Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Adókedvezmény - visszamenőleg...

Adókedvezmény - visszamenőleg is igényelhető?

Figyelt kérdés

Kedves Válaszadók!


Sajnos veszélyeztetett terhesként táppénzen vagyok, párom pedig egyelőre feketén dolgozik.

A táppénzből is vonnak SZJA-t, erre is lehet kérni adókedvezményt? Ha jól tudom, 91. naptól jár. Visszamenőleg is kérhető, vagy jövőre, a bevalláskor visszaigényelhető? Sokat jelentene most párezer forint is.


Köszönöm szépen előre is!


2011. okt. 6. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Visszamenőleg is meg fogod kapni.Én is veszélyeztetettként vagyok itthon, és szintén kértem.
2011. okt. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Simán beadtad a munkáltatónak az igazolást a nőgyógyásztól?

Vagy volt még más teendő is?


Köszönöm szépen a segítséget :)

2011. okt. 6. 14:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen betöltött harmadik hónaptól lehet kérni az adókedvezményt.én nem hinném,hogy visszamenőleg lehet kérni.De a munkaügyisek biztos meg tudják mondani.10000 ft jár egy gyerek után.Kell egy papír amivel igazolod a terhességet,mivel a párodnak nincs bejelentet munkája elméletileg más nem kell.De a munkaügyön ezt szintén el mondják ha megkérdezed.
2011. okt. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az én munkáltatóm sajnos - hogy finoman fogalmazzak - nem a jóindulatáról híres, de azért megpróbálom.


Köszönöm a választ! :)

2011. okt. 6. 14:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Visszamenőleg most nem fogod megkapni, de a következő adóbevalláskor viszont ennek megfelelően lehet korrigálni a bevallást.
2011. okt. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. okt. 6. 14:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.A nőgyógyásztól kapott papírt adtam be a munkahelyre.Rajta volt, hogy betöltöttem a 91. napot, és mikorra vagyok kiírva.Nem tudom hány hetes vagy, de ha most nem adják meg, akkor a köv. bevalláskor visszamenőleg igénybe lehet venni.Úgy, ahogy az egyik válaszoló írta.

Nekem 19 hetesen megadták.Na aggódj, mindenképpen jár visszamenőleg!

2011. okt. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

23 hetes vagyok (vagyis inkább már 24 :)) Hétfőn intézem a papírost.


Köszönöm szépen!!


Jó hétvégét :)

2011. okt. 7. 10:39
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az összes szabályozást nem tudom, de én is most intéztem ezt, leírom, nálunk hogyan volt, hátha segít ez is.

Mi mindketten bejelentve dolgozunk, és a párom igényli. Mi úgy kérjük, hogy októbertől veszi igénybe egy magzat után. (A 91. napot szeptember 10-én töltöttem az igazolás szerint, lehet, hogy már szeptemberre is járna, nem tudom.)

Van egy formanyomtatvány (családi adókedvezmény igénylőlap), google-ban az első találatnál le tudod tölteni. Ezt két példányban kell kitölteni (munkáltatóval is alá kell íratni) és le kell adni annak a munkáltatójánál, aki igényli a kedvezményt, ők intézik.

Ami még fontos, hogy kell egy igazolás arról, hogy betöltötted a várandósságod 91. napját. Ezt csatolni nem kell, hanem neked kell megőrizni 5 évig, mert kérheti az APEH, vagyis már a NAV. Ezt az igazolást nekem a védőnő írta meg és a háziorvossal íratom alá. (De ezek a papíros, beutalós dolgok lakóhelyfüggők, mindenhol máshogy van.)

(Nekünk még annyi volt, hogy mivel nem vagyunk összeházasodva, és mivel Apuka igényelte ezt a kedvezményt, ezért az apasági nyilatkozatból is mellékeltünk egy másolatot.)

17h2n kismama

2011. okt. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Már töltöm is a nyomtatványt! :)

2011. okt. 8. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!