Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jajj Lányok kétségbe vagyok...

Jajj Lányok kétségbe vagyok esve! Toxoplasma kérdés (többi lent)?

Figyelt kérdés
Légyszi ne hurrogjatok le, de a problémám a következő. 30 hetes terhes vagyok. A terhesség 25. hetében kimutatták, hogy toxoplasma fertőzésen még nem esetem át soha életemben, így fogékony vagyok rá. Ezért nagyon figyelek, hogy ne egyek nyers húst (még téliszalámit sem eszem, biztos ami biztos), minden zöldséget jól megmosok és cicák közelébe se megyek. A napokban voltunk étteremben, ahol marhaoldalast rendeltem. (VAlamiért bennem az élt, hogy azt jól átsütve szokták készíteni.) Azonban ahogy belevágtam a húsba, láttam, hogy sajnos véres-rózsaszín volt belül annak ellenére, hogy kívül szép sült színe volt. Természetesen félretoltam a tányéron és nem ettem belőle egy falatot sem. Viszont annyiban óvatlan voltam, hogy azzal a késsel, amivel a húsba vágtam, a köretet azért megettem. Most utólag iszonyat lelkiismeret-furdalásom van, hogy ilyen óvatlan voltam, hiszen mi van, ha toxo-fertőzött volt a marhahús?! Szerintetek ennyitől (a késen maradt akármitől) elkaphattam a toxót, ha esetleg fertőzött volt a hús és azzal a késsel ettem meg a köretet? Egyáltalán marhahús lehet fertőzött? És 30 hetesen mennyire csinálhat nagy bajt a toxo a babával? Mennyi idő múlva menjek vérvételre, a fertőzést követő mennyi idő múlva mutatja ki a vérvétel az esetleges fertőzést? Kérlek írjatok tapasztalatot vagy bármit amit tudtok a témáról! Pokolian érzem magam! Nagyon köszönök minden segítséget! 30 heteske
2011. okt. 4. 12:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire nem kell aggódni. Nekem sem volt sosem ilyen fertőzésem, mégsem kaptam el és nem is figyeltem ennyire mindenre. Kicsit túlreagálod. Étteremben megválogatják, mit tesznek eléd. A húsból nem is ettél, még ha fertőzött lett volna sem biztos, hogy elkapod. 100%, hogy semmi bajod. Ilyen butaság miatt ne legyen lelkiismeret furdalásod!
2011. okt. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Ez a toxoplazma nem ilyen egyszerű.

Nem úgy van hoyg ami nyers az fertőz is.

Sőt.


Ráadásul a nyers húsok jóval ritkábban fertőznek, a macskák és a macskaürülékes föld vagy alom sokkal sokkal veszélyesebb.


Ne aggódj, nem lesz baj.

Ennyire nem lehet figyelni, ez túlzás.


Egyébként sajnos a toxopőlazma végig káros a magzatra nézve, de egyértelműen a baba egyre erősebb ahogy telnek a hetek,tehát a fertőzés közel sincs olyan hatással egy 30 hetes magzatra mint egy 8 hetes embrióra aki a fejlődése kellős közepén tart.


Én sem estem még át ezen a betegségen, én is csináltattam vizsgálatot mert lett egy cicánk is, a macskát kerülöm, nem túrom a földet az udvaron és nem homokozunk a gyerekkel (van egy nagyobb lányom már) idegen homomkozóban, de pl a nyers húst megfogom - mert valakinek főznie kell el kell látni a családot.


Nem lesz baj, tényleg.

Ne aggódj ennyire mert azzal többet ártasz!


További boldog babvárást neked, és nagyon könnyű szülést kívánok!

2011. okt. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy ez a fajta vírus a terhesség korai szakaszában veszélyes. Abból amit leírtál nem hiszem, hogy nagy olyan nagy az esélye arra , hogy ilyen vírust összeszedj!

Ne izgulj feleslegesen! Kitartást és Egészséget a babád születéséhez.

