Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bármelyik kórházba járhatnék...

Bármelyik kórházba járhatnék terhesgondozásra? Vagy inkább magánrendelést válasszak?

Figyelt kérdés
Még csak tervbe van a baba! Halásztelki vagyok, elvileg a Jahn Ferencbe tartozunk. Azt se tudom, hogy járjak majd magánrendelésre, vagy egy kiválasztott kórház terhesgondozására. Ez esetben csak a Jahn Ferenc jöhet szóba?
2011. máj. 9. 08:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Nézd, azt te tudod,hogy neked melyik jó, mit engedhetsz meg magadnak. Meg azt is,hogy milyen a sztk-s. Nálunk pl. nem annyira jó a sztk-s rendelés. Én eldöntöttem,hogy nem a dokin fogok spórolni. Nekem megéri a pénzt,hogy nem kell 2 órát ülnöm a terhesgondozásra várva (a munkaidőm sem engedi), hogy normálisan megnéz a doki, kérdezhetek, nem futószalagon működik, és ha bármi bajom van, felhívhatom. Az sztk-s dokit nehezen. Nálunk pl.heti egyszer van lehetőség az sztk-san uh-ra! Ott is persze sor. A magándokimnál meg ha megijedek és uh-ra akarok menni, akkor max. 2.-3 napra kapok időpontot!

Szóval én mindenképpen a magándoki mellett teszem le a voksom. Persze, ha nálatok megfelelő az sztk-s rendelés, akkor nem biztos,hogy kell!

2011. máj. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Disi ***** válasza:
Megmondom őszintén, hogy én terhesgondozásra csak azért mentem mert kötelező. Választott orvosom van, és nekem a védőnőm is sokat segít. Ráadásul az orvosom másik városban van, így csak akkor mentem terhesgondozásra, ha vérvételre kellett mennem, arra a beutalót a védőnő írja meg, de ő nem pecsételheti le, így bementem a terhesgondozásra, ott kaptam rá naplószámot és pecsétet. Azon kívül, hogy év elején felhívták a figyelmem az influenza elleni védőoltásra egy szót nem kérdeznek sosem, hogy mi újság, hogy érzem magam, van-e valami kérdésem. Mondjuk nálunk megsértődnek az orvosok és képesek beszólni is, ha látják, hogy másik városban lévő orvoshoz jársz. Ráadásul apósom is abban a kórházban orvos, így beszólást nem kaptam, csak szájhúzást.
2011. máj. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sztk-s rendelésre csak oda lehet járni, ahova tartozol.

Ha neked nem gond, hogy csak néhány perc jut egy-egy kismamára és a kérdéseidre sem biztos, hogy mindig választ fogsz kapni, akkor jó lehet a tb-s rendelés is.

A magánnak több az előnye. Nem kell órákat várni (bár van ahol ez nem igaz), kérdezhetsz, nem fogják letépni érte a fejed, kedvesebbek, alaposabbak, de az ára...

Neked kell eldönteni, hogy van-e rá keret, és igényled-e a különleges bánásmódot, meg azt, hogy többször ultrahangozzanak esetleg, mint a kötelező (csak olyan magándoki teszi ezt meg, ahol van uh a magánrendlőjében).

2011. máj. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Figyelj, bárhova járhatsz!

Én magánrendelésre jártam, nem olcsón, és képzeld, koraszülésem volt, mert rosszul lettem, és a FOGADOTT orvosom cs*szett felvenni a telefonját, 5 nappal szülés után hívott vissza!!! Szerintem nem érdemes magándokihoz járni, megkapod ugyanezt az ellátást kórházban is. Az meg, hogy 1-2 b*nkóval találkozol a kórházban, az egy dolog, de jobb műmosolyt látni pénzért? Én soha többet nem járok terhesgondozásra pénzért!!!

2011. máj. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Előző vagyok megint, nálunk nem baj, ha nem a területileg illetékes sztk-ba mész. Én maglódi vagyok, Gyömrőhöz tartozom, és még is a 17.ker-ben voltam sztk-ban, amikor megállapították a terhességemet. A kutya nem szólt érte,...
2011. máj. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazatok van, jobb magánrendelésre járni egy olyan dokihoz, aki megbízható és bármikor hívhatom. Jó, hogy nem csak a területileg illetékes kórházban szülhetek. Kutatok tovább a megfelelő doki után:)
2011. máj. 10. 09:12
 7/7 anonim ***** válasza:

Megint az vagyok, akinek nem vette fel a telót a doki. Pedig ő is fogadott volt, és megígérte, hogy bármikor hívhatom, elérhető. Ehhez képest napokig ki volt kapcsolva a telója és át se irányította. ÉS ez egy megbízható, nagyon jóhírű orvos, a kolléganőm áradozott róla, hogy minden gyerekét nála szülte. Én meg jól pofára estem, pedig még az árat is megmondta, hogy mennyiért hajlandó elérhetőnek lenni. És nem volt kevés. ÉS ő mondta, hogy hívjam, bármi beindul, szóval ennyit arról, hogy a fogadott orvosra lehet számítani. Ja, és mindig minimum fél órát várni kellett a MAGÁNrendelésén, mert mindig el volt úszva. Mert amiért ilyen jóhírű, rengetegen jártak a rendelőjébe. Lehet, hogy én egy szerencsétlen véletlen eset áldozata lettem, mindenesetre én r*hadt nagyot csalódtam ebben a magán-rendszerben. Ahol szültem (koraszülésem volt) ott pedig végtelenül kedvesek voltak velem, persze, hát jól be voltam tojva. Pedig nem tejeltem nekik. Ajándékot vittem, meg sütit minden kórházba, ahol voltunk a kisfiammal, meg a szülészorvosnak is, aki tök kedves és érdeklődő volt.

Szerintem ez mázli kérdése, hogy a körülmények éppen hogy adódnak. Lehet, hogy egy kevésbé nívós orvos pl. ráért volna, de így, hogy koraszülésem volt, pl. csak abban a kórházban fogadtak volna ennyi idős terhesen úgyis. Szóval van, amikor hiába fizetsz, mert semmit nem ér. Én tisztességesen jártam a dokimhoz, és ez volt az eredmény... Nagyon járj utána az orvosnak, akihez jársz, ne higgy senkinek, látod, nem elég a jó híre, Te győződj meg róla, hogy normális-e... még van időd. Járj utána, azt tanácsolom!

2011. máj. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!