Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire veszélyes ha hepatiti...

Mennyire veszélyes ha hepatitis C-s ember van a közelemben?

Figyelt kérdés

Barátnőm pasija Hepatitis C-vel fertőzött, jelenleg tünetmentes, de szerintem a barátnőm is elkaphatta, de ezt nem tudom biztosra. Ők külföldön élnek, viszont nemrég hazalátogatott a barátnőm és találkoztam vele többször is és nyáron is haza fognak jönni a barátjával.

Ez mennyire lenne veszélyes rám és a babára nézve?

15 hetes kismama


2011. máj. 9. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Sógorom hepás. Amikor kiderült, az egész családot megnézték, de senki sem kapta el. Ebből feltételezem, hogy annyira nem könnyű elkapni.
2011. máj. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kizárólag vér útján tejed, szóval nem olyan könnyű elkapni.
2011. máj. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
KKb olyan nehéz elkapni mint az HIV vírust
2011. máj. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj.

Anyukám is elkapta, bár a mai napig nem tudjuk, hogy hogyan, tesómmal mi is meg lettünk vizsgálva, de nekünk negatív lett.

A Telegdy professzor úrhoz jár Pestre és ő mondta, hogy ha esetleg megvágjuk az ujjunkat és összeérintjük, még akkor sem 100%, hogy elkapjuk tőle. Vér útján terjed, ez biztos, de nagyon sok tényezőnek kell fennállnia ahhoz, hogy valaki megfertőződjön.

Úgyhogy ne aggódj, kézfogás, vagy puszi útján, sőt még szexuális úton sem terjed.

2011. máj. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok megint.

Elfelejtettem írni, hogy én is terhes vagyok, és attól függetlenül, hogy anyukám fertőzött, semmi aggodalom nincs bennem, hogy esetleg elkaphatom. Pedig mi tényleg elég sűrűn találkozunk.

33 hetes kismama

2011. máj. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!