Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Eleve túlsúlyos kismamák...

Eleve túlsúlyos kismamák hogyan tartjátok kordában a súlyotokat?

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 13:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kitartás és akaraterő kérdése. Nem kis akaraterő kell hozzá, úgyhogy sok sikert, meglátod, megéri!
2011. máj. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 sumergo ***** válasza:
Lesz@rom a súlyomat. Ha rám tör az éhség sírni tudnék, ha nem ehetnék.
2011. máj. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 86kg-val kezdtem, de lefogytam 81-re a hányás miatt. Most 18 hetes vagyok és 82kg :)

Én is sokszor eszem keveset, nekem ez nahgyon bejött, eddig :) Meg sok gyümölcsöt eszek, eper, barack stb.

2011. máj. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én az első gyermekemmel 17kg-ot híztam,ezért már a másodiknál tudatosabban csináltam a dolgokat.Este 6 után már nem ettem,csak gyümölcsöt, és napközben is odafigyeltem miből mennyit eszem.Száműztem a csokiféléket,a cukros üdítőket;kevesebb tésztafélét és kenyeret ettem és ha esetleg megkívántam az édességeket,mértékkel fogyasztottam belőle.Eredmény szülési súly+10kg volt:)Most a 3. gyermekemnél is nagyon odafigyelek az étkezésekre:reggelire ami és amennyi jól esik,ebédre mindenképp főtt kaja,sokkal kevesebb mennyiségben,vacsira gyümölcs/most az eper a sláger,ráadásul jó vízhajtó:)/.
2011. máj. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én 83 kg-mal kezdtem, és a 16. hétig heti egy kilót híztam, aztán pedig heti fél kilót sem, most 25 hetesek vagyunk.Én amikor megtudtam, hogy terhes vagyok, el kezdtem szedni az Elevitet, és nagyon meghozta az étvágyam.Amíg nem szedtem,teljesen étvágytalan voltam.Aztán áttértem a Gravidára, az egy fokkal jobb.Most pedig Magne B6 helyett sima Béres Mg+B6-ot szedek.Én hiába próbáltam meg a csak egészséges étkezést, nem vált be.Viszont amikor látom az én kishusi legénykémet odabenn, akkor mégis örülök, hogy szedtem azt a vitamint:-), de tény, hogy sokat híztam, és nem tudom kordában tartani.A dokibácsim a főzeléket nem ajánlja, hanem a fehérhúst, nyersen-párolva zöldséget+gyümölcsök, és lehetőleg semmi édesség.Sok a szénhidrát a krumpliban is, azzal is vigyázni kell.
2011. máj. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én 15 kiló plusznál tartok eddig. A saját orvosom nem akar diétáztatni, mert csak ártanék a gyereknek. Ráadásul első 3 hónapban B vitaminon éltem a rosszul létek miatt, így az is adott nem kevés plusz kilót.

A védőnőnél kapom folyamatosan a sarazást, plusz ott még szokott lenni egy 'ügyeletes bohóc', amolyan felülvizsgáló 'orvosnak' nevezett valaki. Na ő egyszer felírt egy diétát.

Ebből állt egy nap: reggel: 2 alma, 1 szelet kenyér. 10 óra: kefir vagy joghurt, 1 szelet kenyérrel. Ebéd: kevés főtétel (fél adag! szigorúan!!!), uzsonna: egy kevés gyümölcs. vacsora: 2 szelet pirítós kevés sajttal, némi felvágottal.


Ezt beírta a kis könyvembe. Megcsináltam első nap, azt hittem este 8ra, hogy meghalok. Úgy fájt a hasam az éhségtől és sírtam már a végére. Párom rám parancsolt, hogy azonnal egyek. Másnap mennünk kellett uh-ra az orvosom majdnem agyonverte a dokit, aki ezt 'kiadta' nekem. Üvöltött vele, hogy minek képzeli magát és, hogy nem normális amit felírt.

Tény, hogy a +15 kiló sok és még csak most jön az utolsó hónap, ahol duplázódunk nem kicsit.

Viszont, én úgy vagyok vele, hogyha a gyereknek nincs ettől semmi baja, egészséges, az értékei jók és jól is érzi magát, akkor nem mindegy, hogy +3 kilóval vagy +20al megy valaki szülni?! Persze, megvannak a hátrányok meg az előnyök is, de én tudtam mikor terhes lettem, hogy nem leszek se Rubint Réka, se Norbi UpDate 1! Bevállaltuk a gyereket és vele járó minden felelősséget.

2011. máj. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

én is ettől rettegek....15 hónapja szültem a kisfiamat....feljött 20 kg,de bevallom semmit nem tiltottam meg magamtól...ez volta a baj:(

szülés után két héttel már csak 10 kiló maradt rajtam de az a mai napig is ....kb 3 hónapja elkezdtem edzeni(kondi...személyi edzővel)...kilóba semmi nem menmt,de centiben mérhető volt a változás....és kiderűlt ismét babát várok....szóval 10 kg fölösleggel inditok...nagyon félek hogy mi lesz a végére....ami karácsony környéke...egyenlőre még a rosszul létek vannak...meg a dokim azt mondta hogy alapból nem fogok tudni annyit hízni mert a kisfiam miatt nem lehet majd pihenni...szóval ebben bízom én...és a sok gyümölcsben...no kenyér...és no üdítő...csak ásványvíz...fiammal liter számra ittam a piroska szörpöt...pff...:))))

kitartás..lélekben veled vagyok:)))

2011. máj. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Ha sikerül nálunk nyár végén lenne tervbe :) Addig még adott a - 10 kiló !

2011. máj. 26. 16:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!