2011. okt. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Az a marhahús belülröl meg volt föve az nem nyers ha megetted volna érezted volna mert rettenetesen puha belülröl. Miért véres? mert kívülröl kap egy hirtelen sütést amivel egy vékony kéreg alakul ki rajta és így belülröl a leve nem tud kifolyni és a saját levében párolódik belülröl át.


te egy extra para mama vagy, én is paráztam de ez már nekem is sok.

2011. okt. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ne izgulj, nem lesz semmi. én se estem át toxoplasma fertőzésen. mostam a gyümiket, cica közelébe nem mentem (bár anyóséknál van 12!) nem lett semmi baj, egészséges lett a picim, ahogy neked is egészséges lesz majd a babád!

amúgy a terhesség alatt 3szor csinálnak ilyen vizsgálatot.


boldog babavárást!

2011. okt. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia,nekem épp most lett rossz a toxoplazma eredményem múlt héten,rohantam is a dokihoz hogy most mi lesz,azt mondta hogy meg kell ismételni a vérvételt és ha bebizonyosodik akkor van rá gyógyszer amit végig kell szedni terhesség alatt és semmi baj nem lesz.Először én is frászt kaptam de azt mondta a doki és a védőnő is hogy ne idegeskedjek mert nem lesz baj.Persze ha nem veszik észre nagy baj lehet belőle, én utána olvastam és csupa szörnyűséget irtak.Kérj egy vérvételt és attól majd megnyugszol,szerintem ráérsz 3-4 hét múlva kérni,a neten is azt írják és nekem is 4 hétre kellett volna mennem újra még igy is hogy rossz az eredményem de én kiharcoltam a 2 hetet és igy jövő héten megyek.Azt modták ennyi idő alatt nem okoz gondot a babánál.


19hkm

2011. okt. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ennyire ne parázz rá. Én pl nagyon nem is tudok mást enni szalámin kívül (laktozerzekeny vagyok) es abbol is csak egy fajtat. Sot a sultkolbaszra vagyok rakattanva egy ideje, pedig azt sem szoktak javasolni.

Én sem kaptam meg el a fertozest, pedig 20 evig cicakkal egyutt eltem, es a kertet is turtam, ahova a macska siman odapiszkitott.


En a helyedben felhivnam a dokimat, es kernem hogy adjon beutalot vervetelre. Aztan en is ugy tudom, hogy ha el is kaptad, gyogyszerrel lehet kezelni siman, nem okoz gondot, nekem is a dokim mondta.

2011. okt. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem se volt toxoplasma fertőzésem, szerencsére a második vizsgálat is negatív volt. Nyugi nem elsz semmi bajod, még a téliszalámitól se :) (azt fogok minnyá vacsizni :) ).


Óvakodj a macskáktól és ne túrkáld a földet, moss meg minden gyümölcsöt/zöldséget és nem elsz baj.


A Toxoplasma gondii egysejtű eukarióta endoparazita, mely világszerte – így hazánkban is – elterjedt. A toxoplazmózis nevű betegség kórokozója. Fejlődési ciklusának ivartalan szakasza madár vagy emlős köztigazdában, az ivaros szakasz pedig valamely macskafélében (Felidae), mint végleges gazdában zajlik. A macskaürülékkel távozó oociszták fertőzhetik a köztigazdát, melyben növekedés és ivartalalan szaporodás zajlik. A macska a fertőzött köztigazdák, például egerek vagy verebek elfogyasztásával fertőződhet. A köztigazdák azonban egymást is fertőzhetik az ivartalan alakokkal például ragadozás, kannibalizmus vagy dögevés során. Fertőzött emlősök utódai gyakran a méhen belül maguk is fertőződnek.


Mekkora az esélye hogy egy marha kapcsolatba kerül a parazitával és Te pont azt a marhát etted meg vacsira?? úgy hogy még meg is volt sütve (attól h véres volt a steak azért még hőhatásnak ki volt téve és elpusztul a bacik többsége)


[link]

2011. okt. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja utolsó: 38+2 km
2011. okt. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!