Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség idején (főleg első...

Terhesség idején (főleg első hetekben) a kávé nem a babának árt, hanem a baba megtartását veszélyezteti?

Figyelt kérdés

Igazából azért kéredezem,mert "friss" terhes vagyok,és kávé függő.

Csak 1 kávét szoktam inni reggel,de anélkül rosszul vagyok.

Tervezek leszokni,csak nem megy egyről a kettőre.


2011. máj. 10. 07:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Igyál koffeinmentest.én is azzal vészeltem át...
2011. máj. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam a kávéról a neten, hogy napi 1 nem árt. Az első babámmal én is ittam.

Most a másodikat várom és nem merek inni.

Próbáld pótolni mással, mondjuk Inka kávéval...

2011. máj. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a 3az1ben porkávékra szoktam át, abban annyi a kávé mint mackó sajtban a mackó, de az illúzió megmarad és finom.
2011. máj. 10. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ójaj,nekem pont az a bajom,hogy nem a kávé ízét szeretem,vagy a kávézási szertartást,hanem a koffein adag nélkül én elalszom.

De azért ezeket kipróbálom,mert aggódok én is.


Első terhességemnél nem okozott gondot annyira,mert ha épp nem dolgoztam,akkor itthon annyit pihentem amennyit csak akartam.

De egy 2 éves kislány mellett ez megoldhatatlan,talpon kell lennem.

2011. máj. 10. 07:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Figyelj, én az első terhességem alatt pl: undorodtam még a kávé illatától is, úgyhogy akkor nem is ittam. Jelenleg én is - úgy mint te - kávéfüggő vagyok, naponta 4-5-ször iszom. A második terhességem idején szinte végig dolgoztam, ott a kollégákkal naponta 2x kávéztam, meg reggel még itthon és semmi, de semmi baja nem lett a babámnak ennek ellenére sem. Most 19 hónapos, szalad, beszél, értelmes, okos, nem hiperaktív gyerek.
2011. máj. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem alacsony a vérnyomásom, és azorvosom mondta hogy igyak meg napi 1-2 csésze kávét! Nem is kérdeztem pedig...

Szóval ha ártana, akkor szerintem nem mondta volna. (ezt a terhességem elején mondta 7 hetes voltam, azóta is napi 2 csészével iszok rendes koffeinest és semmi bajunk, a vérnyomásom is így normális)


22 hetes km

2011. máj. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz! Nekem eleve muszáj inni,mert alacsony a vérnyomásom. Én min. napi kettőt így is iszom, pedig 7 hetes vagyok. Igaz, tejjel iszom! A doki is mondta,hogy nyugodtan. A terhesség nem betegség!
2011. máj. 10. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudjatok, de annyi hülyeséget lehet olvasni ezen az oldalon, hogy elképesztő!!! Miért ne ihatnál kávét? Keveset, módjával! Napi 1 kávé, ha megszoktad jó! Én is iszom minden reggel, kicsit gyengébbre főzöm. Egy héten egyszer még az is előfordul, hogy egy cukrászdában mondjuk lecsúszik egy cappuccino, vagy még egy hosszú kávé.
2011. máj. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Teljesen igazatok van!

Érdekes,hogy most a második terhességemnél sokkal inkább túl izgulok mindent.


Csak hát annyi helyen olvasom (itt is és máshol is),hogy maga a koffein árt a terhes nőnek,hogy el is hittem.


Még egyszer köszi a válaszokat!

2011. máj. 10. 09:08
 10/10 anonim ***** válasza:
Hidd el, nem árt! Én végig ittam, különben elájultam volna. Az orvos is csak támogatott benne.
2011. máj. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!