Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első hónapokban "mennyiben"...

Az első hónapokban "mennyiben" van a baba? Mikre kel költeni, kb mennyi egy hónapban a kiadás?

Figyelt kérdés

Gondolok itt pelenka, ruhácskák, egyéb felmerülő költségek?

Lehet sokan fel lesznek háborodva, de első baba és nem tudom, hogy mi mennyiben van.


2009. márc. 17. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne!
2009. márc. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem ez azon mulik leginkább milyen igényed van és milyen a baba.A hugom kislánya bukos volt,naponta 5-6szor kelett átöltöztetni még az én kisfiamat elég volt egyszer.pelus legalább 2csomag popsitörlő is 2cs. popsikrém fürdető,ha van elég tejed az nagyon sokat jelent a tápszer sokba kerül.Kisruhák is nagyon különböző árban vannak.Sok apróság igen sokba van.Én már félidős koromtól elkezdtün vásárolni ne egyszerre keljen mindent megvenni.
2009. márc. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem kezdj el vásárolgatni már ruhácskákat,meg minden kis kiegészítőt,mert ha bababoltba vásárolsz ott kapásból otthagyhatsz akár 100ezer Ft-ot,ha nem többet.Gondolj bele babakocsi,hordozó,amibe akarod fürdetni,pelusozó és a ruhácskák,pelusok,krémek stb. Én 29hetes vagyok és már van egy 6-8 ruhája a picurinak és még csak a kezdet.
2009. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Apránkénti vásárlással egyetértek, DE azt is nézzük, hogy a ló túlsó oldalára sem szabad átesni, és sok felesleges dolgot megvenni, mert lehet felére nem is lesz szükség, meg általában a rokonok is adnak egy csomó dolgot ajándékba. Ahogy az angolok mondanák "buy as you go", tehát akkor és úgy vásárolj, amire szükséged lesz/van. Persze pontosan ezt sem lehet előre megjósolni, de például ne tankolj fel cumisüvegből, mert lehet sokáig fogsz szoptatni és nem lesz rá szükség, de minimum egyet, esetleg kettőt érdemes beszerezni, mert lehet nem lesz tejed, vagy nem lesz elég, és ne olyankor szaladgálj akár éjszaka egy ügyeletes gyógyszertárba vagy éjjel-nappaliba venni.


Én például 24hetes vagyok és már jó egy másfél hónapja megvettem a mellszívót, mert rettentően le volt árazva (Tommee Tippee). A kézit vettem, mert bár ezzel is, meg az elektromossal is vannak negatív tapasztalatok, a kézi olcsóbb, és ha az ember mégsem tudja használni, vagy nem jó, akkor csak ennyit vág ki az ablakon, mert az elektromos sokkal drágább.


Mi például nem kapkodjuk el a babakocsi megvásárlását, mert számomra ez a legnagyobb, egyik legfontosabb befektetés, és nem szeretnék kivágni pénzt olyanra, amiről semmit nem tudok, mert nem néztem utána, aztán meg két hónap után az ember vehessen másikat. Inkább jól utánaolvasok mindegyik fajtának, és elemzem hogy nekünk milyen funkciók a legfontosabbak, mi az, ami elhanyagolható, és aszerint választ az ember (na meg kipróbálás után).

2009. márc. 17. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én voltam az előző 22.28-as, tehát azért jó apránként megvenni a dolgokat, mert egyrészt nem egyszerre hagysz ott egy vagyont, másrészt időt is spórol az ember, és ami nem elhanyagolható, hogy akkor jó ezeket is beszerezni, ha tudja az ember, mikor épp be vannak akciózva dolgok. Én pl. már vettem rettentő sok akciós dolgot és összeadva már jó kis összeg lett megspórolva idáig.


Ha nem is vásárolsz még nagyon, egy tanácsot fogadj meg: legalább nézelődj (neten, babaújságokban, magazinokban, üzletekben), meg beszélj más kismamikkal, tapasztalt anyukákkal és gyűjtsd az infót, mert akkora választék van manapság mindenből, főleg babakocsiból, hogy nekem már herótom van, ha néznem kell a neten, de muszáj mert májusban jó lenne megvenni, nehogy korán érkezzen a baba és akkor ne legyen meg. A lényeg, hogy ha mindent a végére hagysz és nem is nézel utána a dolgoknak, akkor nem nagyon lesz fogalmad arról, hogy mit érdemes venni, mit nem, illetve miből mit vagy milyet. Bocs, ettől értelmesebben nem tudom elmagyarázni, azért remélem érthető. (Én is sokszor nézelődöm a neten, hogy lássan milyen fajta babakocsik vannak, kiságyak, matracok, mi milyen árban, hogy legyen összehasonlítási alapom, hogy ha ez itt ennyibe kerül, a másik helyen meg annyi, akkor nehogy a drágább helyen vegyem meg ugyanazt, stb...)

2009. márc. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok


Köszi a válaszokat. Már szinte minden megvan véve, amire úgy gondoltuk, hogy szükség lehet. Nem vettünk semmi felesleges dolgot.

Nem igazán erre voltam kíváncsi, hanem arra, ha már megvan a baba, akkor mennyit kell kb költeni rá egy hónapban?

2009. márc. 18. 07:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én már olvastam a babák-nál ilyen kérdést, ha gondolod keress rá. De én úgy emlékszem minimum 10000ft/ hónap ez attól függ szoptatsz-e vagy tápszer fog kelleni.

Én elég sok 62es ruhát vettem remélem 2-3 hónapig nem kell venni esetleg napozót. Egy nap az elején 8-10 pelenkát írtak hogy elmegy. Ha a legdrágább pelenkát veszed 8000ft 2 csomag/ hónap fürdető popsikrém popsitörlő ezek is attól függ milyet veszel.

Mi ma vagyunk a 40. hétbe mára vagyok kiírva így tapasztalatom nincs csak amit már itt olvastam meg feltettem kérdéseket abból tudom.

Boldog babavárást kívánok.

Judit

2009. márc. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én szoptattam az első hat hónapban tehát csak szinte a pelenkára kellett költeni. napi négy pelenka elég volt és a legolcsóbbat használtuk , aminek kb.25 forint a darabára. Egy csomag törlőkendő sokáig elég , a fürdetéshez és bőrápoláshoz használatos dolgokat a gyerekorvos irja fel és a gyogyszertárban elég olcson megvehető.

Mint látod havi 3000-3500 forintból kijöttünk.

2009. márc. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!