Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Családi adókedvezmény feltétel...

Családi adókedvezmény feltételei és kiknek jár?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A családi adókedvezményről lenne pár kérdésem.Mikor jár ez pontosan?Én mamámmal,párommal élek együtt.Nem dolgozok jelenleg,tehát nincs meg az egy év munkaviszonyom.Ha babánk lesz,nekem járna ez?Házasoknak is jár?Mi nem vagyunk azok,de nem nagyon tudom,milyen támogatás jár vagy sem esetleg nekünk,mert hogy nagy ház fenntartás,nekem nincs kereset,és fiatal vagyok...Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. máj. 27. 07:00
 1/10 A kérdező kommentje:
És még annyit hozzá,hogy párom külföldön dolgozik.Értsd: jól keres.De egyedül nevelném a picit emiatt szinte,mert ő havonta/kéthavonta jön haza csak.
2011. máj. 27. 07:06
 2/10 anonim ***** válasza:
Elvileg minden gyerekesnek jár. Az SZJA-ból lehet leírni,de csak akkora összeget,amennyi adót fizetsz.
2011. máj. 27. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha a párod itthon nem fizet jövedelemadót,te pedig nem dolgozol,akkor nem tudod igénybevenni.
2011. máj. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
És ha itthon fizet adót,de én nem dolgozok,nincs meg az egy évem,akkor ö nevére lehet igényelni?ÉS másik hogy nincs ide bejelentve.De együtt élünk.Meg nem számit miota vagyunk együtt?Miota lakunk együtt?Másféle kedvezmény se jár esetleG?
2011. máj. 27. 07:17
 5/10 anonim ***** válasza:

[link] kedvezm%C3%A9ny



[link] kedvezm%C3%A9ny

2011. máj. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs meg az egy éves munkaviszonyod, akkor a baba születése után te csak gyesre leszel jogosult. Ez br. 28500 Ft, ebből nyugdíjjárulékot vonnak, szja-t nem, így a családi adókedvezményt nem tudod igénybe venni (nincs fizetendő szja-d amiből visszaigényelheted).

A családi adókedvezmény nem csak házasok között osztható meg, így a párodnak is jár (gondolom apai elismerő nyilatkozatot adna). De rá is vonatkozik az, hogy csak a fizetendő szja-ból lehet levonni. Ha nem dolgozik itthon, akkor nem adózik itthon, ergo nem jár.

Mama a családi adókedvezményt nem veheti igénybe.

Az, hogy mióta vagytok együtt, hol laktok, nagy-e a rezsi, stb. senkit nem érdekel :( A lakásfenntartási támogatásnál számít az egy főre jutó kereset, az önkormányzatnál tudsz érdeklődni.

2011. máj. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor kb. csak családi pótlék,amit majd kaphatnánk a pici után igaz?Tehát az mindenféleképpen jár?Egy gyerek után 10en valamennyi ezer.Vagy akkor ez sem,mivel nincs meg az egy évem?És akkor a gyes jár tutira igaz?És ugy tudom az is,ha körzeti orvoshoz elmegyek legalább kétszer igaz?Ha magánorvosnál leszek,nem jár az sem.
2011. máj. 27. 13:03
 8/10 anonim ***** válasza:
A GYES alanyi jogon jár,nem kell hozzá munkaviszony.Amihez 4 pecsét kell a nőgyógyászodtól az az Egyszeri anyasági,mindegy,hogy sztk-ba v. magándokihoz jársz,csak a pecsét számít.Tgyás,Gyed csak legalább1 év munkaviszonytól jár.A családi adókedvezményt csak akkor tudod igényelni,ha dolgozol,ha a párod itthon adózik,akkor ő is igényelheti,nem kell házasnak lenni hozzá.
2011. máj. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja,és a körzeti orvosodnak semmi köze ide,nőgyógyásztól kell a pecsét,mert csak ők és a védőnő végezhet terhesgondozást.Előző voltam.
2011. máj. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Csak a tisztánlátás érdekében: Terhesgondozást a háziorvos, a nőgyógyász és a védőnő együttesen végez. De túl sokat ne parázz az egyszeri anyaságin, legkésőbb a kórházban úgyis adnak majd egy papírt, hogy több, mint 4 alkalommal megjelentél terhesgondozáson.
2011. máj. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!