Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tudnánk kilábalni...

Hogyan tudnánk kilábalni ebből, hogy ne menjen a baba rovására? Terhes vagyok, és tudom, hogy ilyenkor az idegeskedés árt a legtöbbet, de mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

15+1 hetes terhes vagyok. 3 hete derült ki, hogy egyáltalán baba van, nem volt semmiféle előjele a dolognak - főleg, mivel gyógyszert szedtem.

Fentiekből következik ugyebár, hogy nem terveztük a babát, várni akartunk még vele 2-3 évet, míg megteremtjük számára a megfelelő anyagi és érzelmi hátteret. Ez nem sikerült. Főként, mert egy nappal azelőtt mondtam fel a munkahelyemen (következő héten kezdtem volna a régi főnökömnél egy új helyen), mielőtt kiderült a gólyahír.

Az egy hónapja kivett albérletünket fel kellett mondanunk, mivel a párom 90.000 forintos fizetése nem elég egy 75.000-es albérlet kifizetésére, plusz a megélhetésre. (Én kétszer annyit kerestem, mint ő, így tudtunk eddig kijönni.)

Az albit úgy vettük ki, hogy-e hónap 10-én fizetjük a kaució első részletét (50 ezer ft) - ez azonban nem sikerült, mivel 4-én felmondtuk a bérletet, és pénzünk sem lett volna annyi, mivel engem még mindig nem fizettek ki az előző munkahelyemen (nem voltam bejelentve).

A főbérlő azt mondta, elég csak a rezsit kifizetnünk, ami a megkezdett havi közös költséggel együtt 38.000 ft. Ezt még meg tudtuk volna oldani, ha nehezen is.

Azonban páromat egy napra rá felhívta az ingatlanos nő, aki anno intézte a főbérlő megbízásából a dolgokat, és elkezdett mindenféle perrel és egyébbel fenyegetőzni.

Végül a főbérlővel írtak egy szerződést, amin 112.000 forint összeg jött ki, mivel a bérleti díjat ugyan kifizettük, de:


1.) 50.000 ft méltányossági a főbérlőnek, mivel határozott idejű szerződésünk volt, ami 1 év, és ez nem csak nem telt le, de ráadásul nem is szóltunk egy hónappal a kiköltözés előtt

2.) 29.000 ft első havi rezsi

3.) 8.500 ft első havi közös költség

4.) 8.500 ft második havi közös költség, mivel már megkezdődött a májusi hónap, mikor felmondtuk a bérletet

5.) 15.000 ft a második havi bérleti díjból


Mi marhák pedig aláírtuk - mert nem akarunk pert... Nem mintha el tudnának perelni bármit is, mert nincs a tulajdonunkban se ház, se autó, de lassan már egy papírzsebkendő sem... Sikerült megegyeznünk, hogy három részletben törlesszük ezt az összeget - viszont jövő pénteken kellene 50.000 forintot letennünk, ebből nem engedett az ingatlanos (a főbérlő jelen sem volt a szerződés aláírásánál, az ő kézjegye ott sincs a papíron), arra hivatkozva, hogy idézem: szarik a körülményeinkre, neki a saját pénze a fontos. (Ezt egyrészről megértem, másrészről... először miért mondta akkor a főbérlő, hogy csak a rezsit kell fizetnünk?)

Összesen 8.000 forintunk van hó végéig. Ehhez hozzájönnek olyan luxusdolgok, mint egy 21.000 ft-os telefonszámla (az előző munkahelyemen a saját telómról kellett feladnom vagy 10 hirdetést, és úgy volt, hogy fizetik, ebből semmi sem lett), plusz a kettőnk étkezése.

Kölcsönt nem akarunk felvenni, mert ha megszületik a baba, a kölcsön törlesztése csak még rosszabbá tenné a dolgokat.


Hogyan tudnánk kilábalni az anyagi csődből? A múlt héten már volt egy pánikrohamom, képtelen vagyok megnyugodni, mert egyik pillanatról a másikra dőlt össze minden!

Nem akarom, hogy ez az egész a baba rovására menjen, de képtelen vagyok kiutat látni, mert a kölcsönöket csak újabb kölcsönök követnék... És ez nem megoldás.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Van fény az alagút végén? Ki lehet ebből lábalni?


Ui.: Jelenleg a párom szüleinél lakunk, nekik havi 30.000 ft (kellene) ad(n)unk - ez a teljes rezsink, cserébe miénk a felső szint külön konyhával és fürdővel.


Mielőtt valaki kérdezné, a szülők nem tudnak segíteni, sem az enyémek, sem páromé.


