Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Diabéteszes Kismamák?

Diabéteszes Kismamák?

Figyelt kérdés
kinek terhességi diabéteszük van mennyire tudjátok tartani a diétát és aki már szült így gyereket volt- e valami probléma?
2011. máj. 18. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem diabéteszem, hanem preeclampsiám van. De ugyan azt a 180-200 grammos szénhidrát diétát kell tartanom, mint a cukrosoknak. Annyi a problémám, hogy 150 grammnál több ch-t kell ennem, mert ha kevesebbet fogyasztok, akkor a picimnek fejlődési rendellenesség léphet fel, viszont, ha 200-nál többet eszek, akkor a vérnyomásomat az olyan szépen megdobja. Nagyon nehéz az arany közép utat megtalálni.
2011. máj. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
én 150 grammos szénhidrát diétán vagyok, mint terhességi diabéteszes és ez nálunk is igaz, ha 150 grammnál kevesebbet eszem akkor fejlődési rendellenessége lesz? nem mindig eszem annyit, általában 100-150 gramm között jön ki egy nap.
2011. máj. 18. 12:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Én diabéteszes vagyok. Nálunk nem a fejlődési rendellenesség miatt nem lehet a diétában megszabott CH érték alá menni, hanem mert olyan méreganyagok szabadulhatnak fel a szervezetedben, ami akár vetéléshez is vezethet.

Kérdezted, mennyire lehet tartani a diétát. Hát mindig amennyire kell:) Hiszen muszáj. Amúgy nekem most 2 éves a lányom, teljesen egészséges, Őt már cukrosan szültem.Most 33 hetes vagyok, idáig a babával is minden rendben van.

2011. máj. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
túl bonyolult ez a terhesség...
2011. máj. 18. 13:09
 5/9 anonim ***** válasza:
10 hónapja szültem. Toxeimiás voltam. A cukrom 10 alá nem ment, a vérnyomásom 180 alatt nem volt gyógyszer mellett. Várandóságom előtt és után semmi problémám nincs sem a cukrommal, sem a vérnyomásommal. Lányom császárral, komplikációk nélkül született a fenitek miatt. EGÉSZSÉGESEN, 4000 grammal és 57 cm-rel! Sem a cukra sem a vérnyomása nem volt rossz! Másnapra minden értékem helyre jött. A diéta nehéz volt (120 Ch-n voltam) és a szülés előtti héten még állítani kellett rajta. Picit csaltam néha, ez sem nem javított, sem nem rontott a helyzeten.
2011. máj. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem 160 g szénhidrát diétát kellett tartanom, de a dietetikus külön felhívta a figyelmemet, hogy 150 alá ne menjek. Kíváncsi lennék miket eszel, mert nekem sokszor neház volt még a 160 grammot is tartani.
2011. máj. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
mit eszem? abonett, rozskenyér, tönköly lenmagos tészta, barnarizs mértékkel, burgonya néha, inkább csicsóka, rengeteg hús meg light joghurt, alma, almapaprika, de szoktam csinálni speckó muffint és palacsintát, igazából rendesen eszem, télleg mindenfélét. De néha a rozsos dolgok annyira eltelítenek, hogy nem tudok többet enni, na meg az alma is telít. Én szentem nem nehéz betartani a szénhidrát mennyiséget, ha valaki jól áttanulmányozza a tápanyagtáblázatot. :D
2011. máj. 18. 16:34
 8/9 A kérdező kommentje:
bár azért szivesebben ennék fehér tésztát és kenyeret szalonnával és hagymával, na meg rengeteg csokit :D
2011. máj. 18. 16:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A csokiproblémára van megoldásom, a diabetikus Milka nagyon finom, fruktózzal készül, tehát a babónak sem árt. Ha kevés a szénhidrát én általában azzal egészítem ki a kaját, és így rendben van a cukrom. Egy nagy hátránya van: elég drága. És persze bele kell számolni a napi szénhidrát mennyiségbe, meg ha túl sokat eszel belőle, hasmenést okozhat.

2011. máj. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!