Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elég nagy a problémám. Valaki...

Elég nagy a problémám. Valaki segitene?

Figyelt kérdés
Kiderült, hogy 4hetes terhes vagyok. Tüdőszűrőre kéne mennem, de ki volt irva terhes nőknek nem csinálnak. Most mit tegyek? Muszáj elmennem tüdőszűrőre ahhoz, hogy legyen munkám!
2011. máj. 11. 15:35
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%
Elmész, de ott közlöd, hogy mi a problémád. Bár szerintem ha most fel is vesznek, akkor sem fognak neked örülni, ha pár hét múlva kiderül, hogy várandós vagy. Főleg, ha csak eleinte próbaidőre vesznek fel.
2011. máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
Az első 12 hét nagyon kritikus a baba szempontjából! Én nem kockáztatnék...
2011. máj. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:

Most vesznek fel új helyre, vagy a munkád miatt folyamatosan kell járnod(élelmiszeripar, vendéglátás asszem ilyen területek)

Ha most mennél új helyre, akkor elmész a tüdőszűrésre, de jelzed kismama vagy, így valószínű a röntgen kimarad. Más módon szűrnek. Viszont a munkáltatód nem fog madarat fogni örömében, amíg próbaidőn vagy repülhetsz, szóval ha 3hónap a próbaidő, akkor addig találj ki valamit, hogyan titkolod, csak utána újságold, hogy babát vársz.


Ha már meglévő, fix helyen vagy, jelezd a főnöknek, hogy babát vársz, és ha nem gond, hagyd ki a tüdőszűrést. Védve vagy...

2011. máj. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

:)

18éves vagyok, nyári gyakorlatra mennék egy étterembe, és oda kell a tüdőszűrő. De ha ennyire káros, akkor hagyom az egészet a fenébe. Nem akarok kockáztatni. Milyen más módon tudják elvégezni ezt a vizsgálatot?

2011. máj. 11. 16:00
 5/34 anonim ***** válasza:
Ha csak a gyakorlati időre szeretnél menni próbáld megbeszélni a főnökkel, hogy ne kérje. Ha viszont ott is akarsz maradni, akkor titkold amíg tudod. Nekem mikor terhes voltam megengedték, hogy dolgozzak tüdőszűrő nélkül, mondjuk már 3 éve ott voltam.
2011. máj. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
0%

az tuti,

nyári gyakorlat?

az még azt jelenti hogy iskolás vagy,

akartátok ezt a babát?

nagy változásnak fogsz elébe menni.

18 évesen anyuka...

ott fogod hagyni a sulit a kisbabád miatt.

ha akartátok akkor gratulálok

ha fogamzásgátló mellett estél teherbe akkor sajnállak

mert elrontod a jövőd a fiatalságod.

ha meg gumi nélkül csináltátok akkor meg

viseld a következményeket.

18 évesen szép kilátások !

gratula !

2011. máj. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó

Én meg téged sajnállak, hogy ennyire szűl látókörrel rendelkezel.

Valóban iskolás vagyok. Már csak 1évem van hátra, nem fogom otthagyni a sulit. Magántanulóként befejezem. Nem terveztük a babát, gyógyszer mellett jött. Nem kell engem sajnálni, nagyon boldog vagyok már igy is. Ha megszületik a babó akkor meg mégboldogabb :)

2011. máj. 11. 16:26
 8/34 anonim ***** válasza:
100%

16:08-as azt hiszed hogy csak azt lehet jó anya aki elmúlt 30 éves és csak ő tud mindent megadni a babának?Én decemberben töltöm a 20-at és ma négy hetes a lányom nem tervezett baba nem is védekeztünk most akkor ássam el magam mert fiatal vagyok és ezek szerint rossz anya is?

Kérdező beszélj a főnököddel szerintem nem fogja kérni!Gratulálok a babához és ne törödj azzal ki mit mondd!Örülj a babának!Kellemes babavárást kivánok Neked :)

2011. máj. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2011. máj. 11. 16:51
 10/34 anonim ***** válasza:

Így már más a lányzó fekvése.

Gondolom szakvizsgázol majd, ezért kell a gyakorlat. Beszélj a főnökkel, hogy mi a helyzet. Ha jófej engedi. Amúgy mivel kismama vagy vagy kétszáznyolvankilenc módon fognak átkimegel vizsgálni:P és lehet nem is a tüdőszűrés miatt nem tudsz majd dolgozni. Ha nagyon peches vagy, akkor olyan leszel, mint a mosottfos.(kismama betegség:))

Sok sikert:)

(amúgy elvileg ilyenkor csak hallgatnak, meg köpetet vesznek talán)

2011. máj. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!