Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20hetes kismama vagyok és...

20hetes kismama vagyok és olyan problémám van h nagyon sok a terhességem óta a folyásom. Annyira h hiába használok tisztasági betétet. Felcsap csúnyán és már piros, ég meg viszket is. Mit tudok neki tenni vagy mivel lehet ezt kezelni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 15. 15:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Nőgyógyász, azonnal!
2011. máj. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval
2011. máj. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Valószínűleg csak gombás fertőzésről van szó, amint tudsz, indulj a nőgyógyászodhoz...ki fog írni olyan kúpot és krémet valószínűleg, ami egy-kettő elmúlasztja, és persze lehet használni terhesség alatt...Én nagyon érzékeny vagyok az ilyesmire, régen szinte havonta kellett kezelnem magam emiatt...szerencsére a terhességem alatt kerül eddig (le is kopogom), de nekem bő fehérfolyásom volt pár hete napokon keresztül, és arra is kaptam egy nagyon jó hűvelykúpot, amitől elmúlt. Ez nagyon sok terhes nővel megesik, ilyenkor sokkal érzékenyebbek vagyunk mindenre. Ja, és ha kikezelted magad, és közben is, igyekezz mostantól csak fehér pamut bugyit hordani, amit ki lehet főzni, mert csak akkor lesz teljesen steril az alsóneműd, ezt is az orvosom javasolta és milyen igaza volt :) Remélem, h tudtam segíteni üdv
2011. máj. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm.Dokihoz csak a jövőhónap elején megyek :-S De azt hallottam ha ez tényleg gomba akkor kenhetem Canesten krémmel. Igaz? vagy ártok vele?
2011. máj. 15. 18:41
 5/8 anonim ***** válasza:
Magán orvosod van? Nem érdemes az ilyesmit saját döntés alapján kezelni, mert ha fertőzés, akkor felszállhat a hüvelyen keresztül és árthat a babádnak. Ha nem ad az orvos időpontot a jövőhétre, akkor én a helyedben elmennék sztk-s orvoshoz. Ő is ugyanúgy meg tud nézni, és legalább tudni fogod, mi a baj. Ha van egyáltalán baj. Jó egészséget nektek!
2011. máj. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hát akkor mindenféleképpen kiküzdök egy hamarabbi időpontot! De am. ez mitől lehet?Mert rendszeresen tisztálkodom és mióta tudom h baba van azóta teli bugyit hordok csak és pamutot.
2011. máj. 15. 19:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Rengeteg dologtól...ahogy írtam az imént, én rendszeresen ezzel küzdöttem terhességem előtt. És én is rendszeresen tisztálkodom, stb. Amikor utoljára voltam ezzel a gondommal nőgyógyásznál, akkor már elég dühös voltam, mert mindig csak annyit mondott, hogy valaki hajlamos rá, és ez nem igazán volt kielégítő válasz...Szóval, akkor azt mondta, ez lehet attól, amikor kiteregeted a ruhákat száradni, ráröpül egy légy vagy bogár és te utána felveszed, és épp kicsit le van gyöngülve az immunrendszered amit te ugye nem tudsz, már el is kaptál egy kis gombát, vagy nyáron ha fürödni mész, és leülsz a medence szélére...már lehet is baj. És ezeken kívül számtalan ok, amire soha nem is gondolnál...sajnos, ezen szinte minden nő átesik. Viszont menj el tényleg nődokihoz minél előbb, ne vegyél semmit magadnak, én is Canestent használtam mindig, és terhesség alatt már folyásra is mást írt ki, és gombára is általában mást szoktak, majd tudja ő...De amíg nem jutsz el orvoshoz, és ha nagyon viszket, kívül, NEM A HŰVELYEDBE, csak a felszínét bekenheted egy kis Canesten krémmel, mert akkor nem fog annyira viszketni...ennyit tudok tanácsolni
2011. máj. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindannyitoknak. A kicsi miatt aggódtam igazán mert a legfontosabb h neki ne ártsak :-) Am. igen magán dokim van és holnap az első h időpontot kérek hamarabbira.További szép napot!
2011. máj. 15. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!