Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » TGYÁS kérdezhtek én is?

TGYÁS kérdezhtek én is?

Figyelt kérdés

Ma már tettek fel kérdést ezzel kapcsolatban tudom. De nekem is sgitsetek légyszi!

Az én bruttóm 135 ezer. Ebböl kapok táppénzt. Nem olyan sok de nem is olyan kevés. Az lenne a kérdésem, hogy igényelhetem-e a baba születése után? Vagy én is kérjem 28 nappal szülés előtt. Biztosan több lenne, de ha a baba meg lesz akkor is jol jön majd a pénz. És, hogy utána autómatikusan jön majd a gyed, vagy azt is igényelni kell?


2011. okt. 25. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem elég csak a szülés napjától kérned a tgyás-t, amikor már meglesz a baba, akkor jobban kell a pénz, hipp-hopp elmennek az ezresek. Aztán ha letelik a tgyás(168nap), utána igényelni kell a gyed-et, nem jár automatikusan. A tgyás lejárta előtt jó 3-4 héttel már beadhatod a gyed igénylést, akkor jó eséllyel folyamatos lesz az ellátás. Érdemesebb inkább előbb elintézni, mint utóbb, mert hajlamosak ráülni a papírokra.
2011. okt. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha br. 135 után kapod a táppénzt, akkor kb. 76eFt nettó körül kapsz adójóváírással.


A tgyásod br.94500 Ft, az nettóban attól függ :)

Semmi nélkül: 75eFt

Adójóváírással: 87eFt

Adójóváírás után marad 7100 Ft a családi adókedvezményre, ha ezt is igényled, akkor 94500Ft lesz a nettód is.

Akár kéred az adójóváírást és/vagy a családi adókedvezményt, akár nem azt év végén az adóbevallásban még érvényesítheted.

A gyeded szintén br. 94500 Ft, ebből már nyugdíjjárulékot is vonnak.

Semmi nélkül: 65eFt

Adójóváírással: 78eFt

Családi adókedvezményre szintén 7100 Ft maradt, ha ezt is érvényesíted, akkor a nettó gyed 85eFt.


Mivel a gyeded több, mint a táppénzed, így úgy éri meg neked, ha a szülés előtt 28 nappal igényled a tgyást.

Ha az lejár (de még jobb, ha lejárat előtt 1 hónappal, hogy ne maradj pénz nélkül) igényelni kell a gyedet, nem automatikusan jön.

2011. okt. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 25. 14:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem küldtek kb. másfél hónapja papírt az Államkincstártól, hogy mettől meddig voltam TGYÁSon, de az nemsokára lejár, és amit küldtek, vigyem be a munkáltatómnak, és töltsék ki. Szóval elvileg odafigyelnek, kinek mikor kell küldeni.
2011. okt. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na ez jó hír! Neked is köszi!
2011. okt. 25. 14:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!