Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt epekő? Mit...

Terhesség alatt epekő? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

15+3 hetes kismama vagyok. Másfél hete volt egy éjszakai rosszullétem, begörcsöltem a gyomorszájamnál, összerándultak az izmaim, és nem kaptam levegőt. Mentővel kórházba vittek, ahol hasi ultrahangnál kiderült, hogy epekövem van. Azt mondták, a görcs mástól lehet, nem a kövektől - én pánikrohamra gyanakodtam, mert elég sokat idegeskedtem az elmúlt hetekben. A görcs elmúlt, mikor elkezdtem tudatosan lélegezni, felhúzott térdekkel.

Hazamentünk.


Azonban tegnap hajnalban ismét előjött, nem hívtam mentőt, csak a légzésemre figyeltem, és 42 perc alatt elmúlt a görcs.

A nőgyógyászom ki volt akadva, amiért ennyire hanyagul kezelték az epekövem, mivel szerinte sok kicsi van, ez veszélyesebb, és bármikor elzárhatja az epevezetéket egy kisebb darab, ami igencsak veszélyes - főleg mivel terhes vagyok, és a növekvő méh okozhat még e téren gondokat.


Nem tudom, mit tehetnék, néztem diétát, de az is csak a görcsök megelőzésére való, az esetleges elzáródás ellen nem sokat tehet.

Volt valaki hasonló szituációban? Mit ajánlott az orvos?



(Félek, hogy ez a kényszeres diétás étrend a babának sem tesz majd jót... Így is izgulok, hogy ne koraszülött legyen, és ne kis súllyal szülessen - sajnos a 12. hétig dohányoztam nem is keveset {napi egy-másfél doboz} mert nem tudtam a terhességről.)


2011. máj. 15. 11:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Bár én már megszültem, de nekem is epe kövem van, június elején műtenek vele.

Az epekő diéta nem csak a görcsök ellen van. Zsírszegény diétát kell tartani. Ha nem jut zsír a gyomrodba, akkor az epehólyag nem "küld" annyi epefolyadékot az epecsatornán a gyomorba, így az epekő nem mozdul el. Nekem sem egyszerű a diétát betartani, mert 7 hetes a lányom és még szoptatok. Amit a diéta enged, azt a szopi miatt nem tudom enni.

Főtt krumpli, tészta, csirke mell filé, pulyka sonka és társai simán beleférnek.

Napi szinten voltak görcseim, most már (lekopogom) 2 hete nem voltak.

4 mm-es kövem van. Ez elég rossz méret, mert elakadhat a csatornában, és még hasnyálmirigy gyulladást is okozhat.

Terhesség alatt valószínű nem műtenek meg téged, úgyhogy csak kitartást tudok kívánni!

Nekem annyit mondott a dokim, hogy a diétával sem 100%, hogy nem fogok begörcsölni, de kisebb az esélye, hogy elinduljon a kő.

Menj el a háziorvosodhoz, vidd a leleteket, és kérj beutalót a sebészetre. Elmész, és konzultálsz a sebésszel.

Nekem nagyon normális, korrekt sebészem van, ha gondolod, megadom az elérhetőségét és beszélhetsz vele, de beutaló kell hozzá mindenképpen.

Vigyázni kell, mert az epegörcsök miatt rossz lehet a vérképedben a májfunkció, és összefüggésbe hozhatják a terhességgel, ami nem adna valós eredményt.

Kicsit össze-vissza írtam, csak még nagyon frissek bennem a dolgok, és szeretnék segíteni neked.

Még annyit, hogy nem feltétlenül lesz baja a babádnak a cigitől, barátnőm végig cigizett, és gyönyörű 4280g-os kislányt szült, és te amúgy is letetted már.

A diéta mellett szeded a vitaminokat, akkor a baba nem fogja nagyon megsínyleni ott bent, hiszen ő úgyis elveszi ami neki kell, a lényeg, hogy te mindig pótold.

Nagyon fontos, hogy sok folyadékot igyál. Szénsav mentes ásványvíz a legjobb, főleg akkor, ha görcsöd volt, legalább fél, egy napig próbálj meg inkább inni, a szilárd táplálékot kerüld.

Én már kísérleteztem ki magamnak néhány egyszerű receptet, és hála az égnek nincsenek epegörcseim jó ideje.

Ha van még kérdés, írj nyugodtan. Remélem, tudtam segíteni.

2011. máj. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
leírnád milyen recepteket?
2017. szept. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem mostani sztori úgy látom. De azért elmesélem. Én nem tudtam az epekövemről sőt nem is látszott az uh-on. Veszélyeztetett terhes voltam egy majdnem vetélés miatt. Vészes vérzéssel, haematomával amit szép lassan kinőtt a babi. Az első trimesztert végighànytam de aztàn az utolsò trimeszterre jött a feketeleves. Epegörcsök. Jó kis lilahagymàs szalonnàl vacsi után az ügyeleten kötöttem ki. Injekció pihi és semmi baj. Aztàn még egy görcs és végül túl is hordtam egy hetet. Ja a végére cukros is lettem. Csàszàrral megszületett 4500 grammal. 6hetes lehetett amikor elakadt egy kő az epevezetékben. Majd meghaltam. Nagyon fàjt. Ügyelet injekció pihi. De csak nem múlt. Kórhàzban kötöttem ki. Otthonmaradt a picim. Nem tudtam szoptatni. Senkinek nem kívànom az érzést. Nem műtöttek meg csak ERCP beavatkozàssal kituszkoltàk a követ ami elakadt.De bennmaradt a többi. Szigorú diétával 4nap után hazamehettem. A háztartási keksz mennyei eledelnek bizonyult. Szerencsére nem apadt el a tejem mert ittam ittam rendesen. Főtt Csirkemellfilén, zöldséglevesen és párolt rizsen éltem. Pirítós sovànyfelvàgott margarin vagy az se és salàta. A befőtt még jó cucc ilyenkor. Tej tilos azóta is. Zsíros dolgok szakonna kizárva. Pöri csak szaft nélkül. Káposztafélék halálosak. Paradicsomszósz nagyon módjàval. Apró magvas gyümik max 3szem. Mák is bajos. Diós cuccok kelt kalàcs is. Ki kell tapasztalni.

Most szervezem a műtétem mert tervezzük a kistesót. És nem akarom újra àtélni a rémàlmot. Hogy a görcstől fetrengek a földön a bölcső mellett... ja és 1 darab kővem maradt egy 4 milis. Az UH szerint. A többi elűnt.

Csak most meg a sérvtől félek mert ha a màsodik is óriásbébi lesz akkor az epeműtétem hegje nem tudom hogy fogja bírni. Majd kiderül... lassan hozzászokok ehhez a sok férceléshez...

2018. jan. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!