Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen vérnyomással utalnak...

Milyen vérnyomással utalnak be a kórházba állandó vérnyomás mérésre vagy írnak fel vérnyomás csökkentőt?

Figyelt kérdés

Apai ágon öröklődik a hipertónia, édesapámnak (50 felett van) 150 körüliek a vérnyomásai, csökkentőt is szed rá rendszeresen.

Én most 27 hetes várandós vagyok és 24 éves, a vérnyomásom 135-nél ritkán alacsonyabb. Ma is 136/97-et mértem, de szombaton 146-ot is mértem, pénteken 142/85 volt. Védőnőm nem nagyon foglalkozik vele, dokinál nem voltam mostanában. Szerintetek ez már magasnak számít?


2011. máj. 17. 11:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Fogalmam sincs hogy mennyivel utalnak be kórházba, viszont a védőnőm azt mondta hogy ha 140 felé megy, akkor forduljak legkésőbb másnap orvoshoz.

2011. máj. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
140/90-nél már gyógyszert írnak fel! Nálam igy volt! De csak akkor kell kórházba menni ha vizesedsz és fehérje van a vizeletedbe amit általába a védőnőnek kellene néznie!
2011. máj. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, én vizesedek, azért is kell mérnem a vérnyomásomat (de szerencsére még egy picit alacsony is)

Azért mindenképp szólj a dokinak ha mész.


Első válaszoló voltam

2011. máj. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
szia, 140 már magas. nekem a végén az utsoló 2-3 hétben volt 140 meg 150 és a doki dopegytet írt fel. sztem az orvossal beszélj, mert ez árthat a babádnak!
2011. máj. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!