Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált teszt eredmény....

Kombinált teszt eredmény. Megnéznétek?

Figyelt kérdés

Papp-A: 3180.00 miu)L 1,17 MoM

Szabad ß-hCG: 87,60 Ng/ml 2,46 MoM

NT (tarkóredő) 1,2mm 0,77 MoM



A szűrővizsgálat eredménye: Alacsony kockázat

Kockázat a Down-kór előfordulására: 1 : 2 000

Kockázat az Edwards-kór előfordulására: kevesebb mint 1 : 50 000


A sógornőmnek negatív az eredménye, tehát ez az alacsony kockázat jelent valamit, de mit?

Dokihoz jövőhéten megyek, eddig megőrülök :(

33 éves vagyok, nem dohányzom, nem vagyok túlsúlyos...


2011. máj. 20. 00:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Ne aggódj, szerintem jók az eredményeid! Főleg ha alacsony kockázatot írnak rá! :) Én olyanról nem is hallottam még, hogy negatív eredmény. Mármint az alacsony kockázat az azért alacsony kockázat, mert nem 100%-ra tudja kiszűrni a különböző betegségekre való hajlamot, vagy azoknak előfordulását. De ez oda is van írva.

Az én eredményeim ezek voltak:

Papp-A: 1.23 Mom

Szabad ß-Hcg: 2.56 Mom

Tarkóredő: 1, 40 mm.

Szintén alacsony kockázat. Nekem azt mondták ez nagyon jó eredmény. Nincs okod aggodalomra!

Boldog babavárást! :)

26 hetes kismama

2011. máj. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez teljesen oké.

Ne aggódj.

2011. máj. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugi az enyémnek is alacsony a rizikó faktora, szerintem mindenkinél van rizikó, mert ezek az eredmények nem mindig valósak. mindent egyben kell nézni azt mondta a dokim és nincsen semmi baj.
2011. máj. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Negatív eredmény nem létezik, a sógornődnek is alacsony kockázat van ráírva a papírjára, persze jobban hangzik egy beszélgetésben, hogy "negatív".

A szuper eredményekhez gratulálok, további jó babavárást!

2011. máj. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én kombináltamra negatív eredmény van ráírva, úgyhogy van ilyen!!! 18 hkm
2011. máj. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szia!

van olyan hogy negatív eredmény az enyémre is azt írták a Down lett 1:5000 a másik annyi mint neked, én is 33-vagyok és nem dohányzom!

szerintem így osztályozzák a szerint milyen az eredményed mondjuk pl 5000-ig negatív, 2000-is alacsony kockázat!

de ne aggódj a tiéd még teljesen jó!!!

2011. máj. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az egyik korábbi válaszoló vagyok! Nekem a down-kór előfordulásához 1:7900-hez esélyt írtak és még is alacsony kockázatot írtak rá. A leletmagyarázónál is 3 kategória van, alacsony, közepes és magas kockázat. Viszont most néztem egy tájékoztató lapocskát erről amit a szűrés előtt adtak nekem és ez áll rajta:

Mit jelent a negatív eredmény?

A szűrővizsgálat - a Kombinált-teszt - negatív eredménye a rendellenesség kockázatának alacsonyabb mértékét jelenti, annak jelenlétét azonban 100%-osan kizárni nem tudja!

Ennyit tudtam segíteni. :) De ne aggódj, a Te leleteiddel is minden rendben van ahogyan azt már én is és sokan mások is írták. (Én válaszoltam először!)

26 hetes kismama

2011. máj. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!