Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Júliusra kiírt kismamák, hogy...

Júliusra kiírt kismamák, hogy álltok a babakelengyével?

Figyelt kérdés
Nekünk a nagy nap július 10 :)Ha minden igaz, a védőnőm a hónap végén jön a környezetünket felmérni. Addigra még vannak kisebb apróságok, de már tényleg csak a picifiunk hiányzik hozzá.
2011. máj. 11. 16:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi 11-re vagyunk kiírva és kislánnyal :))

Már nagyon várom, bár örülnék, ha nem sietne, mert perpill költözünk és vizsgaidőszakom is lesz.

Kelengyéből meg minden megvan már, csak a babakocsi, légzésfigyelő és a párásító kell még.

De, mindig van valami, amit hasznosnak találok.. aztán majd úgyis kiderül, hogy teljesen felesleges :))

2011. máj. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szia!én július 8ra vagyok kiírva és kisfiam lesz.már mindent megvettünk neki,egyedül azt nem tudom eldönteni hogy bébiőrt vegyünk e.ti vettetek?és a baba veletek lesz egy szobába?a mi kisfiunk 1 vagy 2 hónapig a mi szobánkba fog aludni,és csak utána megy a saját szobájába.ezért nem tudom hogy vegyek e bébiőrt,mert ha majd a saját szobájába átteszem akkor is egyből megfogom hallani ha felébred mert a 2szoba egymás mellett van.a kórházi csomagot megvettétek már?
2011. máj. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Mi Júli 4re vagyunk kiírva,már majdnem minden megvan,csak egy szennyes tartó kell neki.Meg a szobafestés van hátra,meg a berendezés ugye,de már mindent megvettünk.Az én csomagomba még nincs semmi...:S

Milyen ruhákat visztek a picinek??Body-k az ok,de nem fog fázni a kis combja?Ha meg rugiban lesz,akkor nem lesz melege,ha mondjuk pont 30-40 fok lesz??Most megyünk a szülésznővel beszélni,majd erre is rákérdezek.Féltek a szüléstől?

Nálunk a baba egyből külön szobában lesz.

2011. máj. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Én külföldön vagyok terhes, és itt július 7re írtak ki, otthon is voltam védőnőnél (akkor még nem döntöttük el, hogy hol fogok szülni) és otthon június 25re írtak ki. (Másképp számolják a terhesség időtartamát a két országban) Szóval mondjuk, hogy júliusi kismama vagyok...ki tudja:)

Nekünk csak alakul a kelengye...még hiányzik pár dolog és ez kissé nyugtalanít is, mert már nehezemre esik sokat nézelődni/járkálni. Vettünk már pelenkázó komódot, de még nincs összerakva. Kiságyat örököltünk családon belül...de azt meg ide kell hozzánk szállítani valahogy. Nincs még babakocsink és tisztasági felszerelés sem (kiskád, sampon, tusfürdő, krémek, kencék, kisolló, fésű, hőmérő stb...) és én szeretnék szoptatós párnát is beszerezni..a többi dolog nagyjából alakulgat...a kórházi csomagot ma vettem meg magamnak. Üdv. 33 hetes

2011. máj. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Nem vettük és nem is veszünk bébiőrt, úgy gondolom, hogy 44 négyzetméteren megfogom hallani ha felkel - napközben -, nem 100 hektáros területen lakunk :DD

Mi légzésfigyelőt veszünk, azt fogjuk használni. Az engem jobban megnyugtat .. :)

Pont ma nézegettem a neten a kórházi csomagot. Egész jól össze van írva, hogy mi kell és mit kell/ajánlatos bevinni. [link]


Rucis kérdésre a válasz: nem fog fázni, mivel minimum egy kis takaróval vagy anyagpelenkával befogod takarni. A lényeg, hogy egy újszülött sapit szerezz be, amit nem sajnálsz - ajánlom a nagyobb méretet, mert később is jól fog jönni -, mivel a huzat miatt kell a fülecskéit védeni!


Amúgy mi a kórházi csomaggal még sehogy nem állunk. Vannak dolgok, amiket még meg kell venni, de nem kezdtem még össze pakolni. A költözés most eléggé bekutyult :))))

Kb. jöv7 végére készen is leszünk mindennel.


