Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vérnyomás: 145/100 P:75 picit...

Vérnyomás: 145/100 P:75 picit magas, kell szerintetek itthon méregetni, vagy ne foglalkozzak vele?

Figyelt kérdés

Tegnap este az ügyeleten 130/91 P:95-öt mértek, ma reggel a CTG mellé ezt. Semmi fájást nem mutatott a gép, de mégis azt éreztem, szét szakadok. A fejvégű beékelődött babám átment haránt fekvésbe, ez okozta a fájásokat. A doki azt mondta, ha ennél szarabbul vagyok, akkor menjek vissza. A méhszáj zárt volt. A fejem kissé lüktet, de nem elviselhetetlen. Eddig 115/70 P:76 volt a legmagasabb érték, amit mértek a terhesség alatt. Kell vele foglalkozni?

36 hetes kismama vagyok.


2011. szept. 29. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem kell vele foglalkozni, sőt talán gyógyszert is fognak rá adni, mert úgy tudom, hogy szüléskor jóval feljebb mehet. Nekem a terhességem elejétől magas a vérnyomásom, hasonlóan a tiédhez alakult és azonnal Dopegytet kaptam, majd mikor ez nem bizonyult elegendőnek, Cardilopint.

Szerintem említsd meg a védőnődnek vagy az orvosodnak, ők pedig megmondják majd mi is a teendőd.

Jó egészséget kívánok.

18 h km

2011. szept. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen magas! Nem csak a syst.(1.érték), de a dyast.(2.érték )is! Ennek 90 Hgmm alatt kell lennie. Főleg ha a szervezeted nincs hozzászokva, és a fejed is lüktet, én semmi esetre sem hagynám annyiban!
2011. szept. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
IGEN! Foglalkozz vele én is így voltam vérny.csök. kaptam.
2011. szept. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kicsit magas! Mindenképpen mérjed, többször naponta, és ha szükséges, fogsz rá gyógyszert kapni!
2011. szept. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel foglakozni kell! Nekem már 130/80,-90-nél szólt a dokim,hogy mindennnap 2x mérjem! Erre az értékre sztem gyógyszer kell, általában dopegytet írnak fel. Ki kéne még egy kicsit húznod,nehogy toxémia legyen belőle!

Ikres

2011. szept. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!