Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 600. 000 Ft mindenestől az...

600. 000 Ft mindenestől az első babára reális vagy nagyon nem jól csinálok valamit?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem nagyon tudom megfogni a kiadásokat, és gyanús, hogy valamit én csinálok nagyon rosszul. Ha mindent meg kell venni (babakocsi, kiságy, pelenka... ) + 150.000 az őssejtárolás + 90e körül vannak a nem TB támogatott vizsgálatok és a Dianatal gél (UH-ok, integrált teszt, GFB PCR) és 30e Ft-ot szánok a dokinak, akkor reális ez a horribilis összeg? Milyen felesleges dolgokra költöttetek? Hátha én is olyan dolgokkal számolok, amik nem is kellenek. Nem szeretnék a babán spórolni, de lassan már hitelt kéne rá felvenni, hogy mindent, amit összeírtunk megvegyük... mi az, aminek mindenképp meg kell lennie mire hazajövünk a kórházból és mi ér rá egy hónappal későbbig? (Az őssejtprogramon tudom, hogy sokat lehetne spórolni, de ahhoz ragaszkodom, az egyéb lehetőségek érdekelnének) Előre is köszi a válaszokat!


2011. jún. 1. 10:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

De ezek egyike sem feltétlenül kell!:)) Az őssejtárolás nyilván való nem a legfontosabb. Tehát nem a baba létfenntartásához kell. Bár a 150 ezer csak az alap, utána havonta nem kevés pénzt kell fizetni a tárolásért!

A integrált nem kötelező, ha a kombinált eredmény nem rossz! A gél nem tudom minek!

Szóval gondold át szerintem!

2011. jún. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Rengeteget lehet spórolni, ha beszélsz pár éve szült rokonnal, baráttal, kollégával. Bababútort, babakocsit nyugodtan kérhetsz kölcsön, aztán ha megnőtt a baba, visszaadod.

Érdemes otthon is körülnézni, anyukám pl. több zsák babaruhát rakott el, hiszen alig voltak használva, jó az a mi babánknak is. A régi kiságyam, etetőszékem is megvan, egy festés és tökéletes. Hátha nálatok is előrelátó volt valaki.

2011. jún. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

szia

ne haragudj de ez kicsit sok...sztem:)...

babakocsit mennyiért veszel stokkot 200ért?én pl pelenkázót+kiságyat ikeában veszem és megvan kb 20ezerből..második babám de ennyit még elsőnél sem költöttem.babakocsit most vettem 40ért.

2011. jún. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Alinaaa ***** válasza:
Meg mindenkinek szólj előre, ha valami nagyobb ajándékot szánnak a kicsinek inkább a listáról válasszanak. Pl: anyukám - kiskád, nagypapám(asztalos) - kiságy, keresztszülő - kiskocsi. Habár mi a keresztfiunknak a kiságyat intéztük:) Ez is megér egy próbát és jobb,mintha mindenki 56 rugit venne:)
2011. jún. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Én nem adnék 30 ezret a dokinak,max a felét.Integrált teszt,stb-ről nem hallottam még,igy nem tudom hogy az fölösleges kiadás lenne-e.

Szerintem látogass el bababörzékre,nézegess a neten újszerű kiságyat,babakocsit.

Nem tudom segítettem-e,de szerintem fölösleges mindenből ujjat venni.

2011. jún. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
10 ezer volt a fenyő kiságy a Bababirodalomban, 4
2011. jún. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
76%

Reális :)

De ez sokmindentől függ..nekem szerencsém volt, a dokim nem magándoki, ezért pl az uh ill a vizsgálatok ingyenesek voltak, neki alkalmanként 5.000.- adtam, a szülésnél pedig 30et. A szülésznőmnek szintén 30t. A Dianatal nekem ingyen volt, mert akkor még a kórház tesztelte, ahol szültem...de ha újból szülnék, megvenném, mert nagyon jó, de ugye az is 30e.

Mi őssejtet nem rakattunk el, de ha ragaszkodsz hozzá, sajnos ennyibe kerül :))

Szerintem nem csinálsz rosszul semmit, sőt, én mindig az ilyen kismamákat részesítettem előnyben, akik számolnak...sajnos nagyon sokat felelőtlenül vállalnak babát szerintem...és most nem azokra gondolok, akik nem engedhetnek meg drága viszgálatokat maguknak!

Egy baba ilyen kiadás, de ennél sokkal nagyobb öröet fog majd okozni!!!

Sok boldogságot és jó babázást!!

2011. jún. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Az integrált teszten már túl vagyunk (21. hét), 5e Ft-tal volt drágább, mint a kombinált... a gélen még gondolkodom. Az őssejtprogram viszont az én lelkemnek létfontosságú. Kevés olyan szituáció van és hál' Istennek kevés gyermek, akinek szüksége van rá, abban az esetben viszont életmentő és sosem bocsájtanám meg magamnak, ha ne adj Isten szükség lenne rá és én ezen spóroltam, egészségügyis létemre.
2011. jún. 1. 10:27
 9/25 anonim ***** válasza:
67%

Én csak a kötelező vizsgálatokra mentem, SZTK-ba jártam, és nagyon meg voltam vele elégedve, ügyeletesnél szültem, vele is meg voltam elégedve, pedig senkinek nem adtunk egy forintot sem. Őssejtet nem vetettük le, meg sem fordult a fejünkben.

Amik kellettek a szülésre és a babának itthonra, talán 100ezerbe kerültek, de lehet hogy még annyiba sem. Volt benne pár használt is (babakocsit vateráról vettük 5000ft-ért és szuper jó, semmi baj vele, kibírna még vagy 5 gyereket, pedig előttünk már kettőt kiszolgált), és sok új is, játékok, ruhák, pelus, törölköző, szóval minden ami a listán van. De így is sikerült venni felesleges dolgokat, például a ételmelegítő-sterilizáló, cumisüvegek, cumik, babaültető a kádba (ez helyett vettem egy tapadós csúszásgátlót és arra fektettem a fiamat), babakádat sem vettünk, mert 2 hétig, míg a köldökcsonk leesett, nagy lavórban fürdettem, utána pedig a mi kádunkban.

2011. jún. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
68%

Bocsi, a gyerek elküldte, itt van az ölemben :-) . Szóval kiságy 10 ezer, komód 40 ezer, rá pelenkázólap 4 ezer, kiskád állvánnyal 3 ezer körül, ruhácskák - úgy, hogy elég sokat vettem, nem spóroltam rajta, igaz, én bizony vettem használtan is pl egy ismerős anyukától meg bababörzén rugikat max. 2-300/db áron- elvittek mondjuk 50 ezret, takarók, textilpelusok, babatörölközők, ilyesmi mondjuk 20 ezer, babakocsi majdnem vadiúj, de teszveszes 15 ezerért ( Bergon) és kész a költségvetés.

Nem volt bébiőrző, légzésfigyelő, sterilizáló és egyéb teljesen felesleges kütyü, nem mentem csak egyszer 4D-re 10 ezerért, nem csináltattam semmi plusz vizsgálatot - két makkegészséges, gyönyörű gyereket szültem.

Szerintem eléggé túlzó az a költségvetés, amit írtál, kedves kérdező. Biztosan tudsz jó néhány dolgon spórolni.

2011. jún. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!