2011. máj. 13. 20:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hu... Hát ez nem semmi amiket irtál. Nekem van 2 fiam, albérletben lakunk, a párom naponta 5000 ft-ot hoz haza, nincs bejelentve a munkahelyén. Senki nem segit semmiben. Van nekem is hogy teljessen magamba zuhanva mindenkibe belekötök, nem látom a megoldást. De aztán mindig történik valami ami kicsit pozitivabbá teszi az egészet. Probálj meg a babádra gondolni most. Képzeld el milyen lesz mikor elöször fogod meg, amikor rádmosolyog majd. Ez nekem mindig eröt ad.
2011. máj. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Sajnos sok okosságot tőlem sem fogsz hallani,de hidd el valahogy megoldódik! Akinek a sors ennyi mindent hirtelen a nyakába zudit arrül gondoskodik is hogy megoldódjon! Az a 120000nem annyira sok,valahogy részletben kiköhögitek. Az nagyon jó ha átmnenetileg lakhattok anyósodéknál,ha a nagyszülők csak ilyesmikben segitenek,meg a rokonságból kaptok pár babaholmit,már az nagy segitség.Használtan vaterán meg ilyen helyeken nagyon jó dolgokat lehet venni babáknak.

Sok sikert és kitartást,bizom benne hogy hamarosan valahogy egyenesbe jöttök!! Addig is kicsit fordulj magadba,mármint ugy értem a babád felé,és ne nagyon idegeskedj ilyeneken.Nem szeretem ezt moondani,de majd lesz valami,megoldódik!!

2011. máj. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vannak ingyenes jogsegély oldalak a interneten. Ők tudnának annyiban segíteni, hogy így érvényes-e ez a szerződés vagy nem. A pertől nem kell szerintem tartani, mert az ingatlanos a pénzét csak attól követelhetné, akivel szerződésben állt, vagyis a tulajdonostól. Minden szerződésből két példány kell, ráírva, hogy kihez kerülnek az eredeti példányok (főbérlő, bérlő stb.) 2 tanúval aláíratni. Ha a ti példányotokon ezek a dolgok nem szerepelnek, mert gondolom azért nektek ebből 1db csak van, akkor jobb helyzetben vagytok. De egy ügyvéd erre tud nektek megoldást adni. Írni kell nekik egy levelet ügyvéddel, megfelelő jogszabályi hivatkozással, hogy miért véd benneteket a törvény. Apropó A főbérlőnek meg lehet mondani, hogy felnyomod az Apeh-nál, amiért az albérleti jövedelme nem volt bejelentve, ha nem áll el a szándékétól. A büntetésének az összege ennek a pénznek a sokszorosa lesz. (Ha meg be volt, te akkor sem veszítesz semmit, mivel ki fogják vizsgálni az illetőt, ami nem kevés utánajárás neki.)


Ezt olvasd végig:


[link]

Jogi Segítségnyújtó Szolgálat

Bővebb információ: www.kih.gov.hu/alaptev/nepugyvedje »

Telefon: 061 460-4789 - a Központi Igazságügyi Hivatal telefonszáma.

2011. máj. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el,minden meg fog oldódni! Mi is nem egyszer kerültünk már szorult helyzetbe,de sikerült valahogy megoldani. Tényleg vannak jobb és rosszabb napok,de olyan nincs hogy minden csak rossz vagy jó! Az,hogy most nincs munkahelyed,rosszabb,mint ez az albérleti mizéria,amiben tényleg nem kellene hagynotok magatokat! Szint biztos,hogy a kedves tulaj nem adózik az albérletből befolyt jövedelme után,úgyhogy jelentsétek fel az APEH-nél ha követelőzik! Viszont az új munkahelyeden kezdj el dolgozni ha eddig nem tetted,hogy folyamatos legyen a munkaviszony,és pár hát múlva jelentsd be a terhességet,nem kell most róla tudniuk gondolom nem látszik még rajtad. Nem rúghatnak ki! És így fogod kapni a TGYÁS-t és a GYED-et is.
2011. máj. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én erre csak egyetlen dolgot tudnék mondani.

Az emberi gyarlóság végtelen...

Nem értem, hogy miért kell tudatosan kitolni emberekkel (hogy szebben ne mondjam...). Józan és emberséges nézetem szerint ezt a főbérlővel is le lehetett volna rendezni..., ezért is utálatos dolog a pénze után loholó ingatlanosokkal szóba állni.

Ha elmondtátok volna neki őszintén a helyzetet, meg azt is, hogy babát vártok, biztosan meg lehetett volna vele állapodni...

Velem meg tudtatok volna, az biztos...

Gusztustalan, mikor valaki a "jog" címszó mögé bújva méltánytalan, és embertelen eszközökhöz nyúl...

Mert tiszta sor, hogy "joga van" a megkezdett hónapból adódó összegekhez, de kérdés, hogy vajon nem lenne-e erkölcsi kötelessége, hogy segítsen Benneteket ebben a helyzetben????

Vagy túl naiv vagyok, ez a gondolkodás már rég kihalt? Szóljatok...

Nekem is voltak albérlőim, és amikor betegség miatt elvesztette a férj a munkáját, 40.000 Ft-os rezsitartozással és fél havi albérleti díjjal engedtem el őket, mert összeszorult a gyomrom a sorsuk miatt...

Én is fenyegetőzhettem volna, de úgy gondoltam, inkább segítek rajtuk, hogy jobban tudjak aludni... :S

2011. máj. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!