Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A TGYÁS-ra el lehet menni...

A TGYÁS-ra el lehet menni táppénzről?

Figyelt kérdés

Hozzáteszem úgy hogy eddig dolgoztam és kiveszek 8 nap táppénzt és utána igényelném a TGYÁST. Ez lehetséges így, mert nekem a háziorvosom aszisztense azt mondta, hogy nem tudom kivenni így, csak a gyerek megszületésekor tudom igényelni a TGYÁS-t, addig meg táppénzen kell lennem.

Ápr. 24-re vagyok kiírva.


2009. márc. 13. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A TGYÁS-t a szülés várható időpontja előtt legkorábban 28 nappal kezdheted meg, ezen belül amikor neked tetszik. Az asszisztens hülyeséget mondott. Én például nem voltam táppénzen: kivettem az éves szabimat, és utána rögtön a TGYÁS következett.
2009. márc. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szólónak igaza van, és szerintem érdemes kivenni esetleg fizetett szabit, ha van ilyenre lehetőséged.
2009. márc. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

El lehet menni 4 héttel a kiírás előtt, vagy a születéstől is igényelheted. Táppénzről is nyugodtan mehetsz, vagy ha van szabid, azt kiveheted előtte, de nem kötelező.

Szerintem 27-től igényelheted (vagy 30-tól). Addig szabi vagy táppénz.

2009. márc. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :) Igen most fizetett szabin vagyok, de ez nekem csak 7 nap, így még 8 nap táppénzre kell mennem hogy 27-től tudjam igényelni a TGYÁS-t. De mostmár nyugodt vagyok hogy igényelhetem... :) Mégegyszer köszönöm a válaszokat :)
2009. márc. 15. 11:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!