Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Túlsúlyos kismamák kell...

Túlsúlyos kismamák kell valamilyen étrendet tartanotok, hogy ne hízzatok tovább? Milyet?

Figyelt kérdés
2011. okt. 23. 12:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
persze hogy kell...nincs nasi, nincs cukor es liszt
2011. okt. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A baratnom erosen tulsulyos es az elejetol dietara fogtak. Kb minden fele fajta dietat kovetnie kellett, amit lehetseges.

Feltek, hogy cukros lesz, ezert egybol 180 grammos ch dietara allitottak, vegul kiderult, hogy jogosan, mert meg igy is magasabb lett felido utan a vercukor, utan 160 grammo szenhidratdietara volt szukseg.

Mivel a vernyomasa sem volt alacsony, igy fuszer es somentes taplalkozast is javasoltak.

Szoval nagyon komolyan oda kellett figyelnie az evesre. Igy a terhesseg alatt nem hizott, hanem fogyott 5-6 kilot, de vizesedett is, igy konkretan szules utan 1 hettel 20 kiloval lett kevesebb, mint terhesseg elott.

Ennek nagyon orult, a gond csak az volt, hogy szoptatas mellett mar nem igazan figyelt oda es visszament neki 15 kilo egy ev alatt.


Egyebkent ha ugy latja a doki, hogy nem kell felned sem a cukortol, sem a vernyomastol, akkor nem kell konkret dietat kovetni, de jelentos tulsuly eseten szoktak mondani, hogy normalis, kiegyensulyozott taplalkozas mellett tartani kellene a teherbeeseskori sulyt, vagy max 5-6 kilot hizni, mert van tartalek, ami atalakulhat.

2011. okt. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És mi fért bele ebbe a diétába ?
2011. okt. 23. 13:03
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem 20 kg túlsúlyom van, most 9 hetes vagyok.

Az első gyereknél (28 kg súlyfelesleg) megállapították a terhességi diabéteszt, 180 g-os szénhidrátdiétát kellett tartanom, ettől függetlenül 15 kg-ot híztam, ami szülés után 1 héttel már nem volt rajtam (gyerek 4300 g, placenta szintén, a többi meg víz volt).

Most már voltam a diabetológián és annyit mondott a doki, hogy ne zabáljak ész nélkül, de ne számolgassam a kalóriát és szénhidrátot.

Most nem 20-22 hetesen, hanem 15 hetesen kell terheléses cukorra menni, majd meglátjuk mi lesz az eredmény.

Nagyon kevés péksütemény, rizs, krumpli. Jobb a teljes kiörlésű zsemle/kenyér.

Inkább zöldséget egyél, mint gyümölcsöt, mert a gyümölcscukor is cukor.

Bármilyen tejtermék, szalámi, virsli, lehetőleg fehér húsok.

Vizet igyál, ne szénsavas vackokat.

Napi ötször enni keveset.

Inkább de. egyél szénhidrátot, mint este. Késő este már ne egyél.

Semmiképp se legyen szénhidrátmentes a diétád, mert arra is szüksége van a szervezetednek.

Jó lenne, ha mozognál vmit.

És nem katasztrófa, ha hízol!!!

Ha vmiben tudok még segíteni, írj!

2011. okt. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2011. okt. 23. 20:38
 6/11 anonim ***** válasza:

Rajtam is van 20 kiló felesleg, viszont nekem nem írtak elő semmilyen diétát. Mondjuk nekem a csontozatom nehéz, izmos vagyok, nem a háj sok rajtam, de az is van azért.

A leleteim mind jók voltak eddig, a vérnyomásom, cukrom, így nem javasoltak semmit. Sőt a védőnőm még mondta is, miután az első 12 hétben folyamatosan fogytam, hogy jobb lenne ha híznék és nem fogynék el.

Most 22 hetesen a teherbeesés előtti súlyomnál vagyok.

Az étkezésemre annyiban figyelek oda, hogy nem zabálok, nincs nasi, semmi édesség (mondjuk nem is kívánom) próbálok napi többször enni, és akkor sem zabálni. Változatosan étkezem, étkeztem eddig is, tehát a főzelékektől a hamburgerig eszek mindent, na persze hamburgert nem minden héten, max havonta, kéthavonta. De sosem vontam meg magamtól semmit! Nekem eddig ez bejött!

2011. okt. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

rajtam 20 kilo felesleg volt, amikor teherbe estem

84 kiloval estem teherbe, most vagyok 94 21 hetesen.. gaz, mert tudom, hogy a vegefele jobban fognak tapadni a kilók (első gyerkőcnél így volt legalábbis)..


míg a fiammal nem ettem édességet egyaltalan, meg kenyeret se meg semmit (úgy híztam 15 kilót szülésig), most lányom lesz (nem tudom van e összefüggés), állandóan édességet ennék (ami azért is gáz, mert nem is szerettem előtte)..


a doki finoman mondta, még nem túl erélyesen, csak megjegyezte, a védőnő még nem szólt


én noszogattam picit a dokit, hogy hozzuk előre azt a terheléses cukrot, múlt pénteken telt le az egy hét (egy hét alatt van meg az eredmény azt hiszem), nem telefonált a dokinőm, hogy baj lenne, szóval remélhetőleg nincs baj


ja, inzulinrezisztens vagyok, és _semmit_ sem szedek már rá.. (meg pajzsmirigy gondok vannak, arra szedek l tiroxint)

2011. okt. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13%
Inkabb azon kellene elgondolkodnod, hogy miert tulsulyosan kezdted a terhesseget
2011. okt. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Ez volt ám a hasznos válasz!!!

(egyik előző vagyok)

2011. okt. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

talan azert mert hormonproblemam volt, es a gyerek utan nem tudtam lefogyni.


nem zabaltam ossze vissza, egyszeruen keson fedeztek fel a pajzsmirigy rendellenességem.


mozgassal meg dietaval 30 kilót adtam le, de nem fogok ugy enni terhesen, ahogy elotte tettem (talan a kornyezetem ezert is cseszeget azzal, hogy "egyel rendesen", és nem azzal hogy "ne egyel ennyit".)


nyilvan szamodra minden túlsúlyos ember lusta disznó, aki csak zabal..


(aprosag egyebkent, nekem a 84 kilommal nem volt olyan "lotyi" hasam, mint sok 50-60 kilós kiscsajnak, a narancsbort csak hirbol ismertem.. koszonheto az aktiv mozgasnak)

2011. okt. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!