Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? 14 hetes terhes...

Mit tegyek? 14 hetes terhes vagyok és már 1 hete nagyon beteg. Voltam 3 gyógyszertárban, mindenhol azt mondták hogy tilos bármit szednem. Csakhogy egyre rosszabbul vagyok, az arcüregem tele, a nyirokcsomóm bedagadva, a mellkasom fáj.

Figyelt kérdés
Ha orvoshoz megyek szerintetek azon kívül hogy fekvést javasol mit ad? Pont hosszú hétvégén lettem beteg, azt is végigpihentem, mégis egyre betegebb vagyok. Félek hogy a babámnak baja lesz.
2011. márc. 18. 09:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia! Azonnal orvos! Biztos, hogy nem csak annyit fog mondani, hogy pihenj, hanem ad valami gyógyszert. Panadolt lehet szedni terhesség alatt is, de van olyan antibiotikum, amit szintén be lehet szedni (augmentin) biztos hogy valamit fel fog írni. Többet árthatsz most a betegséggel, mint a gyógyszerrel!
2011. márc. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Úgy félek hogy a gyógyszer is árt. Tavaly elvetéltem és most elvileg veszélyeztetett terhes vagyok.
2011. márc. 18. 09:42
 3/14 anonim ***** válasza:
ha indokolt, úgyis föl fog irni gyógyszert, vannak esetek, amikor a betegség árt többet. lehet, hogy a tied is ilyen, de ezt orvsonak kell eldöntenie.
2011. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Azonnal menj orvoshoz. Én valószínűleg másfél éve azért vetéltem el, mert öngyógyítást végeztem. Betegségem előtt 4 nappal még élt a baba, rá 1 hétre elhalt. Vírus okozta a megfázásom ez volt a baj. Van olyan antibiotikum amit be lehet szedni!!!
2011. márc. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
A gyogyszer tenyleg nem jo, de, ha a vetelestol felsz, akkor a betegseg sokkal jobban elohozhatja, ha nem kezeled. Mar egy hete tart, bistisan valami bakterialis fertozes, ami nem mult el es sulyosbidik, mindenkeppen el kell menned orvoshoz, aki valoszinuleg fel fog irni antibiotikumot, amit inkabb nem javasolt szedni terhesseg alatt, de ebben az esetben indokolt. Tobb kart tehet egy kezeletlen betegseg, mint a gyogyszer. Mivel nem mult el ugy 3 nap alatt, tuti, hogy nem egy sima megfazasrol van szo. Tenyleg erdemes elmenned ezzel orvoshoz, nem vicc.
2011. márc. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ugyanennyi idősen volt hasonló problémám, én is vacilláltam, hogy szedjem-e vagy ne, még miután a dokim felírta a gyógyszert, azután is gondolkodtam, bevegyem-e. A védőnőm azt mondta: ha az orvos felírta, akkor lehet szedni! Tudják ők, hogy melyik terhességi korban mit lehet! Többet ártok az elhúzódó betegséggel a babámnak, mint ha nem kezelem rendesen!


Nekem Augmentint írtak fel, kétszer is el kellett szedjem a terhesség során! Minden rendben van nálam! Nyugi! Az orvos olyat ír fel, amit lehet szedned.


Gyógyulj hamar!:)

/Egyébként én is veszélyeztetett voltam, még az Utrogestant is szedtem ezidő alatt/

2011. márc. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

10:08-as vagyok...


Még annyi, hogy én is megkérdeztem a gyógyszertárakban is, ott nekem is csak annyit mondtak, hogy: citromos-mézes tea és sok pihenés....

2011. márc. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz!!! Nekem is antibiotikumot kellett szednem 10 hetesen, ha nem szedtem volna, elmehetett volna a baba, így meg semmi baja! Nem kell félni a gyógyszerektől, az orvosok tudják mit szabad szedni de többet ártasz ha nem gyógyulsz meg, nagyon veszélyes!
2011. márc. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is voltam így a terhességem elején, és a nőgyógyászom olyan antibiotikumot írt fel, ami szedhető terhesség alatt, semmi baja nem lett a babámnak, már 8 hónapos gyönyörű kislány.

Magadtól semmit ne kezdj el szedni, irány a doki!!

Gyógyulj meg hamar, sok boldogságot a babváráshoz!

2011. márc. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a gondom, plusz 1 hete lázas is vagyok, ennek ellenére semmit sem írt fel a háziorvosom. Azt mondta, hogy bő folyadékbevitel, pihenés, láz ellen vizes borogatás, vagy hideg zuhany. 4 napja ki sem tudok kelni az ágyból. Semmilyen gyógyszert nem szedhetek, igaz én még csak tíz hetes vagyok. Lehet, hogy a 12. hét után már tényleg írnak fel valamit.
2011. márc. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!