Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sokat keményedek, és elég...

Sokat keményedek, és elég sokáig tart, de az orvos azt mondta, hogy 5 hét múlva menjek vissza. Tényleg várjak addig?

Figyelt kérdés

Itt az előzmény:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Nem lehet ez veszélyes? Van még 2 hetem amit dolgoznom kellene, nagyon kímélve lennék. Az a baj, hogy igazából nincs is semmi ami kiváltsa a keményedést. Akár akkor is keményedek, ha csak simán állok. Magnéziumot meg mintha nem is szednék... Normális ez? Nem kockázatos, ha 5 hétig nem lát orvos?


2011. máj. 15. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány hetes vagy?mennyi magnéziumot szedsz és milyet?
2011. máj. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Keress egy másik orvost,nekem azt mondta az enyém ha sokat keményedik,és esetleg fáj is akkor menjek nyugodtan!Azért ez nem játék!milyen orvosod van?magán?Miért nem mész el beteg állományba?lehet,hogy többet kellene pihenned!?
2011. máj. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
30 hetes vagyok, megrövidült a méhszájam. Ez most derült ki csütörtökön. Azóta szedem a magnéziumot rendszeresen. A keményedések nem fájnak, csak úgy veszem észre, ha ráteszem a kezemet. Állítólag kicsit lejjebb is van már a pocakom. Magnéziumból egyébként 200mg-ot veszek be reggel, meg még napközben egy 75mg-osat. Az orvos sztk-s egyébként, nincsen fogadott orvosom.
2011. máj. 15. 13:37
 4/5 A kérdező kommentje:
A betegállományról meg annyit, hogy 2 hetem van már csak és nem 8 órában dolgozom. Tudom, hogy nem a munkatársak a legfontosabbak, de velük sem szeretnék kiszúrni. Kapott valaki keményedésre gyógyszert ami mellett nyugodtnak lehet lenni?
2011. máj. 15. 13:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálam az ikerterhesség 20-21. hetétől elég durva, sokáig tartó keményedések jelentkeztek. A dokimat azonnal megkerestem, de minden rendben volt. Azt javasolta, hogy minél többet pihenjek, illetve ha jelentkezik egy huzamosabb ideig tartó keményedés, akkor nyugodtan igyak meg egy pici tömény alkoholt, mert az pár percen belül ellazítja a méhfalat, a babá(k)nak pedig ekkora mennyiség egyáltalán nem árt. Így is tettem és tényleg hatott. Azóta már ezen az oldalon sokaknál olvastam, hogy a dokijuk ezt javasolta, tehát nem egyedi az esetem.

Egyébként az ikreim a 39. hétre születtek, most lesznek 2 évesek és makk egészségesek!

Ha megnyugtat, menj el egy másik dokihoz!

Boldog babavárást és kitartást az elkövetkezendő időszakhoz!

2011. máj. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!