Nagyon várjuk már :))) Főleg a kutyusunk (tacsi), el se tudja néha képzelni, hogy mi mozog a hasamba. Szabályosan 'kommunikálnak' egymással :))))))))

2011. máj. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Mi július 25-re várjuk az első kislányunkat és elég jól haladunk az előkészületekkel. A keresztszülők segítségével kifestettük a szobát, bent áll az ajándékba kapott pelenkázó és a kiságy. Szerencsére rengeteg mindent kapunk kölcsönbe és vagy ajándékba ismerősöktől, nem kell túl sok dolgot vennünk. Ma vettem mosószert a babaruhákhoz, lassan elkezdek mosni/vasalni és bepakolni a szekrénykéjébe.

A kórházba papucson, a saját piperéimen és a baba hazavivős ruháin kívül semmit nem kell vinnem szerencsére, így erre nem kell ezzel foglalkoznom.

Egyelőre a szüléstől sem félek, bízom abba, hogy tudok befele figyelni és jó irányba terelni az energiámat, az orvosomban maximálisan megbízom, a kórházban pedig biztonságban érzem magam.

Mindenkinek hasonló nyugalmat kívánok :)

2011. máj. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!Mi is július 25-re vagyunk kiírva a kisfiammal.Nekünk pont kedden volt a védőnő ugyanazért mint Neked.Igazából a kiságyat még össze kell rakni,ruhákat mosni vasalni de azt az utolsó hónapra hagyom.Kórházi cuccot még nem vettem semmit:(.Baba tisztálkodószereit is csak július elején vesszük,meg a pelenkákat is.Érdekes idáig nagyon türelmetlen voltam a vásárlással,most meg úgy vagyok vele ,hogy van még idő:).De már nagyon csinálnám a babaszobát:)

Előttem szóló kismama!(aki júli 25-re van kiírva)Hol fogsz szülni?

2011. máj. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én júli 22-re vagyok kiírva, de az az igazság, h van egy 20
2011. máj. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

szóval van egy 20 hónapos kisfiam, így szinte semmit nem tettünk el, nála mindent megvettünk,így mindenünk megvan. Most fogunk nekiállni az egész házat kifesteni,és utána fogom előszedni a ruhákat kimosni, kivasalni.1-2 apróságot kell vennünk, de azt júniusban fogom megvenni.


A bébiőrös kérdésre: szerintem amíg veletek lesz egy szobában, addig ne vegyél, mert fölösleges. Viszont ha átrakjátok másik szobába én mindenképpen javasolnám, mert hidd el leszel te még olyan fáradt h le sem ér majd a fejed a párnára és már aludni is fogsz, ki tudja milyen mélyen. Nekünk van, az első naptól, de mi külön szobában alszunk. És nagyon nem bántam meg, mert pl ha kimegyek a kertbe gazolni vagy pl a férjem van vele itthon és kint csinál vmit az udvaron (persze alvásidőre értem)akkor nem kell állandóan beszaladgálni és megnézni h fent van e már. Sőt egyszer éjjel volt olyan h amúgy én nem alszom mélyen, mióta Ő megvan, de akkor éjjel nagyon bealdutam és a férjem ébresztett fel, h fent a kisfiúnk.Úgyhogy a biztonság kedvéért... Amúgy nekünk először egy olcsó márkátlan volt, az állandóan becsipogott, mert a légzésfigyelő bezavarta....volt h egész éjjel nem mertem lehunyni a szemem. Aztán vettünk egy Babymoov márkájút, az nagyon jó, tökéletes.igaz, drágább volt, de a nyugalmamat megfizettem vele.

2011. máj. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Én júli 17-re vagyok kiírva, remélem addig benn is marad a baba, mert eladtuk a lakást és az újba csak június közepén költözünk. Úgyhogy nagyon ki lesz minden centizve. Addig anyuéknál fogunk lakni. A babának már megvan mindene, igaz második gyerkőc lesz, úgyhogy sok mindent nem kellett beszerezni. A kiságy, babakocsi szépen el van csomagolva a pincébe, június első hetében (akkor már otthon leszek, ebben a hónapban még dolgozok) akarok mindent szépen, praktikusan elkészíteni egy dobozba, hogyha korábban jönne a baba, akkor csak elő kelljen venni.

Néha kicsit aggódok, hogy mi lesz, ha tényleg korábban születik meg a lányunk, de próbálok pozitívan hozzáállni ehhez a hercehurcához. Kisfiúnk 1,5 hetet ráhúzott, most is ebben bízok :-)

30 hkm

2011. máj. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!