Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális ha 22+5 hetesen már...

Normális ha 22+5 hetesen már vizesedik a lábam?

Figyelt kérdés

Igazából pár napja kezdődött és még nem is olyan vészes,de már érzem,érdekes módon csak az egyik lábamon,ha sokáig ülök vagy állok. Reggelre,vagy napközben ha lefekszem egy kicsit,akkor elmúlik.

Másnál is ilyen hamar kezdődött?

Második babám,az elsőnél csak a végén volt ilyen.


2011. máj. 26. 15:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Én egyiknél sem vizesedtem.
2011. máj. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
spec nekem se egyikkel se de Te mindenképp említsd meg a terhesgondozáson!
2011. máj. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Valószínûleg rossz vénás vérkeringéstôl van a baba és a meleg miatt (több lightos mozgás pl. levegôbe biciklizés jót tesz), de lehet komolyabb zavar is a háttérben, ezért csináltass mindenképp labort.

(Én akkor kezdtem vizesedni, amikor a baba "rámászott" a májamra és az nem tudott rendesen mûködni. De rá pár napra már viszkettem is mindenhol.)

Ha kifejezetten csak az egyik lábad vizesedik, akkor viszont az életveszélyes trombózis jele lehet! Feküdj le, polcold fel, ne mozogj és hívd ki a háziorvost (mond el a tüneteid és a félelmed).

2011. máj. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó


A frászt hoztad most rám,ezért gyorsan megnéztem a trombózis tüneteit,és nekem nem dagad-hanem vizes-,nem meleg,nem vörös,nem fáj...stb,de azért holnap megemlítem a háziorvosomnak. Remélem nem ilyenről van szó

2011. máj. 26. 15:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez típus kérdés, van akinek nem terhesen is a melegtől ha sokat áll enyhén bevizesedik. Terhesség alatt teljesen normális egy enyhe vizesedés nyáron, akárhány hetes vagy.... De! Ha tényleg csak az egyik lábad, az nem jó semmiképpen!!! Na meg persze az sem, ha nagyon vizesedsz, említsd meg a dokidnak.
2011. máj. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Elnézést a frászért, de inkább csak frász legyen. De ha nem fáj, akkor nem igazán valószínû, hogy trombózis.

(Én sajna végigpróbáltam mindent. Mint írtam, terhesen vizesedtem, császár után meg trombózisom lett :( Akkor azt hittem, a vizesedés tért vissza valamiért, ugyanúgy nézett ki a lábam. Piros nem volt, de csak az egyik dagadt és eléggé fájt, bár még pár napig el voltam vele... )

2011. máj. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt normális, ha vizesedik a lábad. Ez adottság kérdése, van, akinek nem, van, akinek csak a végén és van, akinek hamar elkezd vizesedni, emiatt ne aggódj, de mindenképpen mondd el a következő terhesgondozáson. Ha nem jár más tünettel, valószínűleg csak a meleg miatt van. Nekem volt, hogy nem terhesen is vizesedett a nagy melegben. Amúgy terhesség alatt nekem 34. hét után kezdett el picit dagadni. Ne aggód, tényleg!

(És én nem ajánlom a levegőben való biciklizést, mivel ezzel a hasismokat is erősíted, ami most nem hiányzik, főleg nem 22 hetesen...)

2011. máj. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem kb a 24-25 hét óta vizesedik, de baromira. És nemcsak a bokám, hanem a lábszáram is, mellé az ujjaim is zsibbadnak :( leletzeim rendbenm, a doki azt mondta, ha a hajlam megvan rá, sajnos ez végig kíséri az egész terhességet. Most a 35 hétben járok, és egy elefánt lábain állok, pedig amúgy szinte semmit nem híztam, szal nem a súlytól van... kipróbáltam mindent, szedek schüssler sót, polcolom, szobabicajozok, sőt, éjszaka is egy párnával a lábaim alatt alszom. néha jobb, de mit mondjak... ált. már reggel vizes...úgyhogy átérzem a helyzeted! Ha a leleteid jók, nem magas a vérnyomásod, nincs a vizeletedben fehérje, akkor bizony sorstárs vagy, és nem akarlak elkesweríteni, de az idő múlásával (és a meleggel) csak egyre rosszabb lesz! Ja: állítólag a petrezselyem meg a tejföl jó, bár nekem ez sem jött be... KITARTÁST!!!
2011. máj. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kicsit korai szerintem, de ha reggelre lemegy, az nagyon jó! Kerüld a sok ácsorgást, ülés közben rakd fel a lábad, igyál sokat (ha ásványvíz, akkor alacsony nátriumutartalmú legyen), konyhasó helyett tengeri só módjával, cukrot felejtsd el, egyél sok epret, kígyóubit és dinnyeszezonban dinnyét! Nekem pár elég csúnyán viizesedett a 21-23 hetekben a melegben (a trópusokon jártam), a dinnye, a mozgás (úszás) és a sok folyadék segített.

Most a 32 héten egyáltalán nem vizesedek. Van rá homeopátiás szer is, keress rá!

Jobbulást!

2011. máj. 27. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!