Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek lábdagadás, és...

Mit tegyek lábdagadás, és bokafájás ellen?

Figyelt kérdés

Pár napja kezdett el kicsit dagadni a lábfejem, és nagyon fájnak a bokáim. Felpolcolás, borogatás nem használ. És naponta tornáztatom a lábfejemet. Kényelmes, lapos cipőt hordok. Vagy sportcipő, vagy papucs van rajtam.

A sétától pedig csak még rosszabb a helyzet.


36 hkm


2011. máj. 25. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem 30 hetesen kezdődött, a felpolcolás valamikor segít, valamikor nem :/, ez nem tudom mitől függ. Esténként a férjem megmasszírozta, az segített rajta.


Most 33 hetes vagyok, és már a masszírozás sem segít, és nem csak estére dagad a lábam, hanem már reggel olyan :(


Elküldött az orvos vérvételre, szerencsére minden okés, csak a fehérje kevés, ez okozza a dagadást.


Teljesen sómentes, viszont fehérje gazdag étkezést javasolt, ill. sok folyadék (tévhit, ha kevesebbet iszunk, jobb lesz - nem lesz jobb).


Úgyhogy én most nagyon sok tejet, sajtot, joghurtot fogyasztok. (+húsfélék, ha te szereted)

Én mivel nem szeretem a húst, vettem tejsavóport, ami természetes alapanyagú fehérje forrás, és turmixként ihatom.


(És megsúgom: tudom , hogy nem szabad vízhajtózni, de én kipróbálom a csalánlevél teát. Napi egy bögrével megiszok, reggelente)

2011. máj. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Esetleg kérdezz rá erre a patikában, nekem ezt ajánlották:

natrium sulfuricum D6 Schüssler só

Én nem szedtem, mert nekem későn jött ki a lábdagadás, csak szülés előtt pár nappal, és akkor már nem akartam igazából szedni semmit sem.


Amúgy a lábdagadás nekem szülés után 3 nappal elmúlt. Mintha mi sem történt volna. :)

2011. máj. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Disi ***** válasza:
Egy cipőben járunk kedves kérdező. Nekem péntek óta dagad, amióta beköszöntött ez a nagy meleg. Hétfőre lejjebb ment (egész hétvégén fel volt polcolva), de tegnap voltunk szülőszoba bemutatáson, és hadd ne mondjad mit művelt a lábaimmal a másfél órás ácsorgás... Mondjuk nekem régebben is dagadt néha. Egyáltalán nem eszek sósan, tehát abból már nem nagyon tudok visszavenni, sok folyadékot iszom, és most nem nagyon mutat hajlandóságot arra, hogy felvegye az eredeti alakját. Mondjuk én örülök, hogy csak most kezdődött, még 4 hetem van. Nekem is azt tanácsolták, hogy pici séta, aztán felpolcolás, sómentes diéta és sok folyadék. Mivel vízhajtót ilyenkor tilos szedni, nem hiszem, hogy bármilyen gyógytea kivételt képezne ez alól. Nekem legalábbis ezt mondta a dokim.
2011. máj. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sósat én se igazán eszek. Folyadékot sokat fogyasztok, mert kívánom is. Igyekszek kevesebbet menni, és ha tehetem, akkor leülök, nem ácsorgok. Szerencsére már akkora a hasam, hogy az összes tömött járművön kapok helyet. :) De most valahogy jól is esik, ha nem kell ácsorognom...

2011. máj. 26. 09:34
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok!:)

Én tegnap vettem Schüssler sót (a 10-est vettem meg, de ha nem elég akkor kiegészítésnek a 8-ast is meg lehet hozzá venni). A gyógyszerész mondta, hogy napi 4X1-et kell elszopogatni belőle. Egyébként kis tabik, hamar szétolvad a szádban és finom édes :))

Nem tudom, mikorra várjam a hatást, remélem 1-2 napon belül hatni fog.

A sósat amúgy sem szeretem, semmit nem sózok, amit nem muszáj, uh ezen nem igazán tudok változtatni, viszont sok fehérjét eszek-iszok, és rengeteg folyadékot. (szeretek inni, nem tehetek róla:D )

A csalánteáról viszont letettem, ezt hanyagolom inkább, tényleg nehogy bajt csináljak.

2011. máj. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, amit tegnap 11:55-ös válaszoló ajánlott, az a 10-es Schüssler ;) /még jó hogy be vannak sorszámozva, könnyebb megjegyezni :D/
2011. máj. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tegnap este hideg-meleg vizet folyattam a lábamra, és attól mintha jobb lenne. Bár ma még nem voltam kint, szóval majd estére kiderül. Bár lehet, mielőtt útnak indulok beállok a kádba, és folyatok rá megint hideg-meleg vizet. (Térdtől lefelé) Az biztos nem árt a babának, és az ereknek pedig jót tesz. Mondjuk nem túl kellemes, legalábbis én nem élvezem annyira.
2011. máj. 26. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!