :)
2011. márc. 18. 07:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Az csak hőemelkedés, tutira semmi következménye a babára nézve! :o)


Én is szedtem Algopyrint a terhességeim alatt az első trimeszterben is, és két egészséges gyerkőcöm van...


Inkább pihenj le, aludj sokat.

Ha nem megy fel a lázad 38 fölé, akkor orvoshoz sem kell menni, mert a várandósoknak SEMMIT nem írnak fel ilyen megfázás típusú betegségre, és a végén még valamit összeszedsz a váróban...

2011. márc. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

sikerült csillapítani :)

remélem nem leszek rosszul!

2011. márc. 18. 08:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben felkeresném a háziorvost. Mit csinálsz, ha estére újra belázasodsz? Ne végezz öngyógyítást!
2011. márc. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 8 hetesen voltam 2 napig lázas.Első nap egy fél Algopirin segített,csak fekvés,rengeteg folyadék,+hűtő fürdő,csuklóra,bokára hidegvizes borogatás.ha nem megy 38 fölé,akkor ne aggódj!
2011. márc. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!