Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » CTG és az NST vizsgálatokat...

CTG és az NST vizsgálatokat csak a kórházban tudják megcsinálni, SZTK-ában nem? Vagy hogy van ez? Rendelőbe járok kontrollokra.

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 17:59
 1/9 anonim ***** válasza:
a CTG a gép neve, az NST a vizsgálat neve, a kettő ugyanazt jelenti. Tehát egy vizsgálatról beszélünk. Ha a rendelőben van hozzá gép, akkor ott is meg lehet csinálni, ha az sztk nem rendelkezik ilyen géppel, akkor marad a kórház.
2011. máj. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nálunk a kórházban van az sztk rendelés.
2011. máj. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2011. máj. 23. 18:05
 4/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az SZTK-ban csináljak.
2011. máj. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És egy ilyen vizsgálat mennyi idő ?
2011. máj. 23. 18:14
 6/9 A kérdező kommentje:
Nőgyógyászatán van ez a gép ,vagy más helységben?
2011. máj. 23. 18:16
 7/9 anonim ***** válasza:
nőgyógyászaton, szülészeten, mert ezzel csak a babát vizsgálják, meg persze a mama méhtevékenységét, tehát csak terhesség alatt használják. A vizsgálat 20 perc, ha a baba nem mozog közben, mert mondjuk alszik, akkor tovább tart, vissza is hívhatnak, ha nem sikerül felébreszteni, ezért érdemes előtte csokit enni, valami édeset inni, remélhetőleg attól felébred és ficánkol a vizsgálat alatt.
2011. máj. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,és mennyi idővel előtte egyem a csokit?
2011. máj. 23. 18:22
 9/9 kisnita ***** válasza:

Kb fél órával előtte már megeheted :)

Az a lényeg, hogy mozogjon a baba, az mindegy, hogy mennyit. De nem kell neki végig rugdosódni azt a 20 percet.

Nálunk a 37. héttől kell járni hetente és a 39. héttől 3 naponta. Én az elsőre elfelejtettem elmenni, de nem lett baj belőle, szerencsére nem toltak le. A vajúdás alatt sokszor végig van ez a vizsgálat. Engem legalábbis vissza rángattak ha fel keltem pedig akkor még elvileg nem volt semmi gond. De vannak olyan kórházak ahol nincs ez így, akármilyen pózban lehetsz,akár még kádban is vajúdhatsz és persze akkor nincs NST :)

Könnyű szülést!

2011. máj. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!