Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxoplasma gondii Igm pozitív,...

Toxoplasma gondii Igm pozitív, Igg negatív eredményű, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Már a terhesség megszakítását is hallottam ilyen eredménynél, valóban ennyire súlyos?
2011. júl. 13. 14:28
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%
Erről nem hallottam még, csak annyit tudok mondani, hogy egy barátnőm mondta, h elkapta a macskától ezt a toxoplazmát, de egészséges gyereke született.Nekem az IgG lett pozitív, az IgM negatív. Megijedtem és kérdeztem az orvosom, hogy mi ez a pozitív. Mondta, hogy nyugodjak meg ez csak annyit jelent, hogy életem során már találkoztam a toxoplazmásval, de nincs jelen nálam.
2011. júl. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Ezt találtam, vmi Dr. Bezzegh Attila doktor tollából (billentyűzetéből): "Amennyiben az IgG pozitív, az IgM pedig negatív, az azt jelenti, hogy az illető korábban átvészelte a toxoplazma fertőzést - általában legalább egy éve."

Itt az oldal: [link]

2011. júl. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Ja, ebben az esetben nem kell félni.
2011. júl. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
igen, az Igg pozizív azt jelenti, hogy már átesett rajta az ember, de az Igm friss fertőzésre utal, ami a babát is megfertőzheti és a szellemi fejlődésével lehetnek gondok...
2011. júl. 13. 14:41
 5/23 anonim ***** válasza:

De neki az IgM pozitív, hahó!

Ez jelenthet mostani fertőzést.

Mennyi idős terhes vagy?

Mit mondott a doki?

2011. júl. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
12hét 6 nap, holnap megismétlik a vizsgálatot.
2011. júl. 13. 14:43
 7/23 anonim ***** válasza:
Ja, bocs. Kicsit megzavar. De ott van több válasz is, ha megtalálod az adott részt. Leírja több lehetőségét is, nemcsak ezt. Egyébként sok nőnél van bibi ennél a vizsgálatnál, egy ismerősömnek is volt, de nem adatta be az injekciót, pedig vmi nehéz úton szerzett neki az orvos és mégis egészséges a gyerek, már ovis.
2011. júl. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
itt sok mindent írnak róla: [link]
2011. júl. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
14.50-es van ellene valami injekció?
2011. júl. 13. 14:55
 10/23 anonim ***** válasza:

Van rá gyógyszeres kezelés, és ha megismétlik a vizsgálatot, akkor többet fogsz tudni. Ha időben felismerték a fertőzést, és adnak rá antibiotikum kezelést, akkor a magzatkárosodás nagy valószínűséggel elkerülhető!


Én úgy tudom, hogy minél nagyobb a baba a pocakban, annál nagyobb az esély rá, hogy megfertőződik, tehát amíg picike a magzat kevésbé valószínű, hogy elkapja (bár az is tény, hogy ha mégis elkapja, akkor az első trimeszterben nagyobb bajt tud okozni a fertőzés, mint később).


Remélem minden jól fog alakulni, és a babádnak semmi baja nem lesz!

Megírnád majd, hogy mi történt, ha túl vagy a vizsgálatokon?

2011. júl. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!