Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit takarhat, hogy "nagy baba...

Mit takarhat, hogy "nagy baba lesz"? Folyamatosan ezt hallom már 2 hete a környékünkön lakó szült nőktől.

Figyelt kérdés

26 hetesen a súly becslés 1087 gramm. A pocim elég nagy és hegyes, mindenki meg van győződve róla, hogy fiú, de az uh szerint lány. A combcsontjai is hosszabbak az átlagosnál az Fl 54 mm.

A BPD-je, mint egy 30 hetes babának, az AC, mint egy 27 hetesnek. Csak szerintem mért hülyeségeket a gép? Lehet, hogy azért volt ennyire olcsó az ultrahang?

De az eredeti kérdésemre visszatérve: akinek az ismerősök, barátok és a doki is nagy babót jósolt, milyen súllyal esetleg hosszal jött világra a baba?

Na csak azért kérdezem, mert egyik ismerős a minap megállított, mondta ő is, hogy jó nagy baba lesz legalább 3,5 kg. De szerintem a 3,5 kg az normál súly vagy nem?


2011. máj. 15. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Én nem hinnék ezeknek az előre becsléseknek.Nekünk 27 hetesen mondta az orvos hogy 990 gramm, azt pedig végig mondták az egész terhesség alatt hogy hosszú baba lesz mert hosszabb a combcsontja.

Hát 37 hétre született egy 2440 grammos kisbabánk, 48 centivel

2011. máj. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az átlag baba súlya 3-3,3 kiló körül van, egy 3,5 kilós baba kicsit nagyobb már az átlagnál. Az ultrahangos mérések illetve a súly becslés is csak tájékoztató jellegű adat, biztosat majd akkor tudsz ha megszületik.
2011. máj. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De azért ekkorát tévedni hogyan lehet? Az egyik érték egy 30 hetes babáénak, míg egy másik 26 hetes babáénak felel meg, a többi érték pedig ebben a 4 hétben ingadozik. Kíváncsi leszek én a 30 hetes uh-ra.
2011. máj. 15. 09:27
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem a 4D-s uh-n azt jósolták, hogy 4500g körüli súllyal fog születni a babánk, ha időre jön. Teljesen kétségbe voltam esve, hogy hogyan fogok megszülni egy ekkora babát. :)A nőgyógyászom meg csak a szemöldökét vonoggatta, hogy honnan tudnák a 28. héten megmondani, hogy mekkorán fog születni, meg, hogy ez hülyeség.

Ehhez képest 40+1 hétre érkezett 3350g-mal és 53 centivel a kisfiúnk, tehát mondhatni teljesen átlagos súllyal és hosszal. A hasam nekem is iszonyatosan nagy volt, mindenki azt kérdezgette, hogy ikrek lesznek-e. :)

A nagy hasam annak volt köszönhető, hogy szinte mindent oda híztam. :)

Szóval ne aggódj, különben is a 3500g az nem óriásbébi, hanem átlagos.

2011. máj. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az egyik szobatársamnak a 38. héten 3800g-ot "jósolt" az UH, és 40+4 hetesen 4500g fölötti babája lett.

Nekem a 38. héten 3600g körüli értéket mutatott, 40+2 hetesen 3540g-al és 57 cm-el született, ami elvileg elég nagy babának számít. A feje és a combcsontja mindig 2 hét lemaradásban volt a többi "alkatrészéhez" képest. :D

Az UH sem tud tökéletes értékeket adni, ezt nekem minden alkalommal el is mondták 4D-s UH-on is és a kórházban is.

2011. máj. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


A hasam nekem is akkora volt, hogy mindenki azt hitte ikrek. Már kezdtem félni én is, hogy az egyiket nem vették észre. :D Aztán csak egy dagi kislányom lett. :)

2011. máj. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem hatalmas hasam volt,(de ez nem jelent semmit,egyik ismerősömnek is nagy pocakja volt de pici babája született)és a 26ik héttől doki is mondta,hogy nagy baba lesz! Szülés előtt 3 nappal az uh-on azt mondta a doki,hogy 3700gramm feletti. 3880grammal és 57 cm-el született a kisfiam!
2011. máj. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

HA belegondolsz józan parasztésszel, mi felnőttek sem vagyunk egyformák. Kinek hosszú a combja , kinek rövidebb. Az egyiknek nagyobb a feje, a másiknak kisebb. Az egyikünknek 42-es lába van a másiknak csak 37-es. A babák sem olyanok mint a nagykönyvben. Ha te vagy a párod, vagy mindketten magasak vagytok akkor számíthatsz rá hogy a baba is lehet az átlagnál picit nagyobb. Pl nem 55 cm-el születik, hanem 58-al. Hogy hány kiló az nem annyira lényeges. A szülés szempontjából a fej mérete a fontos. Ahol a feje átbújik, ott minden egyéb is kifér :)

Az uh-s mérések meg csak hozzávetőlegesek, és a súlybecslés, az pedig tényleg csak egy becslés, ami sok-sok mérés átlaga alapján lett kitalálva. Megmértek sok 100 babát, aztán szülés után megnézték a méreteiket és a súlyukat. Ezeket a számokat összevetették, betették egy adatbázisba, és a mostani uh-n ezek alapján adnak becsült méreteket. Nekem volt olyan, hogy két uh-on 3-4 mm eltérés is volt, de negatív irányba. Össze meg csak nem ment a combcsont 3 hét alatt, csak nem ugyanott mérték. Ennyi. Ne agyalj ezen, nem jelent semmit.

2011. máj. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én már nem hiszek ezeknek a tippeléseknek.

A fiamra azt mondták, hogy nagy baba lesz, 42 hétre született 3850 grammal és 59 centivel. Ha időre születik egy teljesen átlagos méretű baba lett volna. Szerintem.

A lányomra azt mondták, hogy a méretei alapján kicsi baba lesz. 38 hétre született 3750 grammal és szintén 59 centivel.

2011. máj. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!